Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Σκοτεινό παράδειγμα μαύρου χιούμορ: Οι άγγελοι: ξανθοί, γαλανομάτηδες, άτριχοι γκόμενοι. Οι δαίμονες: μαύροι, κακάσχημοι, τρομακτικοί και γύφτοι
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Διαφορετικές προτιμήσεις διασκέδασης

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #158811 από Katee75 στις 08 Αυγούστου 2022, 4:48πμ

Katee75

Εικονίδιο
μέλος από: 4/10/2021
μηνύματα: 100 αποδεκτές 0
Καλησπέρα! Το θέμα που θα αναφέρω υπάρχει τον τελευταίο χρόνο σχεδόν.

Κάνουμε κολλητή παρέα 3 κορίτσια.Τα άλλα δύο κορίτσια θέλουν κάθε σ/κ να πηγαίνουν σε μπαράκια και κλαμπ,ενώ εγώ δεν βρίσκω τον λόγο να πάω,δεν μου αρέσει και προτιμώ να πάω είτε κάπου για ένα φαγητό,ή και μια απλή βόλτα κλπ.

Το πρόβλημα είναι ότι μου λένε συνέχεια να πάω ενώ έχω ξεκαθαρίσει ότι δεν θέλω και καταλήγω να μένω μέσα ή να βγαίνω με το αγόρι μου,ενώ με εκείνες έχω να βγω πολύ καιρό.Οι τρεις μαζί έχουμε μήνες να βγούμε γιατί δεν πηγαίνουν κάπου αλλού πέρα από τα μπαρ-κλαμπ που πηγαίνουν όλοι.

Επίσης,εγώ πηγαίνω σχεδόν κάθε μέρα για γυμναστική,με αποτελέσματα όταν μου λένε τις καθημερινές να πάμε κάπου προφανώς δεν μπορώ να το αφήσω (Η γυμναστική είναι απαραίτητη για την σχολή που θέλω να περάσω.Πριν μήνες άφηνα το πρόγραμμα μου για να βγαίνω γενικά με τους φίλους μου και κατέληγα να κάνω κακό σε εμένα, οπότε το σταμάτησα.) Και καταλήγω να λέω όχι, όπως έκαναν και εκείνες όταν είχαν φροντιστήρια και προπονήσεις.

Νιώθω πολύ άσχημα που λέω όχι επειδή δεν θέλω να πάω σε ένα συγκεκριμένο μέρος,ή επειδή έχω άλλα στο πρόγραμμα μου και δεν θέλω να τους πω να πάμε και κάπου αλλού γιατί θα νιώθω ότι τους τραβάω κάπου που δεν θέλουν.

Βλέπω ότι οι προτιμήσεις μας είναι διαφορετικές και καταλήγω εγώ να μην κολλάω στην παρέα και δεν ξέρω τι να κάνω.
Πείτε μου τις απόψεις σας και τι θα κάνατε στην δική μου περίπτωση!.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #158813 από Mario16 στις 08 Αυγούστου 2022, 7:24πμ

Mario16

Εικονίδιο
μέλος από: 9/2/2021
μηνύματα: 66 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Όταν είχαμε τέτοια θέματα δεν χωρίζαμε την παρέα αλλά μοιράζαμε της μέρες. Την μια φορά club να κάνουμε χαρούμενο τον έναν την άλλη για φαγητό να κάνουμε χαρούμενο τον άλλον και την άλλη βόλτα η οτιδήποτε να κάνουμε χαρούμενο τον άλλον και τελικά εάν η παρέα είναι καλή παντού περνάς όμορφα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #158815 από kapapi04 στις 09 Αυγούστου 2022, 1:03πμ

kapapi04

Εικονίδιο
μέλος από: 1/1/2021
μηνύματα: 45 αποδεκτές 0
Θα αφιερώνεις μια μέρα και για τις φίλες σου
Βάλε πρόγραμμα δεν είναι κακό μια φορά τον μήνα να πας για ένα ποτό να ξενυχτήσεις
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login