Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Ο γάμος είναι η πραγματικότητα, η αγάπη είναι η ουτοπία. Μπέρδεψέ τα αυτά τα δύο και η τιμωρία θα είναι μεγάλη.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΩ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #77073 από Nasos13 στις 17 Μαΐου 2011, 1:17μμ

Nasos13

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/5/2011
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
Καλησπερα...Με λενε Νασο και ειμαι 18 χρονων...ειμαι στην γ'λυκειο και τωρα οπως ξερετε δινουμε πανελληνιες....επειδη ειμαι σκραπας ως μαθητης κι επειδη δεν θα περασω πανελληνιες...(3 χιλιαδες μορια βλεπω να γραφω)...εχω προβληματιστει για το τι θα κανω στο μελλον μου...Σιγουρα θα υπαρξουν μεγαλες δυσκολιες απο δω και περα...ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟ ΕΠΕΛΕΞΑ...Δεν μου αρεσουν τα γραμματα...Δεν μου αρεσει να μαθαινω νεα πραματα (τουλαχιστον σε οτι αφορα το σχολειο)...Τωρα προβληματιζομαι και δν ξερω τι να κανω την επομενη μερα μολις παρω το απολυτηριο....Μπορειτε να με βοηθησετε?
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #77077 από stekka στις 17 Μαΐου 2011, 1:57μμ

stekka

Εικονίδιο
μέλος από: 5/12/2010
μηνύματα: 172 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

To 80% των μαθητών πιστεύουν ακριβώς το ίδιο που πιστεύεις εσύ και μαγκιά σου που το παραδέχεσαι! Δεν γουστάρεις τα γράμματα! Ωραία! Δεν είπε κανείς ότι πρέπει όλοι να γίνουν δικηγόροι, γιατροί, φιλόλογοι και μαθηματικοί και να τελειώσουν στο Harvard! Υπάρχουν και τα τεχνικά επαγγέλματα. Να πας να μάθεις μια τέχνη και θα ‘σαι μια χαρά! Εξάλλου όπως είπε και ένας σοφός “Η εκπαίδευση είναι θαυμάσιο πράγμα. Αλλά είναι καλό να θυμόμαστε πού και πού ότι τίποτε απ' όσα αξίζει να γνωρίζουμε δε μπορεί να διδαχτεί" ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #77086 από faidra:) στις 17 Μαΐου 2011, 3:38μμ

faidra:)

Εικονίδιο
μέλος από: 14/5/2011
μηνύματα: 113 αποδεκτές 0
Γενικά έχεις κάτι που να σ αρέσει και να θες να ασχοληθείς? κάποιο χόμπι?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #77093 από VeTeRaNoS στις 17 Μαΐου 2011, 4:43μμ

VeTeRaNoS

Εικονίδιο
μέλος από: 8/11/2009
μηνύματα: 813 αποδεκτές 0
Πήγαινε σε κάποια ιδιωτική σχολή που σε ενδιαφέρει (δεν μπορεί να μην σε ενδιαφέρει κάτι) και παράλληλα δουλειά.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #77103 από Arthas στις 17 Μαΐου 2011, 7:23μμ

Arthas

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2011
μηνύματα: 347 αποδεκτές 0
Σωστος ο VeTeRaNoS πηγαινε σε καποια ιδιωτικη σχολη που να κανεις κατι που σε προσελκυει και μετα οτι βγει.Παντως σου ευχομαι καλη συνεχεια στη ζωη σου σε οτι και αν επιλεξεις
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #77113 από Nasos13 στις 17 Μαΐου 2011, 9:17μμ

Nasos13

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/5/2011
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
ευχαριστω παιδια...εχω 3 πραματα στο νου μου...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #77119 από agapoula στις 17 Μαΐου 2011, 10:28μμ

agapoula

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 23/3/2011
μηνύματα: 64 αποδεκτές 0
μπορεις να ψαξεις για οαεδ/ιεκ δημοσιο/ιδιωτικες ή δημοσιες σχολες στην περιοχη σου η αν θες να εισαι πιο ξενοιαστος και εχεις και τη δυνατοτητα(κυριως οικονομικη)ψαξε για καπου παραπερα...επισης μπορεις να πας και σε επας ή να δωσεις 4-5 μαθηματα απο κλαδο του επαλ σαν γενικες εξετασεις και να παρεις ενα πτυχιο επαγγελματικου λυκειου(εχει οχηματων,μηχανολογων,ψυκτικων,ηλεκτρικων εγκαταστασεων,ηλεκτρονικων,πληροφορικης,υγειας προνοιας,γραφιστικης και εφαρμοσμενων τεχνων,διοικησης και οικονομιας και αλλα τετοια απ' οσο γνωριζω)...μια χαρα φαινονται ολα αυτα και ειναι ελπιζω...στις μερες μας πλεον μονο με μια τεχνη σωζεσαι...κατι ηξεραν και οι αρχαιοι οταν ελεγαν ''μαθε τεχνη κι ασ'τηνε κι αμα πεινασεις πιασ'τηνε...''
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #77123 από Pelvic_Thrust στις 18 Μαΐου 2011, 12:05πμ

Pelvic_Thrust

Εικονίδιο
μέλος από: 5/11/2009
μηνύματα: 613 αποδεκτές 0
Ετσι οπως το καναν τα πραματα ειναι σχεδον αδυνατο για τον μεσο μαθητη να περασει σε μια σχολη, γιαυτο μην αγχωνεσαι..

Ενας καθηγητης μου ειπε μια φορα.. "Μου ανοιξε ο κ0λος απο το διαβασμα" (για να περασει σε σχολη).

Και εμενα με προβληματιζε το τι θα κανω γιατι ηξερα πως δεν θα περασω, και δεν περασα.. Τωρα, μετα απο ~5 χρονια δεν με ενοχλει καθολου γιατι οι περισσοτεροι αποφοιτοι ΑΕΙ και ΤΕΙ ειτε ειναι ανεργοι ειτε κανουν μια ασχετη δουλεια με πολυ χαμηλοτερες απολαβες απ'οτι θα'πρεπε.

Καλα θα κανεις να μαθεις μια τεχνη π.χ. υδραυλικος η ηλεκτρολογος και μετα απο καμια 5ετια αφου θα εχεις αρκετη εμπειρια να σηκωθεις και να φυγεις εξωτερικο οπου η ζητηση για ειδικευμενο προσωπικο με προυπηρεσια ειναι τεραστια και φυσικα με πολυ καλυτερες απολαβες απ'οτι εδω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login