Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Γυμναστική Ακαδημία: Ένα μοντέρνο σχολείο, όπου το ποδόσφαιρο είναι μάθημα.
Τετάρτη, 17 Απριλίου

Φροντιδα στο Piercing

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #118227 από iasio στις 02 Μαρτίου 2013, 8:05μμ

iasio

Εικονίδιο
Moderator
μέλος από: 3/9/2007
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
Έχουν, και γι'αυτό το καθαρίζεις και 2-3 φορές τη μέρα μέχρι να ολοκληρωθεί το healing. Ειδικά μετά απο κάθε μπάνιο κατευθείαν με φυσιολογικό ορό καθάρισμα για να μη μείνει μέσα στην τρύπα σαμπουάν.
Στο χρυσοχοείο είναι άσχετοι και γι'αυτό θα σου πεί ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του.

Προσωπικά και μόνο που σκέφτομαι τον πόνο που θα ένιωθα αν έμπαινε οινόπνευμα μέσα στο piercing μου ανατριχιάζω
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118231 από aglina στις 02 Μαρτίου 2013, 8:51μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
To οινοπνευμα δεν αφηνει να ψηθει η τρυπα. εμενα σε καμοια τπυπα δεν μου ειπαν να βαζω οινοπνευμα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118233 από Noir Désir στις 02 Μαρτίου 2013, 9:20μμ

Noir Désir

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2012
μηνύματα: 329 αποδεκτές 0
Έγραψε:(iasio@02 Μαρτίου 2013)
Προσωπικά και μόνο που σκέφτομαι τον πόνο που θα ένιωθα αν έμπαινε οινόπνευμα μέσα στο piercing μου ανατριχιάζω


Μπα, δεν τσούζει και τόσο :Ρ
Τεσπα, ευχαριστώ για τις συμβουλες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129632 από Naz13 στις 21 Αυγούστου 2014, 3:25μμ

Naz13

Εικονίδιο
μέλος από: 21/8/2014
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Καλησπέρα.Πριν 20 μέρες έβαλα σκουλαρίκι στο αυτί μου.Σήμερα το πρωί όταν ξύπνησα το είδα πρησμένο.Χαλάρωσα λίγο τον κρίκο και βγήκε λίγο πύον.Τι πρέπει να κάνω για να ξεπρηστεί το αυτί μου??
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144309 από 0 fantasy for A nick στις 14 Δεκεμβρίου 2019, 6:43μμ

0 fantasy for A nick

Εικονίδιο
μέλος από: 28/2/2019
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Noir Désir@02 Μαρτίου 2013)
Ναι νταξει, λογικό είναι αυτό που λες, απλά σου λέω τι μου είπε ο τύπος απ'το piercing studio. Αλλά στην τελική, μήπως οι μπατονέτες που το καθαρίζω ή τα μαλλιά μου που πέφτουν πάνω ή το νερό όταν κάνω μπάνιο ή ακόμα κι ο αέρας, δεν έχουν μικρόβια;

Πάντως μου 'κανε εντύπωση το "όχι οινόπνευμα στην τρύπα" που λένε στα piercing studios (και γι'αυτήν και για μια άλλη στο αυτί, και για τη μύτη), ενώ τις άλλες 4 τρύπες στ' αυτιά που είχα κάνει σε χρυσοχοείο με πιστόλι μου χαν πει να τις καθαρίζω με οινόπνευμα (και δεν μου χαν κάνει κανένα πρόβλημα).

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #158571 από halil.piercer στις 23 Μαΐου 2022, 11:03πμ

halil.piercer

Εικονίδιο
μέλος από: 23/5/2022
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Γιατί το οινόπνευμα μπορεί να σκοτώνει τα μικρόβια αλλά ξεραίνει την τρύπα στο αυτί. Μπορείς να καθαρίζεις την περιοχή με σαπούνι και νερό ή με κάποιο ειδικό λαδάκι, πάντως όχι με οινόπνευμα!

Να είσαι υγιής
Είναι μια συμβουλή που ισχύει σε όλους τους τομείς. Να ακολουθήσεις μια υγιεινή διατροφή, είναι πιο σημαντικό απ’ όσο νομίζεις!

προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login