Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το έγκλημα δεν αποδίδει, έχει όμως καλό ωράριο.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Ποτα σε παρτυ

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #135960 από SotosHelpNow στις 28 Δεκεμβρίου 2015, 9:13μμ

SotosHelpNow

Εικονίδιο
μέλος από: 26/12/2015
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Γεια σας με λένε Σωτήρη και ειμαι 14 χρονων και πηγαίνω 3η γυμνασίου.Το σχολείο μου κάνει πολλά πάρτυ ειδικά φέτος και εγώ δεν έχω πάει καθόλου και αν πάω δεν ξέρω τι να πιώ εννοώ ότι δεν έχω πιει ποτε ξέρω γω αλκοόλ κανονικά (εννοώ ξέρω γω να το παραγγείλω και να το πίνω όπως οι μεγάλοι) Τι μου προτείνετε να πιώ άμα πάω σε πάρτυ κάτι ελαφρύ που να μην με πειράξει επειδή ακι οι "φίλοι" μου μου λένε πιες ρε σιγά πάρε κάτι και τέτοιες μπούρδες
προφίλάλλα...˵quote˶
9
Μήνυμα #135962 από ScandalousAngel στις 28 Δεκεμβρίου 2015, 11:05μμ

ScandalousAngel

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2012
μηνύματα: 268 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γεια σου! Λοιπον σαν μεγαλύτερη σου θα σε συμβούλευα να μην ακούς τους φίλους σου γιατί εκείνοι μπορεί μεν να έχουν πιει και να ξέρουν πως είναι αλλά είναι διαφορετικά για έναν αμαθο σαν εσένα. Τώρα είναι της μόδας όλοινα ππίνουν βότκα (με χυμό λεμονιού-πορτοκαλιού) ή ουίσκι με κόκα κόλα. Να ξέρεις ότι αυτά βαράνε γενικά εύκολα και κάνεις αυτό που λέμε κεφάλι δηλαδή ψηλό ζαλίζεσαι και όλα είναι χαρουμενα αχαχαχα. Ακόμα και εγώ που πίνω συχνά σε πάρτι κτλ παθαίνω ένα κάτι. Εγώ προτείνω να πιεις κάτι ελαφρύ μια μπύρα, ένα Gordon Space, Smirnoff. Αυτά έχουν γύρω στο 5-6% αλκοόλ και δεν βαράνε εύκολα. Ξέρω ότι οι φίλοι σου θα σε πιεσουν να πιεις αλλά πάρε εσύ τη μπυριτσα σου και θα σαι μάγκας. Τώρα αν θες να πιεις κανονικό ποτό να πίνεις ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ όχι μονορούφι γιατί θα ζαλιστεις. Μην αναμειξεις βότκα ουίσκι μπύρα. Γενικά αν θες κάτι πιο καθαρό (καλυτερο καπως για το στομαχι) δεν βάζεις ούτε χυμό και κόκα κόλα που έχουν ζάχαρη αλλά μπορεί να μην σαρεσει η γεύση. Αυτά από εμένα πάντως αν δεις ότι δεν το αντέχεις πάρε κάτι lite κάνεις δεν γεννήθηκε γερό ποτήρι ούτε χρειάζονται υπερβολές. Ελπίζω να σε βοήθησα :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135964 από Dieftharmenos στις 28 Δεκεμβρίου 2015, 11:43μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Απο ποτε η vodka smirnoff ειναι για αμαθους?Θα το πεθάνεις το παιδί...

Όπως είπε η scandalous πάρε κατι ελαφρύ για αρχή και όταν νιώσεις οτι το κατέχεις,μετα απο καιρο πας σε κατι πιο βαρύ.Εγω θα σου προτινα να βρεις ένα ποτο που σαρεσει και να πίνεις αυτό μόνο.Περα απο μπύρες και κρασιά και λοιπά ελαφριά ποτά.Εγω απο τα 16 πίνω ουίσκι και έχω την αίσθηση οτι αν πιω βότκα η γιαγκερ κλπ θα μεθύσω.Οποτε μην κανεις πολλους πειραματισμούς με δυνατά ποτά γιατί καθε φορα θα γίνεσαι κομμάτια.

Τωρα που θα αρχίσεις σιγα σιγα να πίνεις να ξερεις πως τα πιο ύπουλα ποτά ειναι το γλυκό κρασι(σαν έφηβοι αυτό θα πίνετε...μπρουσκο αργότερα που είναι πιο πικρό) και η ρετσίνα γιατί κατεβαίνουν πολυ εύκολα και δεν καταλαβαίνεις ποτε μεθάς.Ολα με μετρο και να θυμάσαι πως τα κορίτσια χεστηκαν αν είσαι γερος πότης...αν νομίζεις πως δείχνεις μάγκας εισαι γελασμένος.Θα μεθύσεις και θα γίνεις ρεζίλι...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135965 από ScandalousAngel στις 29 Δεκεμβρίου 2015, 3:54μμ

ScandalousAngel

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2012
μηνύματα: 268 αποδεκτές 0
Dieftharmene, ελεγα για το smirnoff ice που ειναι σε ατομικα μπουκαλια σαν μπυρα και εχει μονο 5% νομιζω αλκοολ αχαχαχα. Κι εγω μονο ουισκι πινω αλλα oσο καιρο και να πινεις θελει σιγα-σιγα γιατι βαραει κι αυτο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137259 από psixogios στις 24 Ιουνίου 2016, 2:54μμ

psixogios

Εικονίδιο
μέλος από: 22/6/2016
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Επισης κατι που ξεχασατε να αναφερετε: Cheatακι, φαε πριν πας στο παρτυ για να μην σε πιασει τοσο ευκολα ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login