Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Επίδομα διατροφής είναι η συνέπεια του λάθους δύο ανθρώπων, που το πληρώνει μόνο ο ένας.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Σειρες τηλεορασης (Tv Series)

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #136725 από Rossonero στις 06 Απριλίου 2016, 4:22πμ

Rossonero

Εικονίδιο
μέλος από: 2/8/2011
μηνύματα: 345 αποδεκτές 0
Γεια χαρα...οπως γραφω και στον τιτλο θελω να μου προτεινετε σειρες αλλα σειρες που αξιζουν δηλαδη που τις εχετε δει(οχι απλα ακουσατε απο ενα φιλο σας οτι ειναι καλη) και λετε αυτη μ'αρεσε πολυ με πορωσε κ εβλεπα το ενα επεισοδιο μετα απο το αλλο..


Υ.Γ εκτος απο:prison break,breaking bad,game of thrones,walking dead,arrow,vikings,gotham,supernatural,jericho,lost,flash


Ευχαριστω εκ των προτερων...!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136726 από NebulaSpirit στις 06 Απριλίου 2016, 8:50πμ

NebulaSpirit

Εικονίδιο
μέλος από: 10/2/2016
μηνύματα: 91 αποδεκτές 0
Καταρχάς αν δεν έχεις δει την σειρά 24 από την πρώτη σεζόν έως την τελευταία είναι σαν να μην έχεις δει ποτέ τηλεόραση. Νόμος! Δες το 24 από την πρώτη του σεζόν και θα με θυμηθείς!
Από εκεί και πέρα φοβερές σειρές είναι οι εξής:
11.22.63 έτσι λέγετε η σειρά και αποτελείτε από 8 επεισόδια, η σειρά είναι καινούργια και ολοκηρόθηκε πρίν 3 μέρες.
Το Daredevil είναι επίσης πάρα πολύ καλή σειρά και καινούργια σχετικά έχουν ολοκληρωθεί οι δύο πρώτες σεζόν.
Μία σειρά ανεκτίμητη επίσης που έχει αφήσει τεράστια ιστορία είναι τα x-files όπου αν αρχίσεις καλό είναι να τα δεις όλα από την αρχή γιατί έχουν πλοκή που δεν κάνει να την χάσεις.
Μια ενδιαφέρουσα επίσης σειρά είναι η Heroes, εμένα μου άρεσε πάρα πολύ αλλά το αν θα σου αρέσει εξαρτάτε από το αν γενικά σου αρέσουν οι σούπερ ήρωες. Πάντως είναι πολύ καλοφτιαγμένη και πρωτότυπη σειρά.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136730 από Dieftharmenos στις 06 Απριλίου 2016, 2:41μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Fargo,Sherlock(του BBC οχι την αλλη),Better call Saul,Daredavil,House of cards,Homeland,Sopranos,The Wire(για μενα η καλυτερη σειρα μαζι με το Breaking bad) και True detective.

Οποια απο αυτες και να διαλεξεις σχεδον σιγουρα θα σου αρεσει.Θα σου προτινα και Dexter αλλα τραβαει πολυ και το τελος ειναι οτι χειροτερο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136731 από Bloodborn στις 06 Απριλίου 2016, 6:27μμ

Bloodborn

μέλος από: 28/12/2015
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Και εγω με την σειρα μου θα σου προτεινω το Daredevil μιας και βλεπω σου αρεσουν οι υπερηρωες,η σειρα ειναι πολυ καλη και για ποιο ωριμο κοινο μπορω να πω απο τις κλασσικες σειρες με ηρωες οπως flash και arrow.Μια ακομη σειρα του ειδους που πρεπει να τσεκαρεις ειναι το smallville ιδικα αν σου αρεσει ο σουπερμαν.Μπορει να ειναι 10 σεζον αλλα αξιζει απο το πρωτο μεχρι το τελευταιο επισοδειο.Η σειρα ακολουθει τον Κλαρκ οταν ηταν ακομη εφηβος στο λυκειο του και ακομα ναακαλυπτε τις δυναμεις του, μεχρι που μεγαλωσε και εγινε ο σουπερμαν.Ακομα προτεινω το the last ship,the secret circle,the 100,dark matter
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #136737 από Azatoth στις 07 Απριλίου 2016, 11:22μμ

Azatoth

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/11/2014
μηνύματα: 62 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Οι προτάσεις που σου έχουν δώσει οι απο πάνω χρήστε είναι φανταστικές, αλλα επέτρεψε μου να σου δώσω και εγώ κάποιες προτάσεις ως φανατικός οπαδός ωραίων σειρών.

Ας αρχίσουμε απο τα εύκολα, αν έχεις δεί Arrow και Flash και σου άρεσαν, τότε θα λατρέψεις το DC's Legends of Tomorrow που κάνει crossover τις 2 αυτές σειρές μέσα σε μια επική περιπέτεια.

Τρομερή σειρά με έγκλημα, δράση και μυστήριο είναι η σειρά The Blacklist του NBC. Δεν χρειάζετε καν να της δώσεις λίγο χρόνο καθώς σε καθηλώνει απο το πρώτο επισόδειο.

Δύο λιγότερο γνωστές σειρές που όμως δεν παύουν να είναι καταπλήκτικες είναι το Banshee του Cinemax (πρέπει να του δώσεις 2-3 επισόδεια στην αρχή, αλλα μετά δεν θα μπορείς να σταματήσεις), και το Lucifer της FOX. Το 2ο είναι ενδιαφέρον λόγο του θέματος αλλα ψιλοκάνει λίγο κοιλιά απο νωρίς. Δεν λείπει όμως το μυστήριο το οποίο σε παρακινεί να δείς και το επόμενο επισόδειο.

Αν σου αρέσει η ίντριγκα, τότε το House of Cards απο Netflix και το How to Get Away with Murder απο ABC είναι δυο σειρές που δεν γίνεται να μην τις δείς. Και τα 2 έχουν μυστήριο αρκετό για να σε κάνει να ξεκινήσεις marathon και να δείς ολόκληρη season μέσα σε μια μέρα (απο προσωπική εμπειρία, το έκανα με την 4η season του House of Cards που βγήκε πρόσφατα).

Μια ακόμα καταπληκτική σειρά απο Netflix είναι το Narcos που βασίζεται πάνω στην ζωή του Pablo Escobar, περίφημου διακινητή κοκαϊνης στην Κολομβία. Είναι καλογυρισμένη, και ενώ δεν είναι ντοκιμαντέρ, περιέχει αρκετά αληθινά πλάνα απο τις ειδήσεις της εποχής.

Τέλος, μια προσωπική αγαπημένη σειρά είναι το White Collar. Αφορά τον Neal Caffrey, εναν con artist που συνεργάζεται με το FBI για να πιάσει άλλους εγκληματίες. Φυσικά η σειρά έχει το απαραίτητο μυστήριο, λίγο δράμα, και αρκετή κωμοδία.

Υπάρχουν αρκετές άλλες σειρές που θα μπορούσες να checkareis, μερικές ονομαστικά είναι:

Marvel's:
Agents of Shield
Agent Carter
Jessica Jones
Daredevil

Mr.Robot
Da Vinci Demons
The Last Kingdom
Limitless
Homeland

Καλή τύχη στην αναζήτηση καινούρια σειράς προς προβολή!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136740 από Webmaster στις 08 Απριλίου 2016, 3:43πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0



Merlin - Ολόκληρη η σειρά DVD

(Απευθείας αγορά από το Amazon, $70.99)


Θα σε κρατήσει κολλημένο στην οθόνη για ώρες, θα σου μάθει πράγματα και θα σε βελτιώσει ως άνθρωπο.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137228 από nicole612 στις 21 Ιουνίου 2016, 1:35μμ

nicole612

μέλος από: 21/6/2016
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Game of throne blepei kaneis? exei arxisei o 5 kuklos kai den borw na ton brw sto internet..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137236 από Nacho99 στις 21 Ιουνίου 2016, 4:40μμ

Nacho99

μέλος από: 8/5/2016
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
Παιδιά θυμάται κανεις μια σειρά που παίχτηκε στον αντ1 που λεγόταν Kyle xy νομίζω??..που μπορω να βρω ολη την σειρά με ελληνικούς υπότιτλους??
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137309 από Levathian στις 01 Ιουλίου 2016, 12:23μμ

Levathian

Εικονίδιο
μέλος από: 1/7/2016
μηνύματα: 53 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Nacho99@21 Ιουνίου 2016)
Παιδιά θυμάται κανεις μια σειρά που παίχτηκε στον αντ1 που λεγόταν Kyle xy νομίζω??..που μπορω να βρω ολη την σειρά με ελληνικούς υπότιτλους??


Απο torrents, την εχω στον σκληρο. Την ειχα κατεβασει πριν 2 χρονια περιπου, τότε ειχε αρκετους seeders συνεπώς κατεβηκε σχετικά γρηγορα. Κριμα που την ακυρωσαν @@

προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login