Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Που επιτέλους ήρθε και στην Ελλάδα η πρώτη σερβιέτα με φτερά. Ως τότε είχαν σερβιέτες που έφευγαν μέσα στο δίωρο και γίνονταν χάλια
Πέμπτη, 18 Απριλίου

Λάδι καρυδας

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #147006 από Kostastostakis248 στις 03 Μαρτίου 2021, 5:43μμ

Kostastostakis248

Εικονίδιο
μέλος από: 3/3/2021
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Καλησπέρα έχω κάποσο καιρό που αφήνω το μαλλί μου να μακρυνει και πριν λίγες μέρες πήγα για πρώτο τριμαρισμα. Ο κομμωτής μου προτείνω να χρησιμοποιήσω λάδι καρύδας μιας και το μαλλί μου είναι πολύ ξηρό. Με αφορμή αυτό,πηγα και αγορασα ένα λάδι καρύδας από ένα σουπερμάρκετ περίπου στα 5 ευρώ. Όμως σήμερα πρώτη μέρα που χρησιμοποιησα το λάδι στα μαλλιά και στο πρόσωπο αφού το άφησα για μια ωρίτσα και μετά το ξεπλυνα, πρόσεξα πως η μυρωδιά του ήταν υπερβολικά έντονη και κακη. Ενώ όσα έχω ψάξει λένε πως το λάδι καρύδας έχει υπέροχη μυρωδιά το συγκεκριμένο ήταν το άκρως αντίθετο,επιπλέον το χρώμα του ήταν λευκό προς κίτρινο και δεν είχε ληξει. Μετά από αυτό προβληματιστηκα και ήθελα να κάνω τις εξης ερώτησεις:Υπάρχει περίπτωση να έκανα κάτι λάθος? Υπάρχει περίπτωση να προκαλέσει ζημιά στο μαλλί μου? Και μπορεί αυτή η μυρωδιά να δηλώνει πως δεν είναι καλό για τον οργανισμό?. Αυτές είναι οι ερωτήσεις μου άμα μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ γιατί τώρα μπαίνω στην διαδικασία και δεν ξέρω ακόμα πως λειτουργούνε μερικά πράγματα και νιώθω πως κάνω κάτι λάθος με αποτέλεσμα να αγχώνομαι εύκολα. Σας ευχαριστώ
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login