Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Η τχαχτύττηα είνια το υοππκταάσατο της αρκίβιεας.
Τετάρτη, 24 Απριλίου

Software releases

Σελ. 5
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #70687 από Webmaster στις 16 Ιανουαρίου 2011, 2:48πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Νέο σύστημα στην αρχική σελίδα με ειδικό βελάκι στα post του forum που το πατάς και βλέπεις περισσότερα - ίδια βλακεία με αυτή που έχουν στην Τουίτα:

Πιο πολύ για μένα το έκανα γιατί ήθελα ένα πιο γρήγορο τρόπο να ψάχνω τα τελευταία topics ώστε να τα κλειδώνω πιο εύκολα. Αλλά σας επιτρέπω κι εσάς να το πατάτε δυο - τρεις φορές τη μέρα. Διότι μαζί με το βασιλικό, ποτίζεται κι η γλάστρα.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71921 από Webmaster στις 04 Φεβρουαρίου 2011, 8:21μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Καλύτερο σύστημα βαθμολογίας στα μέλη. Πλέον βαθμολογείται και ο Webmaster (και όπως είναι αναμενόμενο έρχομαι πρώτος και με διαφορά). Δεξιά στο προφίλ σας θα δείτε τα χάλια σας διότι δεν είναι όλοι σαν κι εμένα να πούμε.

Εγώ είμαι ο καλύτερος εδώ μέσα ΚΑΙ στους βαθμούς.

Μην παραβλέψω να πω ότι άλλη ασπίδα βαθμολογίας έχουν οι πάτοι (0), άλλη οι 1-5, άλλη οι 5-10 και άλλη οι 10-15. Παραπάνω δε λέω διότι αποκλείεται να με φτάσετε εκεί που είμαι εγώ.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71924 από Σηπτικό Βόδι στις 04 Φεβρουαρίου 2011, 9:06μμ

Σηπτικό Βόδι

μέλος από: 8/4/2010
μηνύματα: 917 αποδεκτές 0
Επιλογή ταξινόμησης μελών κατά βαθμό όμως δεν έβαλες, μισές δουλειές δηλαδή! :Ρ

(σβήστηκε η φωτογραφία για να μη φαίνονται τα emails)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71927 από VeTeRaNoS στις 04 Φεβρουαρίου 2011, 9:22μμ

VeTeRaNoS

Εικονίδιο
μέλος από: 8/11/2009
μηνύματα: 813 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Webmaster@04 Φεβρουαρίου 2011)
Εγώ είμαι ο καλύτερος εδώ μέσα ΚΑΙ στους βαθμούς.

Ου λαλά :P

Εγώ αυτό που παρατήρησα είναι πως την ίδια ασπίδα που έχει ένας με βαθμό 1 έχει και ένας με βαθμό 4 ή 6 ή 8.Πάνω μας τα λές αλλιώς.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #74665 από Kolopaido στις 29 Μαρτίου 2011, 7:58μμ

Kolopaido

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 29/3/2011
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Εγώ είμαι ο καλύτερος εδώ μέσα ΚΑΙ στους βαθμούς.

Προσεχε webmaster ειμαι 11 και εσυ 16 σε φτανω σιγα σιγα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #85742 από M1k3y στις 12 Σεπτεμβρίου 2011, 5:32μμ

M1k3y

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 846 αποδεκτές 0
Αν στο παρόν thread επιτρέπεται να κάνουμε προτάσεις για νέα features στο φόρουμ, έχω να κάνω δύο:

1. Όταν κάποιος τρώει μπινελίκι από moderator μέσω edit κάποιου ποστ του, να του έρχεται το μπινελίκι (ή και ολόκληρο το ποστ που έγινε edit) με e-mail, ώστε να υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να το δει. Για παράδειγμα, είχα φάει ένα μπινελίκι για off-topic πριν κάτι μήνες, που όμως το προσεξα μόλις χθες, όταν ξαναέπεσα τυχαία στο αρχαίο ποστ μου.

Σημείωση moderator: Αυτό έγινε μόλις τώρα.

2. Να χαλαρώσουν λίγο τα rate limits για τα ενεργά μέλη (πχ. αυτά που έχουν από τάδε αριθμό αποδεκτών και πάνω, ή από δείνα βαθμό και πάνω). Εφόσον ο σκοπός τους είναι η αποτροπή του spamming, το οποίο γίνεται κυρίως από νέα μέλη που ποστάρουν παντού άσχετα (πχ. "καλημέρα", "είμαι νέος εδώ", κλπ.) ή διαφημίζουν άλλα sites, θα πρέπει να υπάρχει μια διαφορά στην αντιμετώπιση των παλαιών, ενεργών μελών από αυτούς που μόλις γράφτηκαν. Προσπαθώ εδώ και μισή ώρα να ποστάρω ένα επεξηγηματικό ποστ, και δεν μπορώ επειδή έχω κάνει 5-6 ποστ μέσα στις προηγούμενες 1-2 ώρες.

Σημείωση moderator: Αυτό δε θέλουμε να γίνει. Δεν υπάρχει διαφορά στη μεταχείριση ως προς την παλαιότητα των μελών.

Αν δεν επιδέχεστε προτάσεις, παρακαλώ διαγράψτε το ποστ μου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117926 από Webmaster στις 23 Φεβρουαρίου 2013, 11:08μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Η αρχική σελίδα ρετουσαρίστηκε ώστε να παρουσιάζονται με περισσότερο μεγαλείο τα τέλεια άρθρα μας και ειδικά αυτά του μεγάλου γκουρού Νίκου Τραβάγια.

Πα να ψάλλω τώρα τον εσπερινό επιμελώς διότι ένας βρωμόκωλος διακοκαλόγερος μου παίζει μπινιές και πρέπει να δείξω καλό χαρακτήρα.

-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #120400 από Webmaster στις 20 Μαΐου 2013, 7:26μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Διορθώθηκε το bug που δεν επέτρεπε το γράψιμο σχολίων στα άρθρα. Άλλαξαν κάποιες server variables χωρίς να το ξέρω και χρειάστηκε να προσαρμόσω τον τιμημένο κώδικα σ' αυτές τις αλλαγές.

Και μια που είπα αλλαγές, είμαι περήφανος που μπίστηξα ξανά τη μπάλα μου σε κάτι σταυροδρόμια μαγεμένα.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139675 από Webmaster στις 06 Αυγούστου 2017, 4:34πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Παραδίδω στο μαχμουρλή κέρσορά σας τη μηχανή SF 6.0 η οποία είναι καλή και stable και δοκιμασμένη.

  • Κατάργηση Google Adsense, Facebook/Twitter share και παρασίτων.

  • Συνεργασία με Amazon και ανάπτυξη συστήματος προβολής προϊόντων Amazon στα άρθρα και στο τσίφτικο φόρουμ.

  • Θεαματικές βελτιώσεις σε ταχύτητα με πιο σπιρτόζο κώδικα και μυστικές τεχνικές που ανάποδα να κρεμαστείτε δε σας λέω. Αφού να φανταστείτε έρχεται ο Εξαδάκτυλος, βλέπει και αποσβολωμένος λέει «Έπαθα πλάκα, τι ταχύτητες είναι αυτές; Πάρε βραβείο ένα δις τάληρα να γίνεις κι εσύ ένας από 'μας».

  • Απαραίτητες κοσμητικές επεμβάσεις σε ορισμένα σημεία.

  • Encryption με SSL οπότε τέρμα το http που ξέρατε, τώρα https, ήγουν κρυπτογράφηση για το καλό σας. Έτσι που να μη μπορεί ο διαολοπαράξενος γείτονας να σνιφάρει τη μπόχα σας απ' το γουάι φάι.

  • Καλύτερο image upload στο τσίφτικο φόρουμ.

  • Καθαρισμός κώδικα εδώ κι εκεί σε φάση που έμενα με ανοιχτό το στόμα κι έλεγα «Εγώ έγραψα τέτοιες χαζομάρες; Σβήσιμο γρήγορα μην τα πάρει κανά μάτι και χάσω το award of excellence.»

  • Καλύτερο history (back) support στο «δείξε κι άλλα». Όποιος το πατά και φύγει σε άλλη σελίδα και μετά ξαναγυρίσει, δε θα χρειαστεί να το ξαναπατήσει (HTML5 ντανιές).

  • Κάτι δικά μου πράματα στο admin που ποσώς σας ενδιαφέρουν.



Σας χαιρετώ από το μακρινό υπερπέραν και σας αφήνω αμοναχούς μέχρι νεωτέρας. Ως τότε, διαφημίσεις.

-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140053 από Webmaster στις 16 Οκτωβρίου 2017, 7:49μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Από χθες το ftou.gr σταμάτησε να φορτώνει από τον παλιό hosting provider (tip.gr) της Ελλάδας και πλέον φορτώνει από το Ann Arbor του Michigan. Κάναμε σούπερ σημαντικές αλλαγές στον κώδικα που όμως, δες τώρα ειρωνεία, δεν γίνονται αντιληπτές από κανέναν.

Οι φανατικοί περπατητές θα παρατηρήσετε μικρή αύξηση στην ταχύτητα.

-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login