Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Αν είχανε φωνή οι γκαρσονιέρες, θα πέφταν σαν ξερόφυλλα οι βέρες. (3.000 δίσκοι)
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Είμαι Άσχημος !

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #120515 από Άσχημος στις 26 Μαΐου 2013, 1:41μμ

Άσχημος

Εικονίδιο
μέλος από: 26/5/2013
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Γεια σας είμαι 15 χρονών και θα πω τώρα 1η Λυκείου . Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν έχω κάνει ποτέ σχέση με κορίτσι και στεναχωριέμαι πάρα πολύ . Βλέπεται εγώ είμαι άσχημος και κανένα κορίτσι δεν μου έχει ούτε για πλάκα ότι είμαι όμορφος( το παράκανα λίγο ) . Πριν λίγα λεπτά ετοιμαζόμουν να φτιάξω καινούργιο λογαριασμό( στο κανονικό την έχω φίλη ) στο Facebook για να βρω το κορίτσι που το γουστάρω από την πρώτη Γυμνασίου και να της πω ότι ο Σ....... ( εγώ δηλαδή ) την γουστάρει .
Αλλά τελικά επειδή μάλλον είναι σε σχέση το παράτησα και κάθομαι και στεναχωριέμαι που είμαι άσχημος και υπάρχει και 1 πιθανότητα να μην παντρευτώ ποτέ .
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #120521 από anastasia.96 στις 26 Μαΐου 2013, 5:23μμ

anastasia.96

Εικονίδιο
μέλος από: 19/5/2013
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
μπορεις να μας δωσεις λιγες πληροφοριες για το πως εισαι εξωτερικα?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #120522 από Άσχημος στις 26 Μαΐου 2013, 7:01μμ

Άσχημος

Εικονίδιο
μέλος από: 26/5/2013
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Είμαι αρκετά ψηλός ο πιο ψηλός στην παρέα μου , καστανά μάτια , κοντά μαλλιά , μόλις έβγαλα τα σιδεράκια , νομίζω ότι η μύτη μου είναι λίγο χάλια , σπυράκια δόξα τω θεό δεν έχω σχεδόν καθόλου , γύρω στα 60 - 65 κιλά ... αυτά .
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #120568 από pantelis20 στις 28 Μαΐου 2013, 11:26μμ

pantelis20

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2010
μηνύματα: 648 αποδεκτές 0
Δεν υπάρχει άσχημος/άσχημη, υπάρχει μόνο άτομο που δεν έχει αυτοπεποίθηση και αυτό φαίνεται καθώς βγαίνει προς τα έξω.

Όλοι έχουν τα δυνατά και αδύνατα σημεία τους στην εμφανισή τους. Ο καθένας δουλεύει με ότι έχει και αυτό τονίζει.

Αν είσαι ψηλός να το χαίρεσαι. Ξέρεις πόσοι θα σε ζήλευαν;
Δες και τι σε χαλάει πάνω σου και ότι είναι εφικτό το διορθώνεις όχι για οτυς άλλους αλλά για σένα.

Θες να βάλεις κιλά; (γιατί ψηλός πολύ και 65 κιλά μάλλον για αδύνατο σε κόβω), θες να μακρύνεις μαλλί να ισιώσεις μύτη (γιατί όχι) ότι θέλεις κάντο όμως για σένα αν νομίζεις ότι θα σε βοηθήσει να νιώσεις καλύτερα.

Δεν μπορείς να τα διορθώσεις όλα και δεν χρειάζεται. Ο καθένας είναι διαφορετικός οπότε μη συγκρίνεσαι.

Μπορεί κάποιος να είναι ψηλός και αγύμναστός και κάποιος κοντός αλλά γυμνασμένος με ωραίο σώμα. Ο καθένας είναι διαφορετικός.

Αλλά έχουμε την τάση ο ένας να λέει "είμαι κοντός είμαι κοντος" και ο άλλος "πω πω είμαι ψηλός και άχαρος αδύνατος κτλ" και ο ένας να ζηλεύει αυτό που έχει ο άλλος...

Υ. Γ. Είχα και εγώ σιδεράκια στο λύκειο. Εμένα εκείνο με ενοχλούσε στην ψυχολογία και με έκανε να αισθάνομαι κάπως. Ίσως σου φταίει και αυτό. Τώρα τα έβγαλες τέλος. Πρόσεχε μόνο να βάζεις τους συγκρατητήρες μη σου στραβώσουν και ξαναβάλεις σε 2-3 χρόνια (είχα φίλο που μόλςι τα έβγαλε εκστασιάστηκε ξέχασε και μασελάκια και τα πάντα. Πανεπιστήμιο μετά τα δόντια του γίναν πιο χάλια και από πριν..._)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #120588 από anastasia.96 στις 29 Μαΐου 2013, 9:21μμ

anastasia.96

Εικονίδιο
μέλος από: 19/5/2013
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
συμφωνω με τον pantelis20...κοιτα βαζεις καποια κιλα πας γυμναστιριο η αμα θες να γυμναζεσε σπιτι σου αλλα καθημερινα να χτυσεις ενα ωραιο σωμα..ασε το μαλλι σου να μακρινει κι καντο 'κοκορακι' η μοικανα.. επισης αμα ειναι αλλαξε λιγο την καρντα ρομπα σου...φορα σχισμενα τζιν (οχι πολυ ισα ισα να φαινεται) κι να τα κατεβαζεις λιγο για να φαινεται το μποξερακι (αρεσει στα κοριτσια αυτο) σου συστηνω να πας να αγοραζεις ρουχα απο τα pull&bear,zara...να εχεις περισσοτερη αυτοπεπιθηση κι να επεκτινεις την παρεα σου κι την φημη σου ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #120609 από Άσχημος στις 30 Μαΐου 2013, 11:42μμ

Άσχημος

Εικονίδιο
μέλος από: 26/5/2013
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Κοίτα στα ρούχα τα καταφέρνω αλλά αυτά τα πράγματα που μου είπατε να κάνω δεν αντιπροσωπεύουν αυτό που είμαι και δεν σκοπεύω να αλλάξω τόσο .
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #120610 από Cirodiil στις 31 Μαΐου 2013, 12:47πμ

Cirodiil

Εικονίδιο
μέλος από: 12/1/2013
μηνύματα: 28 αποδεκτές 0
Άκου κάνεις δεν είναι άσχημος η τουλάχιστο κάνεις δεν είναι άσχημος σε όλα τα άτομα. Ο καθένας έχει τα δικά του γούστα και γιαυτό μπορεί να αρέσεις σε κάποια κορίτσια. Αυτό που μόνο μπορείς να κάνεις είναι να βελτίωσης κάποιες από της ατελιές σου δηλαδή να πας γυμναστήριο να κάνει ωραίο σώμα, να φοράς ωραία ρούχα να αλλάξεις την εμφάνιση σου κτλ.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #120825 από renempeee στις 07 Ιουνίου 2013, 8:47πμ

renempeee

Εικονίδιο
μέλος από: 7/6/2013
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
κοιτα αν και ειμαι κοριτσι και δεν μπορω να καταλαβω ακριβως την ψυχολογια σου ( τον τροπο που σκευτεσαι ενοω) θα παραδεχτω οτι μοιαζουμε. εγω αντιμετωπιζα ενα τετοιο ακριβως προβλημα με εσενα απο τα 13 μου που ξεκινησα να εχω προβλημα με ακμη..περασα ολο σχεδον το γυμνασιο πιστευοντας πως ειμαι κακασχημη και ζηλευοντας αλλα κοριτσια ωραιοτερα απο μενα..θα ειμαι ειλικρινης και θα σου πω οτι αυτο ηταν στην ουσια εναθεμα που δν εχω ακομα ξεπερασει παρολο που πια ακουω καλες γνωμες, εχω σχεση, φιλους μπλα μπλα μπλα.. αλλα η ολη φαση με εκανε να αναζητω τροπους να δειχνω πιο ομορφη απεγνωσμενα !(π κοντεψα να χασω και αυτο που πραγματικα ημουν) εισαι ψηλος.ειναι καλο αυτο γιατι το υψος σ θα το κουβαλας μαζι σου για μια ζωη. τα αλλα που δεν σ αρεσουν πανω σου θα αλλαξουν..στην εφηβεια αρχιζεις να μεταλασεσαι και στη πορεια ισως αλαξουν κ αλλα πραγματα πανω σου..θα μπορουσες αν δν ησουν ικανοποιημενος με την εικονα σου και στο μελλον βεβαια να κανεις καποιες μικρο αλλαγες χειρουργικα (αλλα δεν θα στο συνιστουσα). προσεχε μη ξεφυγεις! την πραγματικη ομορφια στην δινει ο χαρακτηρας σου, η αυτοπεποιηθηση και το στυλ σου! οσο για αυτη που θες προσπαθησε το αλλα μην το παρακανεις στο κατω κατω πραγματικα θα ερωτευτεις ακομα πααααρα πολλες φορες
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #120846 από hi1234 στις 07 Ιουνίου 2013, 6:24μμ

hi1234

Εικονίδιο
μέλος από: 7/6/2013
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Το σημαντικό ειναι να έχεις αυτοπεποίθηση. Δεν υπάρχει όμορφος και άσχημος.. Είμαι σίγουρη ότι υπάρχουν πολλοί που εχουν πολύ χειρότερη εμφανιση από σένα.. Έτσι κι αλλιώς αυτό που μετραει ειναι ο χαρακτήρας.. Και αν δεν έχεις πολλές κατακτήσεις μη σε στεναχωρεί.. Έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου να βρεις κάποια που γι αυτήν θα εισαι όμορφος!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login