Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ένας χρόνος σπουδές Τεχνητής Νοημοσύνης αρκεί για να πιστέψει κανείς στο Θεό.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Με κοροϊδεύει στο σχολείο, τι να κάνω;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #138385 από H.Quinn στις 19 Δεκεμβρίου 2016, 6:28μμ

H.Quinn

Εικονίδιο
μέλος από: 19/12/2016
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Καλησπερίζω την όμορφη παρέα σας! Αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα εδώ, καθώς είμαι καινούρια εδώ πέρα.Παρόλα αυτά διάβαζα τα post σας για πολύ καιρό, ίσως και χρόνο.

Και τώρα ας περάσουμε στο πρόβλημα μου εξαιτίας του οποίου η διάθεση μου είναι χάλια εδώ και μέρες..

Είμαι δεκαεφτά χρονών και από πέρσι μέχρι πριν λίγους μήνες μου άρεσε ένας συμμαθητής μου. Το κόλλημα που είχα μαζί του, ήταν μεγάλο όμως πέρασε, βλέποντας τον να συμπεριφέρεται ανώριμα. Αυτός δεν έχει κοπέλα, ούτε υπήρχε κάτι από τότε που τον γνώρισα.
Και εκεί που έλεγα όλα καλά, τέλειωσε άρχισε τον τελευταίο καιρό(συγκεκριμένα ένα μήνα, μπορεί και λίγο περισσότερο) να με κοροϊδεύει. Και με αυτό εννοώ να με φωνάζει με χαζά παρατσούκλια, να με πειράζει με τα χέρια του, την ώρα που μιλάω στο μάθημα να μου κάνει νοήματα και γενικά να σχολιάζει ότι λέω.
Στην αρχή έδειχνα αδιαφορία, όμως δεν βαρέθηκε. Του έχω πει άπειρες φορές να σταματήσει, όμως δεν καταλαβαίνει. Στην ομαδική που έχουμε τα παιδιά της τάξης στο facebook μου στέλνει πράγματα για να με πειράξει. Μέχρι και στα χέρια πιαστήκαμε μια μέρα που ήμασταν μόνοι μας στην τάξη.
Έχω έρθει σε απόγνωση, πραγματικά είναι εκνευριστικό και το χειρότερο είναι πως δεν ξέρω τι να κάνω για να σταματήσει.
Τι μου προτείνεται και τι θα κάνατε στη θέση μου; Οι απαντήσεις σας είναι σημαντικές!
Ελπίζω να μην σας κούρασα με το μεγάλο κείμενο! Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #138390 από ha.sta στις 20 Δεκεμβρίου 2016, 11:31πμ

ha.sta

Εικονίδιο
μέλος από: 13/12/2016
μηνύματα: 55 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Υπαρχει ενδεχομενο να του αρεσεις γι αυτο να σε πειραζει.. δυστυχως τα αγορια ειμαστε ανωριμα ειδικα σε τετοιες ηλικιες και κατω. Εαν σε εκνευριζει τοσο ομως απο fb πχ το να τον κανεις μπλοκ ειναι απλα ενα κουμπι και το να τον καρφωσεις στον διευθυντη, πραγμα που δε θεωρω σωστο, ισως φαει παρολα αυτα καμια αποβολη και ερθει στα συγκαλα του. Η αλλιως μπορεις να τον πιασεις και να μιλησετε οι δυο σας σοβαρα και να του δωσεις να καταλαβει οτι δε σου αρεσει καθολου η συμπεριφορα του.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138391 από kapoios* στις 20 Δεκεμβρίου 2016, 3:16μμ

kapoios*

Εικονίδιο
μέλος από: 17/2/2013
μηνύματα: 134 αποδεκτές 0
Και εγώ πιστεύω ότι σε θέλει και δεν ξέρει πώς αλλιώς να στο δείξει...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138393 από H.Quinn στις 20 Δεκεμβρίου 2016, 5:23μμ

H.Quinn

Εικονίδιο
μέλος από: 19/12/2016
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Δεν θελω να φτασω τα πραγματα στα ακρα και να τον στειλω στο διευθυντή. Όσο για την σοβαρη συζητηση, το έχω προσπαθήσει αλλά δεν είναι διαθετημένος να μιλήσει. Όταν παω να του ζητήσω εξηγήσεις απομακρύνεται από εμένα και με σταματάει λέγοντας "άσε με".
Και σήμερα πάλι τα ίδια. Την ώρα του μαθήματος μου έκανε χειρονομίες, ακόμα και όταν γράφαμε διαγώνισμα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login