Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Θες να σ' αφήσουν ήσυχο; Ξεκίνα να καθαρίζεις το σπίτι.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Οι γονείς μου είναι εμπόδιο στη σχέση μου

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #138938 από marakii22 στις 15 Απριλίου 2017, 4:14μμ

marakii22

μέλος από: 15/4/2017
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Γειά σας αρχικά. Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ένα θέμα μου και όσοι από εσάς μπορείτε να βοηθήσετε να το λύσω δεκτό. Είμαι 16 χρονών και το αγόρι μου 18. Είμαστε μαζί 1 χρονο και αγαπιόμαστε. Υπάρχει κάτι πολύ δυνατό ανάμεσα μας αλλά οι γονείς μου θέλουν να το διαλύσω. Γύρω στους 5 μηνες το έμαθαν ότι είμαστε μαζί με αυτό το παιδί και από τότε όλο προβλήματα. Δεν με άφηναν ούτε να βγαινω γτ ήξεραν ότι θα τον έβλεπα. Σε τέτοιο σημείο μιλάμε. Σήμερα οι γονείς μου είχαν πάει κάπου και συνάντησαν τον πατέρα του αγοριού μου. Η μάμα μου τον αναγνώρισε γτ είχε δει μια φωτογραφία και ο πατέρας μου είπε πως έχω τελειώσει μαζί του και πως δεν θα τολμήσω καν να τον ξανά δω και όλα αυτά γιατί ο μπαμπάς του είναι από ένα χωριό και είναι κάπως σκουροχρωμος (πιστευω μπορείτε να καταλάβετε τι είδος τον περνάει) Με βάζουν οι γονείς μου να τον χωρίσω με το ζόρι για κόμπλεξ που έχουν. Τον αγαπάω όσο τίποτα και πραγματικά δεν μπορώ να τον αφήσω. Δεν σηκώνουν λόγια και ούτε συζήτηση θέλουν. Είναι κάθετοι. Χρειάζομαι βοήθεια. Δεν ξέρω τι να κάνω πια. Πείτε μου τις γνώμες σας σχετικά με αυτοο
προφίλάλλα...˵quote˶
5
Μήνυμα #138941 από tolisk99 στις 16 Απριλίου 2017, 10:42μμ

tolisk99

μέλος από: 14/7/2014
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Εφόσον αγαπιέστε τόσο, σε καμία περίπτωση μην χωρίσετε, ειδικά για αυτό το λόγο...
Ναι είναι γονείς σου και θέλουν το καλό σου, αλλά στην τελική δικό σου αγόρι είναι και δεν είναι λογικό εν έτη 2017 υπάρχουν τέτοιες καταστάσεις.
Η καλύτερη λύση για 'μένα είναι να το παλέψετε να τους πείσετε μαζί, και αν δεν καταφέρετε να το κρατήσετε κρυφό όσο μπορείτε και αν όντως αυτό που έχετε είναι τόσο δυνατό, κρατήστε μέχρι να γίνεις 18 και να ενηλικιωθείς ώστε να μην μπορούν να σου πουν τίποτα, βάση του νόμου. :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login