Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Όχι άλλη διασκέδαση.
Δευτέρα, 15 Απριλίου

Νιώθω εντελώς μόνη μου

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #139509 από Annachan στις 19 Ιουλίου 2017, 9:52πμ

Annachan

Εικονίδιο
μέλος από: 19/7/2017
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Γεια σας, θα ήθελα μα μοιραστώ με καποιον τις σκεψεις μου μιας και τα ενα δυο άτομα που έχουν απομείνει στην ζωη μου θεωρώ πως έχουν κουραστεί να τις ακούνε.
Απο μικρό παιδακι ακομα ήμουν πολύ χαμηλων τόνων, ηρεμη και ντροπαλη. Τα πράγματα επιδεινωθηκαν κυρίως στο λύκειο και εγιναν ακομα χειρότερα στο πανεπιστήμιο. Αρχισα να νιώθω ανασφάλειες σε υπερβολικο βαθμο, ακολουθησαν τρομερές ζηλειες στις σχεσεις μου αλλα και μεταξύ των φίλων μου, ειχα τρομερές απαιτήσεις, ζητουσα την προσοχή μονιμος πανω μου, το μυαλό μου εκανε τρομερα σενάρια και υποθέσεις με το παραμικρό και γενικά άρχισα να φοβάμαι παρα πολυ την απόρριψη και την μοναξια κυρίως στο θέμα της φιλιας.
Αυτο ειχε ως αποτέλεσμα να μαλωνω διαρκώς. Ατομα έφευγαν και δεν ερχόταν κανεις . Mετα τις κρισεις μου ζητουσα συγγώμη και προσπαθουσα να τους εξηγήσω πως εχουν τα πράγματα αλλα και τους φοβους μου αλλα κανενας δεν φαινόταν να καταλαβαίνει.
Να σημειωσω επίσης ότι λόγω του φοβου της μοναξιας, δεν ηθελα ποτε να δημιουργω πρόβλημα. Πολλες φορες με κατηγορουσαν και μου μιλουσαν ασχημα. Πολλες φορες ειχα πεσει στα πάτωματα,φοβομουν να πω την γνωμη μου και ειχα διώξει κάθε εγωισμο καθε αξιοπρέπεια απο πανω μου, προκειμένου να εχω μια καλη σχέση με κάποια άτομα.

Ολοι με κοιτάνε με ασχημο ματι, ολοι με κρίνουν για τα λαθη μου στο παρελθόν .Δεν ξερω να υπερασπιζομαι τον εαυτο μου. Δεν ξέρω ποιο ειναι το σωστο και ποιο το λαθος. Εχω μείνει μονη πλεον, βλέπω μονο εχθρους, εχω χασει τον υπνο μου, τον εαυτό μου, την ηρεμία μου. Δεν αντέχω αλλο.. Δεν αντέχω.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #139522 από hotmale007 στις 19 Ιουλίου 2017, 9:45μμ

hotmale007

Εικονίδιο
μέλος από: 19/7/2017
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

θα σου πρότεινα να βρεις φίλους που να μην έχουν θέμα με τις απαιτήσεις σου όμως 1) είπες πως είσαι ντροπαλή και 2) από όσα μας είπες δύσκολο να βρεις κάποιον φίλο που να τα αντέχει όλα ΟΜΩΣ μην απελπίζεσαι προσπάθησε να εντοπίσεις τα μείον σου και να τα βελτιώσεις π.χ. όσων άφορα την ζήλεια κάθε φορά που νιώθεις πως ζηλεύεις κάτι προσπάθησε να καταλάβεις τι είναι αυτό που σε ενοχλεί και άπλα αντιμετώπισε το . Τώρα σχετικά με το ότι ντρέπεσαι άπλα σκέψου πως ότι και να κάνεις πάντα θα σε σχολιάζουν για αυτό κοιτά να κάνεις αυτό που εσύ θες και όχι αυτό που σου λένε οι άλλοι πως είναι το σωστό . Ελπίζω οι συμβουλές να σου φανούν χρήσιμες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139611 από nikos9875 στις 30 Ιουλίου 2017, 1:08πμ

nikos9875

μέλος από: 30/7/2017
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Σου προτεινω να βρεις νεες φιλες για παρεα και οποια φιλη σου σε ενοχλει να της το λες. Επισης να βρεις ενα αγορι για σχεση που θα σε βοηθησει να ξεπερασεις τα προβληματα σου με τις φιλες σου και να βγαινεις συνεχεια μαζι του.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login