Στείλε λεφτά στο ftou.gr
667: Ο γείτονας του θηρίου.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Νεο σχολειο χωρις φιλους..

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #139920 από pantelis11 στις 12 Σεπτεμβρίου 2017, 9:26μμ

pantelis11

Εικονίδιο
μέλος από: 3/6/2016
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Λοιπον παω πρωτη λυκειο χωρις αλλα δεν ξερω πολλα παιδια 8-9 μονο(τους ειχα στο γυμνασιο αλλα ηταν σε αλλες ταξεις)με αυτους δεν κανω παρεα γιατι κανουν παρεα μεταξυ τους και δεν εχουμε και κατι να πουμε. Μονο με ενα παιδι και με την δίδυμη αδερφη του κανουμε παρεα που τους ξερω.τωρα επειδη δεν ειμαι και πολυ κοινωνικος πιστευω θα δυσκολευτω να κανω φιλους. Σημερα μας βαλανε σε ταξη και ξερω 3 παιδια απο περσι αλλα με αυτους μιλαω πριν μπουμε στην ταξη γιατι δεν ξερω αλλους.στη ταξη καθομαι μονος μου καλοριφερ παραθυρο προτελευταίο θρανιο και ακριβως πισω μου καθεται μια κοπελα (νομιζω εχασε ταξη) που ολο μιλαει με ενα αλλο παιδι που δεν το ξερει τυχαια κατσανε μαζι και αρχισε να του μιλαει αυτη για διαφορα. Μαλλον ηθελε να τον κανει φιλο για να εχει καποιον να μιλαει ολη την χρονια. Απο οτι την ειδα δεν εβαζε γλωσσα μεσα.τελος παντων δεν ειναι οτι ζηλευω που τον κανει παρεα και εμενα οχι απλα δεν βλεπω αλλα παιδια με το ενδιαφερον της κοπελας για τους καινουργιους. Ειναι αυτο που φοβομουν ο καθενας με την παρεα του...και αυτο με κανει να φοβαμαι πως θα βγαλω ολο το λυκειο χωρις 2-3 ατομα να εχω να λεω εστω καμια μαλακια στο διάλειμμα.νταξει εχω αλλα θα ηθελα να γνωρισω αλλα ατομα οχι αυτα τα 3 παιδια που τα ξερω απο 7 ετων. Πειτε μου λοιπον πως γινεται ενας ντροπαλος χαρακτηρας σαν εμενα να βρει καινουργιους φιλους σε ενα τοσο μη φιλικο περιβαλλον οπως το σχολείο μου. Τωρα που το σκευτομαι θα παμε κατα την διαρκεια της ευδομαδας σσε ολες τις αιθουσες αρα θα εχω ευκαιριες να κατσω με κανεναν ανθρωπο και τον γνωρισω αλλα δεν τους βλεπω ολους και τοσο προθυμους. Τι διαλο ολοι ντροπαλοι και αμηχανοι ειμαστε;τωρα δεν ξερω ισως φταιει οτι ειναι ακομα πρωτη μερα?? Πειτε μου και εσεις προσωπικές σας εμπειριες και συμβουλες!

προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login