Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Kάποτε υπήρχαν ηθοποιοί που προσπαθούσαν να γίνουν σταρ. Tώρα υπάρχουν σταρ που προσπαθούν να γίνουν ηθοποιοί.
Δευτέρα, 22 Απριλίου

εχω ελπιδες?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #141058 από Jokerdark91 στις 12 Μαρτίου 2018, 6:10μμ

Jokerdark91

Εικονίδιο
μέλος από: 11/2/2017
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
λοιπον αρχικά ειμαι 17 ετων και μενω σε ενα χωριο της Λαρισας...πρόσφατα γνωρισα μια κοπελα η οποία ηταν απο το διπλα χωριο ... αρχισαμε να μιλαμε μεσω instagram κλπ. οσπου μαθαίνω απο μια συμμαθήτρια μου και φιλη της , οτι αν και ειναι πολυ καλο κοριτσι , ηταν πρωην απο εναν φιλο μου... το πρωτο πραγμα που εκανα ειναι να σταματησω να στελνω και να παω να πιάσω τον φιλο μου για να τον ρωτησω αν εχει καποιο θεμα με το ολο σκηνικό ..αυτος μου ειπε πως δεν τον νοιάζει καθολου, και πως αυτος την παράτησε επειδη τον ειχε πρήξει....
ετσι αρχισα να ξανα στελνω , αφου με ρωτησε με ποια παιδια κανω παρεα που τα ηξερε κλπ (εννοείται πως δεν ανέφερα καθολου τον πρωην της) . αρχιζω να την ρωταω αν της αρεσω καθολου και αν θα ηθελε να βγουμε καμια μερα ... η τύπισσα μου ειπε οτι μετα την τελευταία της σχέση (με τον φιλο μου) εχει χαλαστει πολυ και πως θελει να επικεντρωθεί στα διαγωνίσματα του φροντ (εδω να πω πως ειναι μαθητρια του 20) .. και πως δεν μπορει να ξερει αν νιώθει κατι εφοσον δεν με εχει γνωρισει και θελει να ειναι σίγουρη για το πως νιώθει γτ δεν θελει να αλλάζει τελευταία στιγμή (αυτα μου ειπε αυτα σας λεω).... ενα σαββατο κανόνισα πριν παει να γραψει για το φροντιστήριο της κανονίσαμε να βρεθούμε εξω ομως για μια απλη βολτα γιατι "την πίεζε ο χρονος" και οπως μου ειχε δηλώσει , απλα θα μιλάμε και να μην φανταστώ απο τωρα τιποτα... αφου βρεθήκαμε και επικράτησε λιγο αμηχανία ελεγα καμια χαζομαρα για να την κανω να γελασει και μπορω να πω πως τα καταφερα... φτάνοντας στο σημερα , η τυπισα ειχε να στειλει μήνυμα 4 μερες περιπου ..οταν ομως το σχολειο μας με το δικο τους έκαναν κοινο παρτι πηγα και εγω αλλα και αυτην ...χαιρετηθηκαμε και εφυγε για το τραπεζι της ... μετα επειδη ηταν διπλα η συμμαθήτρια μου - φίλη της ηρθε ξανα και αρχίσαμε να μιλαμε οι 2 μας ... ελεγα καμια εξυπνάδα γελουσε , με ειρωνευόταν και ολα κομπλε ..μετα απο λιγο ξανα εφυγε και εγω βγηκα για λιγο εξω απο το κλαμπ για να παρω λιγο αερα ... μπαίνοντας ξανα μεσα ηρθε λέγοντας πως με εψαχνε κλπ μιλούσαμε ολα ωραία ολα καλα... ηρθε μετα απο ωρα ο πρωην της και σκέφτηκα οτι μπροστα στα ματια του να με εβλεπε να φλερτάρω μαζι της θα ηταν λιγο κάπως οποτε και τραβήχτηκα ... μετα απο λιγο έφυγε ξανα απο το τραπεζι μας (εντομεταξι παιζει να μην τον κοίταξε καθολου) ... οταν ηρθε η ωρα να φυγω την πετυχα με μια φιλη της εξω να μιλάνε ..της φώναξα καθως έμπαινε μεσα στο κλαμπ γιατι ηθελα να την χαιρετίσω αλλα δεν με ακουσε ... μετα αφου ολη η παρεα μ μου ελεγε να παω να την βρω μεσα , πηρα την μεγαλη αποφαση αλλα δεν την έβρισκα πουθενά... οταν μ ειπε ενας αλλος φιλος μ οτι ειναι απο την αλλη πλευρα της αυλης του μαγαζιου ηταν πολυ αργα καθως ηρθε η μανα του φιλου μου που μας πηγε ολη την παρεα μεχρι εκει και τωρα μας γυριζε ...της εστειλα αμεσως μυνημα και της ζητησα συγνώμη που δεν την χαιρέτησα και της εξήγησα τι εγινε ...αυτη μου απάντησε "χαχαχα ενταξει δεν πειράζει" ..της ειπα οτι πιστεύω οτι πειραξε και συνεχίσαμε να μιλαμε....την αλλη μερα εμαθα οτι ο πρωην της και φιλος μου εχθες μεθυσε οτι έφυγα και την επιασε απο το χερι και της εκανε μια σβουρα..αυτη με την φιλη της ειπαν "τι φαση" , ενω στο τελος ειπε η φιλη της "δεν θα πας να τον χαιρετίσεις?" και αυτη απαντησε "μα δεν τον ξερω πλεον" ομως αργοτερα τον χαιρέτησε ..τελος παντων ..εγω σημερα πεταξα το δόλωμα τυπου "συγνωμη που σου στελνω συνεχεια και γίνομαι φορτικός" και αυτη απάντησε πως απλα εγω εχω απαιτήσεις να στελνει συνεχεια , ενω αυτη δεν βρίσκει πολυ χρονο επειδη εχει διαβασμα ...εγω της εγραψα οτι το κανω χωρις να το καταλαβαίνω κ ας στειλει οποτε θελει αυτην και το άφησα ετσι...θελω να σταματήσω λιγο να της στελνω να δω αν θα την τσούξει καθολου... εσεις τι λετε? εχω ελπίδες ή παίζω σε αγωνα που το σκορ καθορίστηκε πριν καν ξεκινήσει ο αγώνας?
Υ.Γ ξέχασα να πω πως οταν την ρώτησα στο κλαμπ που χάθηκε 4ς μερες και δεν εστελνε μυνημα , μου ειπε τα ιδια ..δηλαδη οτι εχει διαβασμα και πως βρίσκει πολυ δυσκολα χρονο και τετοια
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #141129 από Akis2000 στις 25 Μαρτίου 2018, 12:35μμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Θα αρχίσω να γράφω την άποψή μου ταυτόχρονα με την ιστορία σου και χωρίς να περιμένω να φτάσω πρώτα στο τέλος αυτής προκειμένου να μην ξεχάσω κάτι από αυτά που θα ήθελα να γράψω κατά την διάρκεια της ανάγνωσής της. Ελπίζω να κατάλαβες τι θέλω να πω. Αρχίζω λοιπόν:
Καταρχάς μπράβο σου που μόλις έμαθες ότι είχε σχέση με κάποιον φίλο σου φρόντισες να τον ρωτήσεις αν θα τον πείραζε να έκανες κάτι μαζί της. Ακόμα και αν δεν του έπεφτε λόγος μιας και χωρισμένοι πλέον εφόσον θα υπήρχε επιθυμείς μεταξύ σας να κάνετε κάτι, ωστόσο δείχνει ότι έχεις χαρακτήρα. Και πάλι μπράβο σου. Δεν θα έλεγα βέβαια το ίδιο και για τον φίλο σου με την απάντηση που σου έδωσε. Γιατί ακόμα και αν όντως συνέβη έτσι όπως το λέει, ένας σωστός άνθρωπος δεν θα εξέθετε έτσι μία κοπέλα.
Δεύτερον νομίζω ότι σωστά έπραξες σε πρώτη φάση και δεν ανέφερες την γνωριμία σου με τον πρώην της. Είναι από εκείνα τα ψεματάκια που δεν λέγονται με σκοπό να την κοροϊδέψεις, αλλά προκειμένου να μην την βάλεις σε τρυπάκι λανθασμένων συμπερασμάτων, ειδικά για κάποιον που στο φινάλε μπορεί και να μην άξιζε.
Ίσως να βιάστηκες να τις εκφράσεις τα συναισθήματά σου. Ο διαδικτυακός τρόπος, είναι καλός για να γνωρίσεις κάποιον ξένο, ωστόσο όμως αυτό μπορεί να σου δώσει μία πρώτη εικόνα πρώτα εμφανισιακά και δεύτερον κάποιο μέρος του χαρακτήρα μέσο της ανάλλαγης σκέψεων. Η προσωπική επαφή όμως είναι αυτή που θα δώσει την πραγματική δυνατότητα να γνωριστούν δύο άνθρωποι. Και στην δική της περίπτωση ακόμα περισσότερο που όπως λέει και ξέρεις και εσύ, μόλις βγήκε από μία σχέση που περισσότερο κακό της έκανε, παρά καλό. Είναι λογικό να είναι κάπως σοφότερη όσον αφορά τα κριτήρια τα οποία θα βάζει από εδώ και πέρα στις σχέσεις της. Η πρώτες της αντιδράσεις μετά που βρεθήκατε δείχνει ότι ήταν λίγο μπερδεμένη όσον αφορά τα αισθήματά της. Το ότι βρεθήκατε όμως και όπως λες την έκανες να νιώσει ευχάριστα, είναι ένα καλό πρώτο βήμα. Και ειδικά εκεί που λες ότι σε ειρωνευόταν, είναι σημάδι ότι τις έχεις προκαλέσει κάποιο ενδιαφέρον. Και γενικότερα και τα άλλα που γράφεις δείχνουν κάπως ενθαρρυντικά όσον αφορά τις πρώτες εκτιμήσεις της για σένα. Η κίνηση του φίλου σου πάντως δείχνει πολύ ανώριμή και δείχνει μεγάλο κομπλεξισμό. Γιατί αν όντως την παράτησε ο ίδιος, δείχνει να τον τσούζει που βρέθηκε κάποιος άλλος που ενδιαφέρεται για εκείνην. Εδώ σου έχω λίγο άσχημα μαντάτα. Όσο σκάρτος και αν είναι ο τύπος, αν η κοπέλα είναι κολλημένη μαζί του και αυτός κάνει κίνηση, βλέπω πολύ πιθανό το σενάριο να ξανά κάνει κάτι μαζί του. Βέβαια το σίγουρο είναι ότι αργά ή γρήγορα θα την ξανά πληγώσει. Σε αυτή την περίπτωση θα σε συμβούλευα να μην μπλέξεις γιατί αν το κάνεις θα γίνεις εσύ ο κακός της υπόθεσης. Καλύτερα να αφήσεις την ίδια να κάνει ότι νομίζει, από την στιγμή μάλιστα που εσύ της έχεις ξεκαθαρίσει ότι ενδιαφέρεσαι για εκείνην. Η μπάλα είναι τώρα στα δικά της χέρια. Αυτή σου η συμπεριφορά ίσως μετρήσει και για το μέλλον. Όταν ξανά χωρίσει σε περίπτωση που τα ξανά βρουν. Αν όμως μπεις ανάμεσά τους, τότε ο τύπος θα βγαίνει κερδισμένος γιατί για την ώρα νιώθω ότι έχει κάπως το πάνω χέρι και ας μην το αξίζει. Και θα νιώθει και κάποιος που έχει κάποια που την θέλουν και άλλοι.

προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login