Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η επιτυχία πάντα συμβαίνει όταν είσαι μόνος σου και η αποτυχία όταν σε βλέπουν όλοι.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Φίλοι ή μήπως κάτι άλλο ;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #148121 από Panakotas στις 30 Μαρτίου 2021, 2:23μμ

Panakotas

Εικονίδιο
μέλος από: 30/3/2021
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Γεια σας παιδιά, καινούριος εδώ στο φόρουμ με λένε Παναγιώτη και είμαι 17 χρόνων. Σε σχέση με άλλα παιδιά της ηλικίας μου, διαφέρω αρκετά είμαι "φυτό", ασχολούμαι με την μουσική παίζω καμία δεκαριά όργανα κυριολεκτικά όμως και από μικρός διαβάζω βιβλία και έχω μια τάση προς την θρησκεία και τον αποκρυφισμό. Τώρα, έχω μια πάρα πολύ καλή φιλία με μια κοπέλα εδώ και έξι χρόνια, ξέρω σχεδόν τα πάντα για αυτήν τι της αρέσει τι όχι και αυτή το ίδιο, απλά να σας ρωτήσω την γνώμη σας. Πριν τρία χρόνια, την γούσταρα και το είχε ανακαλύψει οπότε μου είχε πει ότι δεν με βλέπει σαν κάτι ερωτικό για τώρα. Από τότε απλά μιλάγαμε που και που, στέλναμε ασκήσεις ή διαβάσματα στον άλλο αν έλειπε κάνεις από το σχολείο μια μέρα, κάναμε μαζί και ένα ντουέτο μια φορά σε μια συναυλία (ναι και αυτή ασχολείται με μουσική όπως καταλάβατε) αυτά. Τώρα όμως, πριν κάνα χρόνο από τότε που βγήκαμε από το πρώτο λοκντάουν, είδα που άλλαξε λίγο η συμπεριφορά της απέναντι μου, δηλαδή μόλις μας άνοιξαν με ρώταγε πως της φαίνονται οι κάλτσες της και τέτοια αν της πάνε, μιλάγαμε πολύ σχεδόν κάθε μέρα και έχουμε πάει και μαζί δύο φορές για μπάνιο (συμμαθητές όπως καταλάβατε όλη η τάξη οπότε και αυτή). Εμένα όμως μου προέκυψε κάτι ξαφνικό το διάστημα Αύγουστο-Σεπτέμβριο σχετικά με την υγεία μου ήμουν σε νοσοκομείο (δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες) αυτή λοιπόν ξαφνικά με θυμήθηκε, μου έστελνε μηνύματα κάθε μέρα μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά, λέγαμε καληνύχτα και καλημέρα, μου έστελνε λεπτομέρειες από αυτήν όπως το αγαπημένο της τραγούδι, φωτογραφίες που ήταν κάπου ταξίδι, προσπαθούσε γενικά να με κάνει χαρούμενο και ταυτόχρονα να μάθει πιο πολλά για μένα, αγχώνονταν πολύ κάθε φορά που έκανα μια εξέταση και οι γονείς της είχαν και έχουν μια ιδιαίτερη συμπάθεια για μένα με αγαπούν πολύ. Συνεχίσαμε και μετά από αυτό το περιστατικό να μιλάμε ηλεκτρονικά βέβαια και επειδή για κάποιο διάστημα δεν πήγα σχολείο (είμαι και γ λυκείου 😛) με ρώταγε ποτέ θα έρθω σχολείο και όλα αυτά. Μου είχε εκμυστηρευτεί ότι είναι ντροπαλή και δεν εκφράζει εύκολα αισθήματα. Εγώ λοιπόν μόλις γύρισα σχολείο μου είπε ότι έγινα κούκλος, αναστέναζε μπροστά μου που και που , σιγοτραγούδαγε κ.α. μετά επειδή μας έκλεισαν πάλι σε λοκντάουν δεν άντεξα της το είπα από μήνυμα ότι μου αρέσει και ότι ξέρω ότι δεν θέλει να κάνει κάτι μαζί μου λόγω Πανελληνίων, ότι λυπάμαι που δεν κατάφερα να κρατήσω την φιλία μας και τέτοια. Αυτή λοιπόν μου είπε να μην είμαι τόσο απαισιόδοξος, ότι δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου και να μην λυπάμαι έπειτα της είπα να μείνουμε φίλοι προς το παρόν και συμφώνησε. Της πήρα επίσης, για να καταλάβει ότι σοβαρά θα ήθελα σχέση μαζί της δώρο για τα Χριστούγεννα και τα γενέθλια της για πρώτη φορά και χάρηκε πάρα πολύ και έχουμε πολλά κοινά σαν άτομα παρόμοιους χαρακτήρες, ενδιαφέροντα, συμπεριφορά. Επίσης, με βοηθάει συνέχεια αν της ζητήσω κάτι, ανησυχεί ακόμα για μένα, με πειράζει μου κάνει που και που πλακίτσες, μια φορά της είχα πει κάτι και μου είχε βγάλει έξω την γλώσσα κοροϊδευτικά, μου ζητάει να της μάθω μπουζούκι ένα τραγούδι και μάλιστα με κοίταζε μια φορά κλεφτά ώστε να δω αν την προσέχω και αν θα την επιβράβευσω, μια φορά ήμουν με το φανελάκι και την έπιασα που με κοίταγε από μακριά, γενικά έρχεται κοντά μου. Αλλά το κακό είναι ότι δεν μπορώ να της πω για βόλτα διότι έχουμε διαβάσματα και οι δύο οπότε καταλαβαίνετε. Λοιπόν, πιστεύετε ότι πρέπει να κάνω κίνηση ; Θέλω να πω το ξέρει και η ίδια ότι μου αρέσει βέβαια, αφού της το έχω πει αλλά δεν της το έχω πει και από κοντά μόνο από μηνύματα. Επίσης, που και που την έχω πει καλή μου, τάδε μου, γλυκιά μου και δεν μου έχει δείξει να την πειράζει και αυτή μερικές φορές με λέει τάδε μου. Και αν επίσης με βάση τα ενδιαφέροντα μου, δείχνω περίεργος σε σχέση με άλλα αγόρια ή όχι εγώ πάντως γενικά προσπαθώ να είμαι κουλ παρά το γεγονός ότι δεν ασχολούμαι με μηχανάκια, γκόμενες και το ότι είμαι κάπως πιο ώριμος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #148123 από Panakotas στις 31 Μαρτίου 2021, 4:45πμ

Panakotas

Εικονίδιο
μέλος από: 30/3/2021
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Ρε παιδιά, σας παρακαλώ ας μου απαντήσει κάποιος.
προφίλάλλα...˵quote˶
3
Μήνυμα #148124 από Akis Ziwgas στις 31 Μαρτίου 2021, 6:36πμ

Akis Ziwgas

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/3/2021
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Λοιπον αδελφε παρτην μια μερα βραδυ να βγειτε εξω σαν κολλητοι, πιειτε τις μπυριτσες η τα κρασια σας και βαλτην κατω βγαλτε τα ματια σας..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #148125 από Panakotas στις 31 Μαρτίου 2021, 6:56πμ

Panakotas

Εικονίδιο
μέλος από: 30/3/2021
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Φίλε Άκη, δυστυχώς όμως δεν είμαστε φαν της μπύρας ή του κρασιού μόνο εγώ μπορεί να πιω λίγο αλλά που και που. Οπότε, χρειάζεται διαφορετική προσέγγιση. Σκέψου και πες μου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #148130 από Akis2000 στις 31 Μαρτίου 2021, 2:42μμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0
Στην αρχή την όλη φιλική και οικία συμπεριφορά της προς το πρόσωπό σου θα το θεωρούσα απόλυτα φυσιολογική καθώς τα 6 χρόνια παρέας δεν τα λες και λίγα. Και η συμπάθεια των γονιών της προς το πρόσωπό σου σαφώς έχει να κάνει με το γεγονός ότι νιώθουν πως η κόρη τους είναι ασφαλή μαζί σου ίσως από πολλές απόψεις, σεβασμού, στήριξης κ.α.
Όσον αφορά τώρα το συναισθηματικό κομμάτι από δική της πλευρά το έντονο ενδιαφέρον της και η ανησυχία της προς το πρόσωπό σου γύρω από το πρόβλημα υγείας που αντιμετώπισες το θεωρώ επίσης πάρα πολύ λογικό καθώς όλα αυτά τα χρόνια έμαθε να σε αγαπάει (ότι αγάπη και αν μπορεί να είναι αυτή) και να μην μπορεί να φανταστεί τον εαυτό της χωρίς εσένα στην καθημερινότητά της. Ωστόσο θα έλεγα πως παρά την αρχική πόρτα που έφαγες, στην πορεία δεν αποκλείεται να βίωσε μία εσωτερική ανατροπή συναισθημάτων γύρω από εσένα και το φιλικό να γύρισε κάπως στο αισθηματικό. Συμβαίνει συχνά είτε κυρίως όταν έχουμε μάθει κάποια στιγμή να εκτιμούμε τι πραγματικά μας αξίζει και τι όχι. Αυτή η πιθανή αλλαγή δεν θα έλεγα πως μπορεί να προέρχεται από κάποιο είδος ζήλιας καθώς δεν ανέφερες κάποιο παιχνίδι με κάποιο τρίτο πρόσωπο που θα κέντριζε την προσοχή της και θα ένιωθε ότι μπορεί να χάνει την αποκλειστικότητα της προσοχής σου προς αυτήν. Κάποιου είδους συμπεριφορές της προς εσένα, το ότι δηλαδή σου εκμυστηρεύτηκε ότι είναι ντροπή και δεν εκφράζει εύκολα συναισθήματα, ή να μην είσαι απαισιόδοξος μόνο ως θετικά μηνύματα μπορώ να τα ερμηνεύσω. Το πρώτο είναι σαν να σου λέει να ξανακάνεις πάλι προσπάθεια καθώς φοβάται μήπως έχασε την ευκαιρία της την πρώτη φορά και ότι πλέον φοβάσαι να ξανακάνεις κίνηση και το δεύτερο είναι σαν να σου λέει «κάνε εσύ την προσπάθειά σου πάλι και ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει». Από την άλλη βέβαια μπορεί να πέφτω και έξω, μη σε πάρω και στο λαιμό μου. Πάντως θα έλεγα μιας και είστε σε φάση εξετάσεων και εφόσον πάτε με προοπτική να περάσετε κάπου άρα οι προσοχή σας θα είναι στα μαθήματα με όποιο άγχος μπορεί να σημαίνει αυτό, καλύτερα να έκανες λίγη υπομονή και να περίμενες να έρθει το καλοκαίρι. Τότε και πιο άνετοι θα είστε να επικεντρωθείτε σε αυτό εφόσον προκύψει κάτι θετικό και επιπλέον το καλοκαίρι ως γνωστόν ανεβάζει την ερωτική διάθεση περισσότερο από κάθε άλλη εποχή. Ελπίζω να βοήθησα κάπως και σου εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #148132 από Panakotas στις 31 Μαρτίου 2021, 11:38μμ

Panakotas

Εικονίδιο
μέλος από: 30/3/2021
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Ναι ok, αλλά τι θα κάνω πως θα της το πω ότι μου αρέσει ; Όχι τίποτα άλλο, εγώ γενικά και σαν χαρακτήρας είναι ευαίσθητος και κάπως ρομαντικός δεν είμαι έτσι ντόμπρος σαν τα παιδιά της ηλικίας μου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #148135 από Panakotas στις 01 Απριλίου 2021, 1:54πμ

Panakotas

Εικονίδιο
μέλος από: 30/3/2021
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Panakotas@31 Μαρτίου 2021)
Ναι ok, αλλά τι θα κάνω πως θα της το πω ότι μου αρέσει ; Όχι τίποτα άλλο, εγώ γενικά και σαν χαρακτήρας είναι ευαίσθητος και κάπως ρομαντικός δεν είμαι έτσι ντόμπρος σαν τα παιδιά της ηλικίας μου. Επίσης φίλε Άκη, τι εννοείς όταν λες ότι όλα αυτά τα χρόνια έμαθε να με αγαπάει ;

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #148204 από Panakotas στις 09 Απριλίου 2021, 3:15πμ

Panakotas

Εικονίδιο
μέλος από: 30/3/2021
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Βασικά περιμένω και αν θα μου έχει πάρει δώρο για τα γενέθλια μου διότι εγώ το θυμήθηκα και της έκανα δώρο έτσι θα δείξει ότι και αυτή θα νιώθει κάτι για μένα
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login