Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Η καλύτερη θεραπεία για τη αϋπνία είναι ένας ωραίος ύπνος.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Νομίζω ότι θα πεθάνω

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #158603 από Spiderman2327 στις 03 Ιουνίου 2022, 10:30πμ

Spiderman2327

Εικονίδιο
μέλος από: 3/6/2022
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Καλησπέρα τις τελευταιες τρεις εβδομάδες αγχώνομαι ότι κάτι κακό θα μου συμβεί δεν τρώω σχεδόν τίποτα και έχω σαν εμμονή συνέχεια στο μυαλό μου ότι θα πεθάνω μια συγκεκριμένη ημερομηνία.Βεβαια μου είχε ξανάσυμβει αυτό το πράγμα πριν από 3 χρόνια και πάντα έπεφτα έξω,όμως τώρα φοβάμαι πολύ δεν φεύγει από το μυαλό μου και μοιάζει σαν εμμονή το έχει περάσει κανεις αυτό.Επισης μου έρχεται στο μυαλό ότι εκείνη την μέρα είτε θα με πατήσει αμάξι είτε θα με πυροβολήσει κάποιος
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #158604 από Guard Leoo στις 03 Ιουνίου 2022, 2:18μμ

Guard Leoo

Εικονίδιο
μέλος από: 9/5/2022
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Φιλαράκο απλά κάτσε και πες από μέσα σου στα @ρχίδια μου τα γράφω όλα και ας πάει να γαμηθεί, αν είναι να το πάθω θα το πάθω. Τώρα μη μου ζαλίζεις τα @αρχ!δια με ηλίθιες μ@λακίες (και καλά απευθύνεσαι στο μυαλό σου). Σόρρυ για τον τρόπο που έγραψα όμως πιο παλιά το είχα πάθει και ήταν ο μόνος τρόπος που τα βρήκα με τον εαυτό μου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #158606 από Katee75 στις 03 Ιουνίου 2022, 10:48μμ

Katee75

Εικονίδιο
μέλος από: 4/10/2021
μηνύματα: 100 αποδεκτές 0
Ένας τρόπος που διώχνω εμμονικες σκέψεις είναι να τις διακωμωδώ.Για παράδειγμα,όταν σου έρχεται ότι θα σε πατήσει αμάξι,μπορείς εκείνη την ώρα να πεις από μέσα σου "δεν με αγχωνει όμως,θα έρθει να με σώσει ο Spiderman".

Δείξε στο μυαλό σου ότι δεν σε φοβίζει αυτή η σκέψη,ώστε να σταματήσει να την αναπαράγει.

Παρόλα αυτά,η βοήθεια από ψυχολόγο, ειδικά αν δεν σταματήσουν αυτές οι σκέψεις,είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login