Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Η πραγματική εκπαίδευση αρχίζει όταν τελειώνει το σχολείο.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Δε μπορω να βρω κοπελα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #165362 από Nickmart στις 08 Μαΐου 2023, 11:04πμ

Nickmart

Εικονίδιο
μέλος από: 24/4/2023
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Καλησπέρα.. Γραφω αυτο το κειμενο για εναν λογω που για την ηλικία μου πιστευω ειναι πολυ σημαντικο.. και αυτο είναι στο να μπορεσω να βρω κοπελα...
Στην φετινη μου παρέα όλοι εχουν κοπελα.. δεν εχει σημασια αν εχουν σχεση ή αν βγαινουν κλπ,αλλά σημασία εχει πως εχουν κοπελα.. Ο ενας πχ, παρόλο που δεν ειναι και πολυ ομορφος εξωτερικα,εχει τηβ μια μετα την άλλη,"απαντώντας" κι ολας τη σχεση του(το βάζω σε " γιατι εβγαινε με μια αλλά δεν κανανε κατι,όμως εβγαιναν ερωτικά) αλλοι δυο βγαίνουν ερωτικα με μια,και οι αλλοι δυο αν ηξεραν τι ηθελαν και δεν ειχαν εγωισμο θαχαν κοπελα,και μενω εγω οπου δεν μπορω να σταυρωσω με τιποτα.. γκρινιαζω για την εμφάνιση μου(λογω ακμης) ομως εχει υποχωρήσει πολυ μπορω να πω.. Οποτε το κομπλεξ της εμφανισης εχει φυγει κατα καποιο τροπο,χαρακτηρα εχω πολυ καλο διοτι τους συμπεριφέρομαι πολυ καλα,τους ρωταω για το πως ειναι και οτι νιωθουν να μου το λενε ωστε να τους βοηθαω (κοπελες -αγορια). Το στυλ μου το έχω αλλαξει,σώμα εχω αρκετα καλο,υψος μια χαρά,οποτε δε ξερω τι παει λαθος..Το ασχημο ειναι πως δεν μπορω ουτε να βγω (πχ μου λένε σε βλέπω σα φιλο ή δεν εισαι του στυλ μου[γνωστες δικαιολογιες] και τους λεω να βγουμε εστω φιλικα δε θελουν) αλλες μπορει να μου λενε θα δουμε (έμμεσος τροπος ακυρου) και το αποκορύφωμα ηταν να με στησει μια κοπέλα εχοντας κάνει 34 χλμ για να βρεθουμε λεγοντας μου οτι εχασε το αστικό (ανα μιση ωρα έχει) και οτι βαριονταν να περιμενει.. εγω ομως σαν ένας τυπικος 16χρονος έχοντας συμβει ολα αυτα στεναχωριεμαι και αποκτω κομπλεξ με τον εαυτο μου που δεν μπορω να βρω κοπελα ενω ολοι ή βγαινουν ή έχουν σχεση με καποια... Και είναι είτε προχωρημενοι είτε εχουν μεινει μόνο στη φαση,ενώ εγώ δεν έχω προχώρησε ποτε και εχω φιληθεί μονο μια φορα... Μεχρι και σε ψυχολόγο εχω παει,και μου λεει κατι αρλουμπες λέγοντας μου οτι είναι σαν να εχω μια βίλα κλπ κλπ Κ σε ένα δωμάτιο να βρισκω το δωματιο χαλια (1 απτα 10 δωμ της βιλας) και να μη τη θελω.. εγώ δε τα πιστευω αυτα και γενικα οτι μου λένε οι αλλοι για την εμφάνιση μου κλπ,γιατι αν οντως ίσχυαν θαχα και κοπελα..
Αν μπορειτε σας παρακαλω να με βοηθησετε με οτι τιπς μου πειτε... Θα το εκτιμησω πολυ και θα πατήσω αποδεκτη σε απαντήσεις που θα με βοηθήσουν...
Συγγνώμη για το μεγαλο κειμενο..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #167383 από Nickmart στις 24 Μαΐου 2023, 10:49πμ

Nickmart

Εικονίδιο
μέλος από: 24/4/2023
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Εχω απελπιστει,θελω βοήθεια!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #172718 από Anagnwsths στις 03 Νοεμβρίου 2023, 3:42πμ

Anagnwsths

Εικονίδιο
μέλος από: 8/9/2023
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Φίλε το είδα τώρα το μήνυμα, ελπίζω να το δεις. Τίποτα δε μπορεί να σου αλλάξει τον τρόπο που σκέφτεσαι πέρα από εσένα. Όποιος οποία και να έρθει στη ζωή σου δε θα αλλάξει κάτι πέρα από κάποια στιγμιαία συναισθήματα. Πάλεψε να τα βρεις με τον εαυτό σου, δούλεψε πάνω σε πράγματα που αγαπάς κάνε αυτο που θες και όλα τα άλλα θα έρθουν. Όπως λέει μια σοφή παροιμία, δε μπορείς να πιάσεις πεταλούδες αλλά να φτιάξεις έναν όμορφο κήπο στον οποίο θα έρχονται μόνες τους. Μη φοβάσαι λοιπόν για τις σχέσεις με τους ανθρώπους. Να ξέρεις ότι όλοι θέλουμε να έχουμε επαφές με γεμάτους ή με άτομα που έχουν στόχους και είναι γενικά. Ξεκίνα να κάνεις κάτι που σου αρέσει, αφιερώσου σε αυτό και θα δεις όλα θα αλλάξουν. Εγώ ας πούμε την βρίσκω με γυμναστική και όλα μου τα συναισθηματα και τα πάντα μου τα ελέγχω εκεί στην πίεση όμως μετά έρχεται η ηρεμία και η αυτοεκτίμηση, λέω τα κατάφερα και σήμερα. Άμα ζεις η ζωή είναι όμορφη, ειναι δωρο, άμα δε ζεις είναι κόλαση. Ξέρεις δεν υπάρχει κάποιο νόημα στη ζωή μας ήδη, εμείς το φτιάχνουμε και θέλει πολύ κόπο, αλλά κόπο που δε θα μετανιωσουμε ποτέ. Ακόμα και που σκέφτεσαι έτσι είσαι στα δύσκολα, δε τα πατάτας όμως. Συνέχισε και απλά κάνε πράγματα που σου αρέσουν πιο πολύ και το κυριότερο μην αγχώνεσαι για τίποτα! Άμα θες να τα πούμε και απο προσωπικό κάπως πες μου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login