Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Όποιος κατουρεί στη θάλασσα, το βρίσκει στο αλάτι.
Τετάρτη, 17 Απριλίου

Υπαρχει περιπτωση για εγκυμοσυνη;

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #101883 από black_angel στις 30 Μαΐου 2012, 5:35μμ

black_angel

Εικονίδιο
μέλος από: 28/5/2012
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Η τελευταια μου περιοδος ηταν 15 Μαιου και τελιωσε 21... και η μερα επαφης ηταν Σαββατο 26 Μαιου...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101897 από ChakanStamou στις 30 Μαΐου 2012, 7:59μμ

ChakanStamou

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/4/2012
μηνύματα: 74 αποδεκτές 0
Οι γόνιμες μέρες είναι από 26/05 μέχρι 31/5.

Λοιπόν έχουμε και λέμε...

Πας παίρνεις ΤΕΣΤ χωρίς δεύτερη σκέψη, το συζητάς με τον δικό σου και φυσικά δεν σε πιάνει πανικός,δύσκολο άλλα προσπάθησε να το αποβάλεις όσο περισσότερο μπορείς για να ελατώσεις κάπως το άγχος και αν δεν είσαι τελικά έγκυος να σου έρθει η περίοδο χωρίς καθυστέρηση!

Το χάπι και να το πάρεις τώρα δεν ωφελεί μιας και πέρασαν αρκετές μέρες.

Αν παρ'ολα αυτά θες να μάθεις κάτι περισσότερο στάνταρ πήγαινε σε κάποιο Φαρμακείο και ρώτησε ότι απορίες έχεις.

Αυτά απο μένα, καλά αποτελέσματα και άλλη φορά μεγαλύτερη "ΠΡΟΣΟΧΗ"

Ελπίζω να σε βοήθησα.





προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101923 από tsakantarhs στις 30 Μαΐου 2012, 11:40μμ

tsakantarhs

μέλος από: 17/5/2012
μηνύματα: 40 αποδεκτές 0
οχι ΜΗ κανεις το τεστ απο τωρα..περιμενε να κλεισει ο υποτιθεμενος κυκλος γυρω στις 11-13 ιουνιου.Τωρα μπορει να το επηρεασεις το τεστ και να σου βγαλει οτι να ναι.Τα τεστ ανιχνευουν μεσα στα ουρα μια ορμονη{HCG} η οποια πιανει μεγιστες τιμες 2 βδομαδες υστερα απο τη συλληψη.Αυτη τη στιγμη βρισκεσαι στη 16η μερα και ειναι ΑΡΚΕΤΑ ΝΩΡΙΣ για να ανιχνευσει κατι!!!

Οι γονιμες σου {θεωρητικα} ειναι η 28 Μαιου μεχρι 30Μαιου περιπου{αν εχεις σταθερο κυκλο των 28ημερων}..ΟΜΩΣ εμεις πρεπει να μετραμε τη δοιαρκεια ΖΩΗΣ των σπερματοζωαριων η οποια κυμαινεται απο 24 εως και 72 ωρες που στη προκειμενη περιπτωση σημαινει οτι στις γονιμες μερες σου ειναι πολυ πιθανον να ειναι ζωντανα και ενεργα καποια,εκει μπορουν να μας κανουν τη ΄΄ζημια΄΄.

Το μονο που μπορεις να κανεις,προσωπικη μου αποψη, να ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ να το σκεφτεσαι{ετσι κ αλλιως δε μπορεις να κανεις κατι τωρα,το χαπι επρεπε να το παρεις εντος 72ωρων απο τη πραξη}.Το ξερω ειναι δυσκολο αλλα πρεπει να το κανεις για να μην επηρεασεις τζαμπα το κυκλο απο το αγχος το οποιο επηρεαζει τις ορμονες σου.Μολις κλεισει ο υποτιθεμενος κυκλος σου και δεις οτι δεν σου ηρθε πανε παρε ενα τεστ και ακολουθησε τις οδηγιες χρησης ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ.

Την επομενη φορα πιο προσεχτικα εννοειται και ευχομαι καλα και επιθυμητα αποτελεσματα!!!

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102001 από black_angel στις 01 Ιουνίου 2012, 1:28πμ

black_angel

Εικονίδιο
μέλος από: 28/5/2012
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Σας ευχαριστω παρα πολυ, με τον δικο μου δνε το συζηταω ακομα εψαξα και μου ειπαν 4 μερες πριν την αναμενομη μερα περιοδου δειχνει το τεστ η μια μερα μετα απο την καθυστερηση να μην ανχωνομαι αλλα ηδη εχω αρχισει και φοβαμαι παρα πολυ... καταλαβαινετε μικρη εγω μικρος και αυτος και δυσκολα πολυ τα πραγματα!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login