Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Όσο οι νόμοι των μαθηματικών ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα, δεν είναι σαφείς, και όσο σαφείς είναι, δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Κωλοδαχτυλο σε αντρ.ες

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #111249 από e-mail στις 17 Οκτωβρίου 2012, 6:17μμ

e-mail

μέλος από: 10/7/2012
μηνύματα: 62 αποδεκτές 0
@Gray Αν θεωρείς ότι η ελευθερία της γνώμης κατάντησε την Ελλάδα στην ημιμάθεια... τότε θα πρέπει να γνωρίζεις πως εσύ είσαι ο υποκριτής και δεν θα μπω στη διαδικασία να μιλήσω σε πολιτικό επίπεδο.

Όσον αφορά τους γονείς και τους ανθρώπους γύρω ΜΟΥ άλλα και γύρω από τον οποιοδήποτε... δεν είσαι σε θέση να μιλήσεις εσύ και κανένας μιας και θα ήταν καλό να κοιτάμε τα δικά μας χάλια και τις δικές μας κινήσεις πάνω σε αυτή τη ζωή, το οικογενειακό περιβάλλον να το αφήσεις ΕΞΩ μιας και τα γνωστά σε όλους μας ελληνόπουλα έχουν μάθει να ρίχνουν το φταίξιμο πάνω σε αυτούς.

Εσύ λοιπόν ήσουν θύμα και εξακολουθείς να είσαι, εγώ είμαι μαλάκας που κάθομαι και συζητάω με ανθρώπους που δεν σέβονται.

Επειδή λοιπόν είναι μια ΓΚΕΙ πράξη, ναι καλά άκουσες ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΓΚΕΙ ΠΡΑΞΗ, πρέπει να μάθουμε να τα ξεχωρίζουμε αυτά και να μην τα βάζουμε στο ίδιο τσουβάλι.

Φυσικά και ο αυνανισμός είναι αυτοικανοποίηση άλλα αν το πας έτσι όλα μια αυτοικανοποίηση είναι!
Αν εσύ τώρα θεωρείς γκέι πράξη να παίζει κάποιος το πουλί του με τη φαντασίωση μιας γυναίκας τότε τι να πω ;;; Δεν είναι γκέι πράξη είναι όμως ανωμαλία μιας και όπως αναφέρω παραπάνω τίποτα δεν είναι νορμάλ εκτός από την ιεραποστολική στάση.

Τέλος πρέπει να μάθουμε και τι είναι οι προκαταλήψεις με τα στερεότυπα, το καταλαβαίνουμε αυτό;

Δεν ανέφερα κάτι ρατσιστικό και εννοείται πως δεν έθιξα κανέναν και τίποτα, τι να κάνουμε υπάρχουν και οι άνθρωποι οι οποίοι δεν διαβάζουν σωστά και δεν σκέφτονται λίγο πριν βγάλουν συμπεράσματα...

Η σκέψη μου δεν προκάλεσε πουθενά <<ΦΙΛΕ>> Gray, είπα απλά αυτό που έπρεπε να πω για να απαντήσω όσο πιο εύστοχα μπορώ στην ερώτηση του παιδιού από πάνω.

Υ.Γ σε αυτό το φόρουμ η παρεξήγηση έχω προσέξει ότι γίνεται πριν ακόμη προλάβει κάποιος να γράψει, δεν ξέρω τι προβλήματα έχει ο καθένας άλλα αυτό που έχει σημασία είναι ότι είναι ΦΟΡΟΥΜ και μέσα σε αυτό το ΦΟΡΟΥΜ υπάρχουν εκατοντάδες χιλιάδες εκατομμύρια ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ που μερικοί άνετοι, χαλαροί, όχι οπισθοδρομικοί και κουλτουριάρηδες ( θα λεγα )δεν μπόρεσαν και δεν θα μπορέσουν ποτέ να δεχτούν και να καταλάβουν.

Ορίστε το 2012!

Αυτά, ότι είχα να πω το είπα και δεν πρόκειται να ασχοληθώ άλλο με ανούσιες συζητήσεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #111271 από Gray στις 17 Οκτωβρίου 2012, 9:27μμ

Gray

Εικονίδιο
μέλος από: 29/4/2011
μηνύματα: 464 αποδεκτές 0
Αν νομιζεις οτι θεωρω τον εαυτο μου αγιο , και ολα οσα κρινω εγω δεν τα εχω κανει στην ζωη μου , Εισαι λαθως , Και τα εχω κανει , και ποτε δεν μιλαω για πραγματα τα οποια δεν εχω ζησει η δεν εχω "μελετησει" . Οσο για την Ελευθερια της γνωμης , μπρερδευτικες λιγο ,εγω μιλησα για τα γνωμικα , που ο καθενας τα αλλαζει και τα κανει προσωπικες του γνωμες , για παραδειγμα αποδιδγμενα πραγματα που ο καθενας , διαφωνει και λεει την δικια του γνωμη , ΦΥσικα και δεν ειπα γενικα την ελευθερια του λογου , για τι με περασες? ... Μιλησα για πραγματα που ειναι αυτονοητα σε ολον τον κοσμο και Καποιοι τα αλλαζουν και τα μαθαινουν στους γυρω τους Αλλιως , και εκει συμπεριελαβα τους γωνεις και τους γυρω " ΜΑΣ " εβαλα και τους δικους μου , η αν δεν το εκανα το κανω τωρα (και συγνωμη αν σε προσεβαλα , το σου , ηταν γενικο ) . Οι οποιοι ακουν τους γωνεις τους και με τη σειρα τους τα μαθαινουν σε μας " Αα οχι παιδι μου , οχι αυτο , οχι αυτο , ναι αυτο , ναι αυτο " ειναι που ειναι η Εκπαιδευση του πουτσου , ερχεται και η αμαθης οικογενεια και τα κανει ολα σκατα , Αυτο ειπα .


Και επειδη , δεν ειμαι εδω για να σε πεισω ... δεν θα χρησιμοποιησω "Αυθεντιες" μου εχουν μιλησει για αυτο το θεμα , και καταριπτουν ολα οσα πιστευεις . Αλλα και παλι κατι μαλλον θα βρεις για να αμφησβιτησεις τις αποψεις των ειδικων , γιατι ... οπως ειπαμε "ειναι η γνωμη σου " ...


Οπως καταλαβαινεις λοιπον , Αυτο ειπα . οτι δηλαδη υπαρχουν καποια πραγματα , που ειναι Αποδεδιγμενα . και ανθρωποι με την καραμελα του τυπου "ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ μου " χωρις να το ψαχνουν , γιατι αμα το εκαναν θα εβλεπαν την αληθεια , Πιστεουν αλλα και αλλα , και σαν αποτελεσμα εχουμε την αμαθεια και την ημιμαθεια , που με την σειρα της περνα στα παιδια του καθε ανθρωπου .. εκτος αν αυτος ο ιδιος θελησει να ανοιξει τα ματια του και να ξεστραβοθει σε καποια Πραγματα ΠΡΙΝ ΕΚΦΕΡΕΙ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ...... φυσικα θα μου πεις , αυτο ειναι η αποψη , οχι φιλε , οταν εχεις μια αποψη που δεν μπορει να σταθει σε τιποτα και σε καμια πυγη , ειναι απλα η καραμελα της Δημοκρατιας (Εχω φωνη , εχω και αποψη) σουπερ ελληναρας , οχι φιλε .. Και αν θες τοσο πολυ να το πεις , να εχεις επιφυλαξεις , να πεις 'κατα την γνωμη μου πιστευω οτι μπορει να ειναι αυτο , αλλα δεν ειμαι σηγουρος γιατι δεν το εχω ΨΑΞΕΙ και ΔΕΝ το ΞΕΡΩ " ..

αυτη ηταν η ενσταση μου <φιλε? @e-mail .

Και επειδη εγω προσωπικα... Εχω διαβασει αρκετα για αυτο το θεμα , γιαυτο και μιλαω . Για θεματα , στα οποια δεν τα γνωριζω και εχω μια αποψη που δεν ειμαι σηγουρος για αυτη , δεν μιλαω καν , και αν πω την γνωμη μου σε αυτο το θεμα ΟΥΤΕ θα θεωρησω οτι ειναι σωστοτερη , ουτε θα θεωρησω οτι ειναι η ΑΛΗΘΕΙΑ , ουτε θα περιμενω οι γυρω μου να το αποδεχτουν , Γιατι θα ξερω οτι ειναι κατι το οποιο δεν εψαξα και δεν ξερω , δεν θα ισχυριστω οτι το γνωριζω , ουτε θα ειμαι του τυπου " ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΟ΅" οπως αρκετοι ελληνες , Αντιθετα , αν εχω μελετησει ενα πραγμα , θα εκφερω μια αποψη πανω σε αυτο το θεμα με μεγαλητερη αυτοπεπηθηση. Αλλα και παλι δεν θα θεωρησω οτι ειναι η Μονη αληθεια , το σωστο . Και τελος αν ξερω κατι που ειναι παγκοσμιος γνωστο , ενα γνωμικο , κατι που ειναι αποδεδιγμενο , τοτε ναι ισως ειμαι και λιγο πιο απολυτος... Οπως ειπε και ο Σωκρατης , ξερω οτι δεν ξερω τιποτα ...


Γιατι τα λεω ολα αυτα ? γιατι δεν ειναι η πρωτη φορα που μιλαμε εμεις οι 2 για παρομοιο θεμα . Μιλαω γιατι εχω καποια επιγνωση στα θεματα αυτα . Αν ηταν απλα μια γνωμη δεν θα εχανα τον καιρο μου ασκοπα , γιατι δεν θα απετουσα κανενας να την αποδεχτει , γιατι εγω πρωτα απο ολους θα ηξερα οτι δεν ειναι η μονη αληθεια , η μονη απαντηση , αλλα οταν μιλαμε για πραγματα τα οποια γνωριζω , και εχω ξεσκονισει , και εχω μια περισσοτερη προσεγγιση , και εχω κανει και πολλες συζητησεις με ειδικους του θεματος , και εχω δει και πολλα αρθρα ειδικων , Τοτε ναι . Δεν μου αρεσει οταν βλεπω τις προκαταληψεις γυρω μου , τις απολυτες γνωμες δηλαδη , που δεν εχουν μπει στον κοπο να Το ψαξουν . Ας εχουν την γνωμη τους αλλα να μην την προβαλουν σαν κατι απολυτο ...

...ο νοών νοείτω ...

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #111284 από τζόκερ στις 18 Οκτωβρίου 2012, 2:34πμ

τζόκερ

Εικονίδιο
μέλος από: 18/10/2012
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Gray@17 Οκτωβρίου 2012)
Αν νομιζεις οτι θεωρω τον εαυτο μου αγιο , και ολα οσα κρινω εγω δεν τα εχω κανει στην ζωη μου , Εισαι λαθως , Και τα εχω κανει , και ποτε δεν μιλαω για πραγματα τα οποια δεν εχω ζησει η δεν εχω "μελετησει" .
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #111295 από τζόκερ στις 18 Οκτωβρίου 2012, 3:15πμ

τζόκερ

Εικονίδιο
μέλος από: 18/10/2012
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Gray συγγνώμη που γίνομαι αδιάκριτος, έχεις πειραματιστεί πάνω στον σεξουαλικό προσανατολισμό σου;
Σε ρωτάω επειδή αναφέρεις πως όλα αυτά που κρίνεις τα έχεις κάνει και τα έχεις μελετήσει, αναφέρεις πως έχεις επίγνωση στα θέμα αυτά και μια διαφορετική μορφή προσέγγισης.

Τα γνωμικά που αναφέρεις κανείς δεν τα αλλάζει και κανείς δεν τα κάνει προσωπικές γνώμες, αυτό που αλλάζει είναι ότι μπερδεύουμε πολλές φορές το άσπρο με το μαύρο, μπερδεύουμε τις καταστάσεις.
Όταν κάποιος χώνει το δάχτυλο στον κώλο του προφανώς και νιώθει ωραία και καλά κάνει στην τελική άλλα μην τα βγάζουμε όλα φυσιολογικά. Σίγουρα είναι κάτι το οποίο ξεφεύγει ...

Ποιος δεν θέλει καλύτερη στύση με καλύτερο οργασμό; Δεν επιχειρούν όλοι το κωλοδάχτυλο άρα τι διαφορά έχει με αυτούς που δεν το επιχειρούν ;; Όχι, η απάντηση δεν είναι επειδή δεν τους αρέσει, δεν υφίσταται!

Όλοι ψάχνουμε και διαβάζουμε αυτά που μας ενδιαφέρουν, δε σημαίνει ότι κάποιος έχει και δίκιο όμως. Πολλές φορές δεν θέλουμε να ακούσουμε την άλλη γνώμη και ίσως για κάποιους λόγους να μην παραδεχόμαστε την αλήθεια.

Επίσης το αν έκανες συζητήσεις με ειδικούς δεν μου λέει κάτι και δεν σημαίνει ότι κάτι κάνεις με αυτή την κίνηση, είναι άλλο πράγμα να συζητάς με κάποιον για ένα δικό σου συγκεκριμένο πρόβλημα όπου μπορεί να έχει χίλιες δυο όψεις ( και θα τις ξέρεις μόνο εσύ ) και άλλο πράγμα να συζητάς για κάτι εντελώς γενικό.

Ακόμα και εσύ είσαι ένας από αυτούς που λες ότι παίρνουν τα γνωμικά και τα κάνουν προσωπικές γνώμες, σε βλέπω να μιλάς σύμφωνα με τη γνώμη και την άποψη σου, βλέπω πως είσαι απόλυτος και προσπαθείς να πείσεις πως η αντίθετη άποψη είναι λανθασμένη ( δεν το λέω εγώ, εσύ τα γράφεις αν διαβάσεις τις απαντήσεις σου ).

"Ας εχουν την γνωμη τους αλλα να μην την προβαλουν σαν κατι απολυτο"
Αυτό ακριβώς, μην το προβάλεις σαν κάτι απόλυτο.

Κλείνοντας το να θέλει ένας άντρας κωλοδάχτυλο δεν τον κάνει γκέι και η παραξενιά δεν είναι λόγο χώρας και κοινωνικών στερεοτύπων...



Υ.Γ Κώστ@ σε καλύψαμε πλήρη, το θέμα σου αναλύθηκε για τα καλά, υποθέτω πως δεν έχεις απορίες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #111304 από Gray στις 18 Οκτωβρίου 2012, 1:33μμ

Gray

Εικονίδιο
μέλος από: 29/4/2011
μηνύματα: 464 αποδεκτές 0
ναι ειπα οτι ειμαι πιο απολυτος σε θεματα τα οποια ειναι ευγνωστα . Οπως ειπες και εσυ "Κλείνοντας το να θέλει ένας άντρας κωλοδάχτυλο δεν τον κάνει γκέι ¨" Σε αυτο εστιασα , το ειπα παραπανω , ΑΥΤΟ εχω συζητησει με ειδικους , Γιαυτο . Αλλα σε αποψεις που δεν εχω μελετησει και δεν ειμαι σηγουρος για αυτες , δεν εχω την γνωση , τοτε σε αυτες ποτε δεν πιστευω οτι εχω δικαιο και ειμαι επιφυλακτικος ειδικα σε γνωμικα , νομιζω δεν καταλαβες το ποστ μου .

Τεσπα . Τελος το θεμα . Δεν ξαναερχομαι στο συγκεκριμενο θρετ.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login