Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Τα λεφτά μιλάνε... λένε αντίο!
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Καταπληκτικό σεξ + χημεία = σχέση???

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #118661 από zoe19 στις 14 Μαρτίου 2013, 1:20πμ

zoe19

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2013
μηνύματα: 52 αποδεκτές 0
γνώρισα έναν τύπο, εγώ 19 αυτός 30. Μιλάμε εδώ και 2μισι μήνες αλλά αρχίσαμε να βγαίνουμε πριν ένα μήνα περίπου. Κάνουμε φαντασμαγορικό σεξ, έχουμε κοινά ενδιαφέροντα, συζητάμε πολύ, γενικά υπάρχει πολύ χημεία.

Νομίζω το πάει στο σοβαρό και δεν έχω θέμα γιατί μ αρέσει πολύ... Αλλά τι να κάνω έχω φάει πακετώματα και εδώ και 1 χρόνο περίπου κάνω την επανάστασή μου και αποφεύγω τις σχέσεις προτιμώντας το σεξ χωρίς συναίσθημα.. αποφεύγω πάντα να δεθώ για να μην πληγωθώ.. αυτή η κατάσταση μου έχει δημιουργήσει έναν τρελό φόβο για τις σχέσεις και με το που το σκέφτομαι η φράση που μου έρχεται στο μυαλό είναι: "πού πας να μπλέξεις, κάτσε στα εύκολα".. Ε, μικρή είμαι ακόμα και να πω την αλήθεια καλά περνούσα έτσι στο χαλαρό τόσο καιρό..

Αλλά το θέμα είναι οτι αυτό το παιδί μου έχει δημιουργήσει συναισθήματα και νοιώθω καλά να του τα ανταποδίδω και έχω αρχίσει να βλέπω τη ζωή με άλλο μάτι, συνειδητοποιώντας οτι μάλλον από ανασφάλεια και δειλία ζούσα έτσι τόσο καιρό και ίσως είναι καιρός να αφεθώ και να ζήσω λίγο πιο ρομαντικά..

ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ, ΒΟΗΘΕΙΑ, ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΓΝΩΜΕΣ...

Υ.Γ. Δεν είμαι από τις κοπέλες που ενθουσιάζονται εύκολα όταν κάποιος τους την πεφτει και νομίζουν οτι ζουν τον έρωτα της ζωής ους και λένε σ'αγαπώ στις πρώτες μέρες (καταλαβαίνετε τι εννοώ).. Την πέρασα στα 16 αυτή τη φάση και έχω ωριμάσει πολύ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118665 από conmarap στις 14 Μαρτίου 2013, 3:20πμ

conmarap

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 19/9/2010
μηνύματα: 55 αποδεκτές 0
Και τι ακριβώς σου προσφέρη η επανάσταση του σεξ; Και τι ακριβώς φοβάσαι; Όσο για το υστερόγραφο, σαφώς και δεν πρέπει να είσαι έτσι, αλλά δεν πρέπει να κάνεις και το παντελώς-ακριβώς αντίθετο, κάτι που κάνεις εσύ.
Όσο για τον κύριο της ιστορίας, μπορεί το παλικάρι να σε θέλει στ'αλήθεια, μπορεί και να σε βλέπει μόνο σαν μια γκόμενα που παραμυθιάζει απλά για να γαμάει. Πότε το πρωτοκάνατε; Μετά από πόσο καίρό που μιλούσατε δηλαδή;
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #118671 από giannisefoa στις 14 Μαρτίου 2013, 4:27μμ

giannisefoa

μέλος από: 6/5/2009
μηνύματα: 292 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Κοίτα...Κάθε σχέση μπορεί να οδηγήσει σε κακό τέλος όσο ωραία κι αν ξεκινήσει...Και οι σχέσεις είτε τελειώνουν είτε πάνε στον γάμο.Είναι τα μόνα δύο μονοπάτια.Το ζήτημα είναι να χαίρεσαι αυτό που ζεις χωρίς να αγωνιάς για το αύριο.Άσε τα προβλήματα για όταν θα έρθουν.Απ την άλλη και σχέση να μην κάνεις μπορεί να φτάσεις μετά από 2 χρόνια περιστασιακού σεξ να είσαι σε ένα σημείο που να σε πειράξει που ποτέ δεν άφησες τον εαυτό σου να νιώσει κάτι.Ούτε το ένα κατακρίνω ούτε το άλλο...Είναι δύο φάσεις της ερωτικής ζωής που μπορείς να τις περάσεις...Το νόημα είναι πως είναι διαφορετικές οι σχέσεις στα 16,διαφορετικές στα 20 με συνομήλικους και διαφορετικές με 30άρηδες...Ποτέ δεν μπορείς να πεις ποια θα είναι καλύτερη αλλά σίγουρα πιο ελπιδοφόρες για κάτι ωραίο είναι οι σχέσεις στα 20 λογικά...Υπάρχουν και εξαιρέσεις...Επομένως εγώ απλά σου δίνω κάποιες σκέψεις αλλά προς Θεού δεν μπορώ να αποφασίσω για σένα...Εσύ πρέπει... :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login