Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ψάχνεις αν κάποιος είναι καλός; Δες πώς φέρεται στους γύρω του.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Tρίχες - πρόβλημα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #118834 από carabal στις 20 Μαρτίου 2013, 6:43μμ

carabal

Εικονίδιο
μέλος από: 20/3/2013
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Καλησπέρα σε όλους!
Είμαι 15 χρονών (Γ' Γυμνασίου) και το πρόβλημά μου είναι οτι δεν έχω τρίχες στα πόδια. Δηλαδή έχω κάποιες οι οποίες φαίνονται μόνο στον ήλιο - όχι πολλές και το περίεργο είναι οτι σε άλλα μέρη του σώματός μου έχω περισσότερες (π.χ πάνω απο το πεος) Και όλοι οι άλλοι έχουν ... Πολλόι λένε "περίμενε ακόμα είσαι μικρός κλπ" αλλά τις ίδιες τρίχες έχω από όταν είμουν Α' Γυμνασίου. Άλλοι λένε οτι είναι αντιαισθητικές... Εμένα μου αρέσουν! :P Μερικόι λένε "Τι; και επειδή; Άλλοι είναι αρκούδες κλπ...." αλλά δεν θέλω να 'χω γυναικεία πόδια... Λοιπόν ΔΕΝ ψάχνω παρηγοριες στυλ "κανε υπομονη" η "μικρος εισαι ακομα". Θέλω αν μπορείτε να μου πείτε κάποια μέθοδο - τροφή - οτιδείποτε ώστε να βγούν τρίχες. Αυτοί που έχουν τρίχες δεν θα με καταλάβουν... Υπάρχει κάποιος που στην αρχή δεν είχε και μετά έβγαλε; Γενικά τι μπορώ να κάνω; (εκτως απο υπομονή χαχα) Ευχαριστώ προκαταβολικά :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118835 από xrist στις 20 Μαρτίου 2013, 6:55μμ

xrist

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 7/10/2012
μηνύματα: 67 αποδεκτές 0
το γεγονοσ οτι δεν εχεισ τριχεσ στσ ποδια σου δεν χρειαζεται να το βλεπεις σαν προβλημα,υπαρχουν αντρες που ξυρζονται,κανουν αποτριχωσεισ γενικα με σκοπο να απαλλαγουν απ αυτεσ και εσυ τισ θεσ τοσο πολυ...?
εχω εναν συμμαθητη(παμε 3 λυκειου)ο οποιοσ ακομα και τωρα εν σχεση με τουσ υπολοιπους εχει λιγες τριχεσ και δεν του εχουν αυξηθει απο το γυμνασιο απ οτι θυμαμαι...
αυτο που πρεπει να κανεις ειναι απλα να περιμενεις...
δεν ξερω βεβαια αν ισχυει αυτο που ισχυουν με τα μουσια,οτι δηλαδη αν τα ξυρισεισ βγαινουν πιο πολλα...θα μπορουσεσ να το δοκιμασεις,δεν εχεις να χασεις τιποτα..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118836 από carabal στις 20 Μαρτίου 2013, 7:00μμ

carabal

Εικονίδιο
μέλος από: 20/3/2013
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλα κάποια λύση υπάρχει; :/
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #118837 από γεωσκώληξ στις 20 Μαρτίου 2013, 7:02μμ

γεωσκώληξ

Εικονίδιο
μέλος από: 24/6/2012
μηνύματα: 235 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Δεν υπάρχει λύση ψηλέ.
Απλά υπομονή.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118862 από chris90 στις 21 Μαρτίου 2013, 6:38μμ

chris90

Εικονίδιο
μέλος από: 1/9/2011
μηνύματα: 54 αποδεκτές 0
Ξυρισε τα ποδια σου ουτος ωστε να αρχισει να δυναμωνει η τριχα και με τον καιρο θα αυξηθουν
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login