Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Τα γράμματα επιμηκύνονται και κρέμονται σα μακαρόνια! ©Montechristo, Τσίφτικο Φόρουμ
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Παρθενιά και αυνανισμος

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #129431 από EmilyCarpender στις 10 Αυγούστου 2014, 8:22μμ

EmilyCarpender

μέλος από: 10/8/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Γεία σας! Είμαι καινούργια εδώ και θα ήθελα να διατυπώσω τους προβληματισμούς και τις ανησυχίες μου σχετικά με το σεξ! Well είμαι 17 και σε 2,5 μήνες κλείνω τα 18! Α! και είμαι ΠΑΡΘΕΝΑ....... να ξεκαθαρίσω πως   είμαι ακόμα παρθένα όχι επειδή δεν βρίσκω κάποιον ενδιαφερόμενο να ανακαλύψει τον ''στενό'' μου κόσμο αλλα απο επιλογή.....Όσοι βαριούνται να διαβάζουν πολλά πράγματα παρακαλώ να το αγνοήσουν γιατί έχω να γράψω πολλά πράγματα...... Μαλλον θα σας φάνω κάπως περίεργη αλλα ας ξεκινήσω απο τη αρχη....Λοιπόν έχω ένα θεματάκι με τον αυνανισμό..... (ναι και εμείς οι γυναίκες αυνανιζόμαστε :p) Όλο αυτό ξεκινησε όταν ήμουν 13-14 χρονών, η χρονία που μου ξεκίνησε η εμμηνος ρυση (περίοδος)! Είχα παρατηρήσει πως σχεδόν κάθε πρωί έκτοτε είχα στο εσώρουχο μου υπερβολική ποσότητα υγρών, και ευφύδρωση στο φουλ....... Δεν το ανέφερα στην μαμά μου διότι δεν έχουμε και τόσο καλες σχέσεις! Ας μην το πολυλογό αυτό γινόταν κάθε φορά που έβλεπα ''περιεργα όνειρα και πάντα 1 με 2 εβδομάδες όταν καθάριζα απο την περίοδο....... Μια μέρα λοιπόν ξάπλωνα στο κρεβάτι μου και άκουγα μουσική όταν ξαφνικα μια απρόοπτη κάψα περικύκλωσε με περικύκλωσε επικύνδινα 'εκεί κάτω'.... Η αναπνοή μου είχε γίνει βαριά και ένιωθα τους βαθιούς μύες της κοιλιάς μου να συσπώνται ανελέητα....... Κια έγινε! ανεπαίσθητα άπλωσα το χέρι μου στην περιοχή μου κάνοντας μου να αναστενάξω..... έπειτα έγινε απο μόνο του... Άρχισα να αγγίζομαι και να χαιδεύω την κλειτορίδα μου και γενικά το σώμα μου και τελείωσα....... Ήταν ενα πρωτογνωρο αίσθημα για μένα αλλα το θέμα είναι πως μετά απο αυτό ένιωσα τόση ντροπή και ενοχές που έκλαιγα με αυτή την κατάσταση.......για πολύ καιρό ο σκεφτόμουν και φοβόμουν μη το κααλάβει κανένας ( γελείο ξέρω) Αλλα μετά το ξεπέρασα... η αλήθεια είναι πως δεν το έψαξα στο ιντερνετ διότι τότε δεν είχαμε υπολογιστή στο σπίτι και δεν είχα την πρόσβαση...... Αυτό όμως δεν σταμάτησε εκεί.... μου ερχοταν αυτή η επιθυμία αλλα πάλευα με τον εαυτό μου να συγρατηθεί και να μην υποκύψει σε αυτό τον περίεργο πόθο. Στα 15 μου έκανα την πρώτη σχέση όπου έδωσα και το πρώτο μλυ φιλή.... δεν μπορώ να πώ ωραία ήταν αλλα δεν εξελίχθηκε όπως γίνεται στα περισσότερα κορίτσια..... είχαν ανάψει τα αίματα και είχα υγρανθεί τόσο πολύ και την πίεση που δεχόταν το εφηβαίο μου απο τον κάβαλο του αγοριού μου έφτασε σε οργασμο με αποτέλεσμα ο άλλος ν με κοτάει σας κάτι εξωπραγματικό...... μέτα απο αυτό η όρεξεις έγιναν δυνατότερες και πολυσύναστες οπου το χαιδεμα μόνο δεν με ικανοποιούσε.... Ετσι δοκίμασα κάτι άλλο... κάτι διαφορετικό.... Ευτιχώς τότε είχα έυκολη πρόσβαση σε υπολογιστή και άρχισα να ψάχνομαι είχα δεί και διαβάσει πολλά αλλα τίποτα σχετικό με το πρόβλημα μου ....... ώσποου διάβασα κάτι το οποίο βοηθάει στον γυναικείο αυνανισμό...... αυνανισμός με μια μαλακή επιφάνεια ..... με ένα μαξιλάρι ..... Δυστασα να το δοκιμάσω ώσπου ένα βράδυ που έλειπα οι γονείς μου απο το σπίτι έβλεπα τηλεοραση και πέτυχα μια ταινία με έντονες αισθησιακές σκηνές έρωτα οι οποίες κατεύθείαν εδωσαν το έναυσμα στο εγκέφαλο μου να στείλει σήμα εκεί κάτω.... Δεν μπορούσα, έτρεμα ολόκληρη, η ανάσα μου είζε βαρύνει και συνεχ'ως μου ερχόταν σκηνές απο την ταινία με αποτέλεσμα το σημείο μου να μετατραπεί σε μια βρύσ που στάζει συνεχώς..... Δεεν άντεξα άρχισα να αγγίζω τον εαυτό μου και η κάψα εκεί κάτω ολοένα μεγάλωνε. ακόμα και το στήθος έιχε πρηστεί και η ρόγες διεγερθεί...... το εκανα.... αυτο με το μαξιλαρι... τοποθετησα το μαξιλαρι μου σε καταλληλη θεση γυριζοντας την ακρη του προς τα πανω και καθομαι πανω της ετσι όπου να έχει την αίσθησα του περιπου πεους...... Κουνιωμουν πισω μπρος και ολο αυτο γινοταν ακομα πιο εντονο..... δεν αντεξα και εβγαλα ολα μου τα ρουχα με αποτελεσμα να μείνω μονο με το εσωρουχο μου..... και συνεχισα όλο και πιο γρηγορα..... και τελειωσα.... Ηταν φοβερο πρβτη φορα ενιωσα τοσο τελεια καιγεματα..... αυτο συνεχιζεται εως σημερα... Εχω κανει 3 σσχεσεςι στην ζωη μου αλλα ποτε δεν θελησα να ολοκληρώσω μαζί τους ή να τους δώσω το δικαίωμα να μου βάλουν δαχτυλακι δίοτι το προσπάθησα στον εαυτό μου και δεν μαρεσε καθόλου διοτι δεν έζει καθόλου επαφη με το επίκεντρο του σεισμού.... την κλειτοριδα μου..... προσπαθησα να το συζητησω με τις φιλες μου με εμμεσο τροπο αλλα δεν φανηκε και τοσο καλη ιδεα ..... Σορρυ αν σας κουρασα αλλα θελω να πω και κατι τελευταιο... τπν τελευταιο μηνα πρωτη φορα βιωνω τοσο μεγαλη ορεξη για σεχ και δυστιχως ο αυνανισμος δεν με βοηθαει πλεον..... αλλα αν τα φτιαξω με αγορι δεν θελω να προσωρησω και να ολοκληρωσω μαζι του μονο και μονο για να ικανοποιησω τις σεξουαλικες μου αναγκες .... ΤΤι εχεται να πειτε???
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #129443 από GiannakosBAcK στις 11 Αυγούστου 2014, 3:59πμ

GiannakosBAcK

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 22/7/2014
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Λοιπόν καταρχήν είμαι αγόρι δεν γνωρίζω πολλά για τον γυναικείο αυνανισμό αλλά στο σημείο που έγραψες ότι τελείωσες με αυτόν τον τρόπο μου φάνηκε περίεργο,απίθανο και με ξάφνιασε αλλά εντάξει δεν ξέρω πως είναι και την διέγερση που ένιωθες.
-Καταρχήν δεν χρειάζεται να νιώθεις άσχημα ή τύψεις ή ντροπή ή οτιδήποτε σχετικά με αυτό το θέμα καθώς είναι απολύτως φυσιολογικό ειδικά στην ηλικία σου να θέλεις να καλύψεις τις ανάγκες του σώματος σου.
*Γνώμη μου για το τι μπορείς να κάνεις σχετικά με την υλοποίηση της επιθυμίας σου για ηδονή και το ότι δεν θες να πας με κάποιον γι' αυτό τον λόγο.Θα σου πρότεινα αφού βρεις κάποιον που σε ελκύει και σε κάνει να νιώθεις άνετα μετά από κάποιο χρονικό διάστημα(αυτό από εσένα εξαρτάται) μπορείτε να αρχίσετε τα προκαταρκτικά(αλλά να βάλει και αυτός την γλωσσίτσα του...)μην περιμένει πράγματα μόνο από εσένα, πιστεύω θα σε ικανοποιήσει αρκετά και αν είναι αρκετά έμπειρος ίσως σε κάνει να τελειώσεις και μετά αφού αρχίσετε να βαριέστε αυτά και όλα πάνε καλά και προπαντός νιώθεις έτοιμη,σίγουρη και με τις κατάλληλες προφυλάξεις(να δώσετε σημασία στον προφυλακτικό γιατί κάποια σπάνε)θα ήταν καλό να συνεχίσετε.

*Συμβουλή αν το πας για σοβαρή σχέση μην προχωρήσετε πολύ νωρίς,γιατί θα βαρεθείτε.

Αποδεχτή αν σε κάλυψα!(Ελπίζω να βοήθησα)
Αν έχεις άλλες απορίες η διευκρινήσεις απλά ρώτησε καλή τύχη ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129445 από Webmaster στις 11 Αυγούστου 2014, 4:14πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
(Προσπαθώ τώρα εγώ να το παίξω κουλ και άνετος):

Ναι, έτσι είναι σε όλους-ες.



-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129451 από EmilyCarpender στις 11 Αυγούστου 2014, 3:47μμ

EmilyCarpender

μέλος από: 10/8/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
GiannakosBAcK@11 Ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες και θα λάβω υπόψη μου αυτά που μου είπες..... Σορρυ πάντως για τα ορθογραφικά μου λάθη τώρα ξαναείδα το κείμενο μου και νευρίασα πολύ...... Ήθελα να συμπληρώσω στο σημείο εκεί που γράφω για το πρώτο μου φιλί πως αφού ολοκλήρωσα ( ήρθα σε κανονικό οργασμό) πολύ φανερά μόνο με την εντριβή που δημιουργήθηκε μεταξύ εμένα και του αγοριού μου , η σχέση μας είχε εξελιχθεί άσχημα και περίπλοκα και αυτό μου προκαλούσε συνεχώς αμηχανία... Με πίεζε συνεχώς να το αγγίζω στον κάβαλο του ή να παίξω μαζί του και γενικά πίστευε πως είχα εμπειρία σε αυτό το θέμα ενώ τον διαβεβαίωνα πως ήταν το πρώτο μου αγόρι! Του είχα μιλήσει για τον αυνανισμό και έκτοτε με κοιτούσε πολύ περίεργα( ήταν μάλλον και η αιτία να χωρίσουμε αφού με κοιτούσε με επιφυλακτικότητα σαν να ήμουν μεταλλαγμένο όν) ..... Τέσπα ήμουν τότε μικρή και λογικό είναι να μην ήθελα τέτοιους είδους σχέση........ Αυτό που με προβληματίζει ιδιαίτερα αυτή την περίοδο είναι το δυσάρεστο συμπέρασμα που έχω καταλήξει και θέλω πολύ να το συζητήσουμε! Είμαι λοιπόν από τα άτομα της παρέας μου (που αποτελείτε μόνο από κορίτσια)που δεν ντρέπεται να μιλήσει για το σεξ και γενικά να αναλύει με άνεση όλους τους κλάδους του.....Οι συμμαθήτριες μου είναι όλες τους άπειρες ( δεν έχουν δώσει ότι φιλί) δηλ. παρθενώπες! Φέτος που ήμασταν 3η λυκείου είχαν ανοιχτεί σε αυτό το θέμα και μου ζητούσαν συνεχώς να τους εξηγήσω κάποια πράγματα και γενικά ζητούσαν την γνώμη μου για αυτό το ζήτημα που καίει τους εφήβους..... Αυτό που τις σόκαρε τις περισσότερες είναι πως για να μην πονέσεις την πρώτη σου φορά πρέπει το αγόρι να σε προετοιμάσει πρώτα με τα ωραιότατα μακρυά του δαχτυλάκια! :p Φυσικό ήταν να αηδιάσουν και να με θεωρήσουν φρικιό....... Αντίθετα με τις άλλες μου τις φίλες έχουμε κάνει πολύωρες συζητήσεις για το σεξ και δυο από αυτες έχουν ολοκληρώσει! Γενικά έχω συζητήσει με πολλές φίλες/γνωστές έμπειρες για αυτό το θέμα και τα 2/3 είπαν πως δεν τους άρεσε ή δεν ολοκλήρωσαν ή δεν είναι και τόσο δα ερεθιστικό στην αρχή ή πολύ απλά δεν ήταν για δική τους απόλαυση! Έχω καταλήξει πως ο λόγος που δεν έχω ολοκληρώσει με κάποιον είναι διότι κανένας δεν μου προσέγγισε το ενδιαφέρον με τέτοιο τρόπο που μόνο με το βλέμμα του να ταρακουνάει όλα τα κύτταρα του κορμιού μου ( ναι πολύ 50 shades διαβάζω... είναι από τα αγαπημένα μου βιβλία)! Οι περισσότεροι άντρες σκέφτονται να ικανοποιήσουν τις δικές τους ανάγκες θεωρώντας πως έτσι ικανοποιούν και τις ανάγκες των παρτενέρ τους!Είναι πολλή γελασμένοι..... Γιαυτό ίσως οι περισσότερες γυναίκες δεν φτάνουν σε οργασμό...... Αυτό που αναζητώ είναι κάποιον που να ξέρει καλά το ''παιχνίδι, να έχει περιπαικτική διάθεση, να ευχαριστιέται και να ικανοποιείτε από τον δικό μου πόθο και οργασμό,να μου εξάπτει συνεχώς το ενδιαφέρον μου να έχει φαντασία και όρεξη,να έχει ακόλαστη ευθυμία και το βλέμμα του κάθε φορά που με βλέπει να σκεπάζεται από μια φιλήδονη λάμψη. Θέλω ακόμα και τα λόγια που να μου λέει να έχουν την ικανότητα να αναταράζουν όλο μου το ''είναι'' να ξέρει να με φτιάχνει κάθε φορά αλλά και να με σέβεται όπως θα τον σέβομαι και εγώ ....... και το κυριότερο να του έχω και να μου έχει απόλυτη εμπιστοσύνη..... Τότε θα μπορώ να δωθώ και να το ζήσω όπως το θέλω και το φαντάζομαι Ναι χρειάζομαι μια σοβαρή σχέση!!!... Το άλλο θέμα που με προβλητίζει είναι πως χθες έμαθα πως υπάρχουν δυο ειδών γυναίκες... οι κλειτοριδικές και οι κολπικές!!! What a fuck??? καθώς και ότι οι κλειτοριδικές γυναίκες σπάνια ικανοποιούνται στο σεξ και μάλιστα η μια γνωστή μου που μου το είπε αυτό είναι κλειτοριδική και έχει ολοκληρώσει κανονικά μόνο 4 φορές στα 6 χρόνια που έχει ξεκινήσει την σεξουαλική της δραστηριότητα! Αυτό μου έδωσε τροφή για σκέψη και με τριβελίζει η υποψία πως μάλλον και εγώ είμαι κλειτοριδική..... Ξέρω πως δεν πρέπει να βγάζω σύντομα συμπεράσματα από την στιγμή που δεν έχω ολοκληρώσει ακόμα και δεν έχω αποκτήσει την κατάλληλη εμπειρία αλλά κάθε φορά που έχω ορέξεις και αυνανίζομαι πάντα έχω κλειτοριδικό οργασμό καθώς έχω μπεί στην δοκιμή να βάλω δαχτυλάκι στον εαυτό μου και δεν είχα τα επιθυμητά αποτελέσματα......Αυτά ελπίζω να μην σας κούρασα με τις προβληματικές ανησυχίες μια έφηβης αλλά ειλικρινά νιώθω πιο ανάλαφρα που εκφράστικα ελεύθερα :)



προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129453 από EmilyCarpender στις 11 Αυγούστου 2014, 3:53μμ

EmilyCarpender

μέλος από: 10/8/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Webmaster@ χαχαχαχαχααχ οκ ευχαριστώ που διάβασες το κουραστικό και ανορθόγραφο προβληματικό μου κείμενο
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129458 από GiannakosBAcK στις 11 Αυγούστου 2014, 5:18μμ

GiannakosBAcK

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 22/7/2014
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
Τα ορθογραφικά σου και του καθενός ούτε με επηρεάζουν και με νοιάζουν.
Και φυσικά να το μιλάς σε κάποιον γι'α αυτά που νιώθεις και σκέφτεσαι σε κάνει να νιώθεις ανάλαφρη,πιο χαλαρή και σου λύνονται και κάποιο προβληματισμοί σου.
Κοίταξε σε από όλο το παραπάνω κείμενο που έγραψες 1-2 είναι τα βασικά πράγματα που νομίζω πως πρέπει να κάνεις.Πρέπει να βρεις κάποιον όπως σου είπα προηγουμένως να σε κάνει να νιώθεις άνετα πολύ βασικό και φυσικά να σε ελκύει σεξουαλικά και να νιώθει την ανάγκη και σε ικανοποιεί και αυτός σεξουαλικά και όχι μόνο εσύ όπως γίνεται σήμερα και δυστυχώς για εσάς τα σημερινά αγόρια-έφηβοι-άντρες κοιτάμε να ικανοποιήσουμε μόνο τους εαυτούς μας και αυτό μας κάνει ακόμα πιο εγωιστικά..(κάτι δεν ξέρω τι ;P) τώρα δεν πιστεύω πως θα βρεις όλα αυτά που ζητάς όχι πως είναι αδύνατον αλλά δύσκολα... πάντως όταν με καλό βρεις κάποιον αν βλέπει πως σε ευχαριστεί και δεν ψάχνεται και θα πρέπει να κάνεις μια κουβεντούλα μαζί του και θα πρέπει και οι 2 σας να συζητάτε και ψάχνεστε μαζί, για να μπορείτε να ικανοποιήσετε ο ένας τον άλλον όσο πιο πολύ μπορείτε και στην συνέχεια θα βελτιώνεστε.*και καλό θα ήταν και εσύ αλλά και αυτός όταν θα πρέπει να νιώθεται υπέροχα αλλά και ικανοποίηση όταν ευχαριστείτε ο ένας τον άλλο, αλλιώς πιστεύω πως δεν θα πάει τόσο καλά όσο το θες το θέμα...
γιατί είναι βασικό ο σύντροφος να νιώθει την ανάγκη να ικανοποιήσει τον σύντροφό του και όταν δεν τα καταφέρνει πρέπει να βρει τρόπο να το καταφέρει απλώς θέλει ψάξιμο ;)


*Τώρα που ξαναδιάβασα το κείμενο σου να συμπληρώσω δεν είναι απαραίτητος ο πόνος δεν υπάρχει πάντα στην 1η φορά φυσικά αυτό είναι σχετικό με τα γεννητικά όργανα και των 2 σας,αλλά παίζει ο τρόπος του αρσενικού φύλλου πιο πολύ η στάση και φυσικά το δαχτυλάκι είναι σχεδόν απαραίτητο όταν το γεννητικό όργανα(του θηλυκού) είναι στενό και επειδή έχει την ιδιότητα μετά το σεξ να επανέρχεται στην αρχική του μορφή είναι σχεδόν κάθε φορά απαραίτητο στις αρχές.

*και κάτι ακόμα επειδή οι περισσότερες στις μέρες έχουν αρχίσει τα πηδιούνται από τα 13-15 εγώ προσωπικά το θεωρώ πολύ καλό που μέχρι τώρα είσαι παρθένα.
να προσέχεις όμως με το σεξ μην το λιώσεις γιατί ξέρεις ξεχειλώνει θέλει προσοχή, και πίστεψε δεν είναι και ότι το καλύτερο για κάθε γυναίκα να ανοίξει πολύ...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129460 από GiannakosBAcK στις 11 Αυγούστου 2014, 5:47μμ

GiannakosBAcK

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 22/7/2014
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
Έγραψε:(GiannakosBAcK@11 Αυγούστου 2014)
Τα ορθογραφικά σου και του καθενός ούτε με επηρεάζουν και με νοιάζουν.
Και φυσικά να το μιλάς σε κάποιον γι'α αυτά που νιώθεις και σκέφτεσαι σε κάνει να νιώθεις ανάλαφρη,πιο χαλαρή και σου λύνονται και κάποιο προβληματισμοί σου.
Κοίταξε σε από όλο το παραπάνω κείμενο που έγραψες 1-2 είναι τα βασικά πράγματα που νομίζω πως πρέπει να κάνεις.Πρέπει να βρεις κάποιον όπως σου είπα προηγουμένως να σε κάνει να νιώθεις άνετα πολύ βασικό και φυσικά να σε ελκύει σεξουαλικά και να νιώθει την ανάγκη και σε ικανοποιεί και αυτός σεξουαλικά και όχι μόνο εσύ όπως γίνεται σήμερα και δυστυχώς για εσάς τα σημερινά αγόρια-έφηβοι-άντρες κοιτάμε να ικανοποιήσουμε μόνο τους εαυτούς μας και αυτό μας κάνει ακόμα πιο εγωιστικά..(κάτι δεν ξέρω τι ;P) τώρα δεν πιστεύω πως θα βρεις όλα αυτά που ζητάς όχι πως είναι αδύνατον αλλά δύσκολα... πάντως όταν με καλό βρεις κάποιον αν βλέπει πως σε ευχαριστεί και δεν ψάχνεται και θα πρέπει να κάνεις μια κουβεντούλα μαζί του και θα πρέπει και οι 2 σας να συζητάτε και ψάχνεστε μαζί, για να μπορείτε να ικανοποιήσετε ο ένας τον άλλον όσο πιο πολύ μπορείτε και στην συνέχεια θα βελτιώνεστε.*και καλό θα ήταν και εσύ αλλά και αυτός όταν θα πρέπει να νιώθεται υπέροχα αλλά και ικανοποίηση όταν ευχαριστείτε ο ένας τον άλλο, αλλιώς πιστεύω πως δεν θα πάει τόσο καλά όσο το θες το θέμα...
γιατί είναι βασικό ο σύντροφος να νιώθει την ανάγκη να ικανοποιήσει τον σύντροφό του και όταν δεν τα καταφέρνει πρέπει να βρει τρόπο να το καταφέρει απλώς θέλει ψάξιμο ;)


*Τώρα που ξαναδιάβασα το κείμενο σου να συμπληρώσω δεν είναι απαραίτητος ο πόνος δεν υπάρχει πάντα στην 1η φορά φυσικά αυτό είναι σχετικό με τα γεννητικά όργανα και των 2 σας,αλλά παίζει ο τρόπος του αρσενικού φύλλου πιο πολύ η στάση και φυσικά το δαχτυλάκι είναι σχεδόν απαραίτητο όταν το γεννητικό όργανα(του θηλυκού) είναι στενό και επειδή έχει την ιδιότητα μετά το σεξ να επανέρχεται στην αρχική του μορφή είναι σχεδόν κάθε φορά απαραίτητο στις αρχές.

*και κάτι ακόμα επειδή οι περισσότερες στις μέρες έχουν αρχίσει τα πηδιούνται από τα 13-15 εγώ προσωπικά το θεωρώ πολύ καλό που μέχρι τώρα είσαι παρθένα.
να προσέχεις όμως με το σεξ μην το λιώσεις(εννοώ πως θέλει ξεκούραση όχι καθημεινά για μεγάλο χρονικό διάστημα) γιατί ξέρεις ξεχειλώνει θέλει προσοχή, και πίστεψε δεν είναι και ότι καλύτερο για κάθε γυναίκα να ανοίξει πολύ...

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129462 από EmilyCarpender στις 11 Αυγούστου 2014, 6:06μμ

EmilyCarpender

μέλος από: 10/8/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
(GiannakosBAcK@ Ειλικρινά ευχαριστώ πολύ για την τυπικότητα σου και το ενδιαφέρον σου.... χρειαζόμουν να τα βγάλω απο μέσα μου! Όσο αυτό που είπες πως είναι καλό που είμαι ακόμα Παρθένα με έκανες να χαρώ ακόμα πιο πολύ! ...... ναι θα συμφωνήσω πως δυστιχώς πολλα κορίτσια ξεκινούν απο την ηλικία 13-15 έχοντας στο νου τους πως το να είσαι Παρθένα και μετά τα 17 είναι κάτι σαν ''ρετσινιά'' Αυτό το απεχθάνομαι που το βλέπω αλλα αυτό που με εξοργίζει αφάνταστα είναι η λογική των αγοριών που αποφεύγουν να πάνε με παρθένα λέγοντας ''όταν πας με παρθένα δεν πηδάς κάνεις μετάνοιες'' Αυτό που λένε όσοι το λένε είναι τέρμα ηλίθιοι με πάτο IQ...... Ο σωστός ο άντρας είναι αυτός που μπορεί να κάνει μια παρθένα Γυναίκα....... Αυτό το βλέπω συνήθως στα αγόρια της δικής μου ηλικίας γιαυτό....... εμμμμ και κάτι ακόμα..... με τρώει η περιέργεια και αν δεν σε πειράζει διότι δεν θέλω να είμαι αδιάκριτη εσύ έχεις πάει με παρθένα? και αν ναι θέλω να μου πείς απο την δική σου πλεύρα ( αν θες και αν νιώθεις άνετα) πως ήταν σαν εμπειρία?.... και πάλι ευχαριστώ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129464 από GiannakosBAcK στις 11 Αυγούστου 2014, 6:22μμ

GiannakosBAcK

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 22/7/2014
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
Εγώ είμαι 16 χρονών γενικώς δεν έχω κάνει τίποτα υπάρχουν πολλοί παράγοντες που έπαιζαν και παίζουν ακόμα ρόλο... οπότε δεν είμαι το κατάλληλο άτομο να αναφερθώ σε αυτό το θέμα.
Απλώς δεν ξέρω ίσως να φταίει η ηλικία μου και να με επηρεάζει έτσι αλλά η ιδέα το ότι θα πήγαινα με παρθένα με τρομάζει μήπως δεν κάνω κάτι καλά και μετά ίσως είχε ψυχολογικά προβλήματα στο μέλλον.
Αλλά εδώ ''όταν πας με παρθένα δεν πηδάς κάνεις μετάνοιες' θα συμφωνήσω μαζί σου.Θα σου πω κάτι τα αγόρια-έφηβοι-άντρες όπως θες πες το φοβόμαστε την γνώμη των άλλων και δεν έχουμε την δύναμη να τα πούμε την γνώμη με τον φόβο ότι θα μας κατακρίνουν αλλά πίστεψε οι περισσότεροι κατά βάθος δεν σκέφτονται έτσι κοίταξε πάντα υπήρχαν και θα συνεχίζουν να υπάρχουν τα ζώα απλώς είμαστε μωρά ακόμα με την κανονική έννοια της λέξης και δεν μπορούμε να αντιμετωπίσουμε τους γύρω μας καθώς πιστεύουμε πως θα γίνουμε ρεζίλι,θα νιώσουμε ντροπή και ότι θα μας αποκλείσουν και δεν θα μας θέλουν και για παρέα.Εγώ προσωπικά σε τέτοια θέματα κρατάω ουδέτερη στάση οπότε ούτε λέω μαλακίες,ψέματα,και άλλα διάφορα που τα θεωρούναι μαγκιά απλώς κρατάω την γνώμη μου για μένα δεν με με ενδιαφέρουν τι πιστεύουν οι άλλοι.
Και οι λεγόμενοι που αυτοαποκαλούνται "άντρες" μόνο αυτό δεν είναι 1ον γιατί άλλα λένε άλλα πιστεύουν και αν πραγματικά λένε τέτοιες πίπες και τις πιστεύουν τότε είναι χειρότερα....


*Και να συμπληρώσω σχετικά με τα αγόρια της δίκια σου ηλικίας που είπες δεν παίζει ρόλο η ηλικία μπορεί να βρεις και κάποιον μικρότερο και να είναι σωστός απέναντι σου ξέρεις καμιά φορά ψάχνουμε είναι μπροστά και δεν το βλέπουμε επειδή είναι ακριβώς μπροστά μας(δεν μπορώ να στο εξηγήσω αυτό από εδώ απλώς ο άνθρωπος δεν βλέπει το προφανές). μην βλέπεις την ηλικία τους(δεν εννοώ την ηλικία απλώς επειδή το ανέφερες το έφερα σαν παράδειγμα) δεν παίζει ρόλο ο άνθρωπος είναι απρόβλεπτος δεν μπορείς να ξέρεις πότε θα στην κάτσει....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129466 από EmilyCarpender στις 11 Αυγούστου 2014, 6:37μμ

EmilyCarpender

μέλος από: 10/8/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
WOW!!! Μπράβο σου που αν και 16 έχεις τόσο ξεκάθαρες και ολοκληρωμένες αντιλήψεις........ Με αφήνεις άφωνη! Είναι απίστευτο για ένα αγόρι στην ηλικία σου να ξέρει τόσα πολλά και να είναι σε θέση να απαντάει σε τέτοια ερωτήματα περι του σεξ εφόσον δεν έχει κάνε τίποτα....... χαίρομαι πολύ για σένα! και αν δεν κάνω λάθος φαίνεσαι για άτομο ανήσυχο και ψαγμένο!!! μαρέσει
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login