Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ησύχασε. Είσαι στον πάτο. Πιο χαμηλά δεν έχει.
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Παρθενιά και αυνανισμος

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #129467 από GiannakosBAcK στις 11 Αυγούστου 2014, 6:46μμ

GiannakosBAcK

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 22/7/2014
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
Βασικά δεν ξέρω τι να σου απαντήσω όταν διάβασα το κείμενο σου και γενικά το κάθε κείμενο δεν μου έρχεται κάτι στο μυαλό καθώς γράφω πως να το πω.. αυτοσχεδιάζωω??? ;P απλώς κοιτάω να στέκουν αυτά που λέω
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129469 από kon_lost στις 11 Αυγούστου 2014, 8:32μμ

kon_lost

Εικονίδιο
μέλος από: 11/8/2014
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Έτυχε να διαβασω το κείμενο σου και απλα θέλω να σου πω δυο πράγματα που μου ήρθαν στο μυαλό.Καταρχας το τι είσαι ακόμη παρθένα δεν είναι καθολου κάκο και δεν πρέπει να σε αγχώνει όταν βρεις το ατόμο να είσαι σιγούρη οτι θα το καταλάβεις και δεν νομίζω καποιος που πραγματικα σε θέλει θα τον πειραζει το οτι εισαι παρθένα ισα ισα θα ελέγα το αντίθετο.Επισης σε αύτο που αναφέρεις για το οργάσμο νομίζω οτι σχεδόν όλες οι γυναίκες μπορούν να έχουν κλειτοριδικό οργασμό ενώ δεν συμβαίνει το ίδιο με τον κολπικό τουλάχιστον απο σω γνωρίζω οπότε μην σε αγχώνει αυτο.. εισαι σε ηλικία που λογίκο ειναι να σε απασχολούν ολα αυτα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129541 από DrHale στις 16 Αυγούστου 2014, 6:01μμ

DrHale

Εικονίδιο
μέλος από: 16/8/2014
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
EmilyCarpender# όπως βλέπεις είναι το πρώτο μου μήνυμα στο φτου.Διάβαζα από καιρό μηνύματα παιδιών για να ξέρω γενικότερα τις ανησυχίες των εφήβων και αν έχουν προβλήματα που είχα και εγώ κατά καιρούς.Εγώ έχω να σου πω πως ο οργασμός είναι φυσιολογικός και να μην ντρέπεσαι που σου έρχεται πιο γρήγορα γιατί όπως θα δεις αύριο μεθαύριο που θα πας με κάνα αγόρι θα δεις πως όταν αυτός τελιώνει θα έχεις ικανοποιηθεί και έσυ ενώ άλλα κορίτσια δεν θα είχαν ικανοποιηθεί μιας και αυτές θα ήθελαν περισσότερο χρόνο από εσένα και από το αγόρι τους.Όσο για το σεξ βρές κάποιον πιο συναισθηματικό που θα του αρέσουν τα πρωκαταρτικά και θα ασχοληθεί παραπάνω με το σημείο σου ( χάδια,γλυφομούνι,δάκτυλο) για να ικανοποιήσε.Όσο για την παρθενιά,τις εμπειρίες,ηλικία μην σκας είμαστε στην ιδια κατάσταση και μην δίνεις σημασία στις "ρετσινίες".¨)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129545 από EmilyCarpender στις 16 Αυγούστου 2014, 6:36μμ

EmilyCarpender

μέλος από: 10/8/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Kon_lost@ και DrHale Σς ευχαριστώ που διαβάσατε το κείμενο μου και θα λάβω υπόψη μου αυτά που γράψατε....... Δεν είμαι σίγουρη αν θα βρω ποτέ τον τύπο του άντρα που θα με ολοκληρώνει σαν προσωπικότητα αλλα εύχομαι η πρώτη μου σεξουαλική επαφή και γενικά η πρώτη μου ολοκληρωμένη σχέση να μην βασίζεται σε ψέματα και ανασφάλειες........ θέλω η πρώτη μου φορά να μου μείνει σαν μια γλυκιά ανεξίτηλη ανάμνηση και όχι κάτι που πρέπει απεγνωσμένα να ξεχάσω........ Φαίνεται πως διαβάζω πολλά βιβλία με υποτιθέμενους ωραίους άντρες που παρατηρούν τα πάντα και κάνουν υπερθεικό έρωτα και αυτό προφανώς δρά άμεσα αρνητικά την ψυχολογία μου , περιμένοντας τον πρίγκιπα με το λευκό άλογο, Οκ δεν λέω πολλές κοπέλες θα θέλαμε τα αγόρια να έπαιρνα αυτή την μαγική όψη των ηρώων και όχι μόνο στα λόγια αλλα και στις πράξεις......Δεν ξέρω τι ισχύει στην πραγματικότητα δεν ξέρω στα αλήθεια αν όλη οι χαρακτήρες των βιβλίων έχουν μέσα τους ένα ψήγμα αλήθειας.......    Ενκατακλείδη αυτό που θέλω πραγματικά είναι την πρώτη μου φορά να μην νιώθω μόνο σωματικά έτοιμη αλλα και ψυχικά ωστέ η ικανοποίησει που θα επέρθει να είναι και σωματική και ψυχική! Σας ευχαριστώ όλους που κάνατε τον κόπο και διαβάσατε τι δικές μου ανησυχίες και προβληματισμούς.......
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129546 από DrHale στις 16 Αυγούστου 2014, 7:49μμ

DrHale

Εικονίδιο
μέλος από: 16/8/2014
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
προφανώς όλο και κάποιον θα βρείς πρίγκιπα,άντρα που ονειρεύεται καθε γυναίκα.

Υ.Γ. Δεν ξέρω αν έδωσες πανελλαδικές άλλα άμα έδωσες και περάσεις σε πανεπιστήμιο θα σου δοθούν πολλές ευκαίριες τόσο νέο κόσμο θα γνωρίσεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129547 από Dieftharmenos στις 16 Αυγούστου 2014, 8:10μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Καλησπερα και απο μενα,

Ειμαι στην ηλικια σου και εχω παει με παρθενα και ειμαι σεξουαλικα ενεργος απο τα 16(μεγαλο λαθος που το εχω μετανιωσει αλλα ειναι αλλη ιστορια).

Ας τα παρω ενα ενα γιατι ειναι το πρωτο μου ποστ στο θεμα σου.Οι τροποι που εχεις βρει για να αυνανιζεσαι ειναι αρκετα ασυνηθιστοι παρολα αυτα ειναι εντελως φυσιολογικοι.Γενικοτερα ο αυνανισμος ειναι φυσιολογικος με οποιο τροπο συμβαινει.Παρολα αυτα ο οργασμος που ειχες με το αγορι σου ειναι οντως πολυ σπανιος αλλα θα πρεπει να νιωθεις τυχερη που βιωσες τοσο εντονα ενα τοσο απλο πραγμα.

Περαν τουτου,η σεξουαλικη επιθυμια που εχεις ειναι επισης φυσιολογικη.Το μεγαλο σου προβλημα ειναι οτι δημιουργεις το στερεοτυπο του "πριγκιπα".Επιτρεψε μου να πω πως οντως υπαρχει αυτος ο πριγκιπας.Τον βλεπεις στα ματια αυτου που εισαι ερωτευμενη.

Ο ερωτας ομως δεν ερχεται ετσι απλα.Θελει χρονο για να ωριμασει(κοινοτυπια αλλα ειναι η αληθεια).Διατηρω μια σχεση και περασαν αρκετοι μηνες για να μπορω να παρομοιασω την κοπελα μου με "πριγκιπισσα" η με οποιο αλλο στερεοτυπο θες να την αποκαλεις.

Τοτε ηταν που το σεξ και η σεξουαλικη φαντασια απογειωθηκαν.Τοτε ηταν που αρχισαμε να λεμε ο ενας στον αλλον τις φαντασιωσεις μας και να εκμυστηρευομαστε ο ενας τον αλλον τις ανησυχιες μας.Καναμε πραγματα που υπο αλλες συνθηκες ουτε θα σκεφτομουν να κανω με αλλη κοπελα και καθε φορα γινεται ολο και καλυτερο.

Το προβλημα σου δεν ειναι το αν θα κανεις σεξ αλλα το οτι εχεις κατανοησει(προωρα βεβαια) πως το ποσο καλο ειναι εξαραται απο τα αισθηματα.Μεγαλη αληθεια.Την βιωνω εδω και λιγο καιρο.

Ο "υπερθεικος" ερωτας που αναφερεις δεν ειναι τιποτα αλλο απο τα απλα αθωα συναισθηματα καθως και την αποβολη ολων των αγχων που εχεις επειδη εχεις εκμυστηρευτει στον αλλον τα παντα.Καθε σου επιθυμια,καθε σου φαντασιωση και καθετι που σου προκαλει αγχος.Τοτε περα απο την σωματικη ελξη γεννιεται και η πνευματικη.Η γνωση οτι δεν εισαι μονο σωματικα αλλα και πνευματικα γυμνη μπροστα του ειναι αυτο που θα σε απογειωσει.

Επειδη εχω αρχισει να γινομαι ποιητικος το κοβω εδω...αν προκυψει τιποτα αλλο ξαναγραφω.

ΥΓ.Οι σεξουαλικες σκηνες που εμπεριεχονται στο αγαπημενο σου βιβλιο πρεπει να σου πω οτι στην πραγματικοτητα δεν θα σου αρεσαν καθολου.Δεν μπορω να καταλαβω πως μεσα απο μια τσοντα μεταμφιεσμενη σε αρλεκιν βιβλιο μου γινατε ολες υποτακτικες και ξεχασατε την επανασταση που κανατε.Μεχρι τα μεσα του προηγουμενου αιωνα ετσι ησασταν απλα εισαστε μικρες και δεν το ξερετε...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129548 από EmilyCarpender στις 16 Αυγούστου 2014, 8:10μμ

EmilyCarpender

μέλος από: 10/8/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
DrHale Ναι φέτος έδωσα και πέρασα εκεί που ήθελα! Αλλα δεν θα αναγκαστώ να αλλάξω πόλη και να έχω τον δικό μου χώρο και αυτό με χαλάει γιατί πάνω κάτω όλοι γνωστοί μου είναι και ήθελα πολύ να σπουδάσω σε άλλη πόλη ώστε να γνωρίσω νέο κόσμο και νέες παραστάσεις και να ξεφύγω και λίγο απο τους γονείς μου :P ......... Δεν ξέρω πως είναι για εσας τους άντρες η πρώτη σας φορά δηλ τι περισυλλογή έχετε κάνει ή πως την έχετε φανταστεί αλλά προφανώς εμείς τα θηλυκά έχουμε μαι σαν ιεροτελεστια μέσα στο μυαλό μας για γίνει η πρώτη μας φορά
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129549 από EmilyCarpender στις 16 Αυγούστου 2014, 8:38μμ

EmilyCarpender

μέλος από: 10/8/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Dieftharmenos
Ευχαριστώ που διάβασες το κείμενό μου και εξέφρασες την δική σου γνώμη!
Ας το πάρουμε από την αρχή! χαίρομαι έκπληκτα που ένας ακόμα βρίσκει φυσιολογικό και αποδεκτό μια κοπέλα να αυνανίζεται με αυτόν τον τρόπο!
Από την άλλη ναι ευτυχώς ή δυστυχώς μου έχει δημιουργηθεί αυτό το στερεότυπο του ΄΄πρίγκιπα'' στο υποσυνείδητό μου διότι βλέπω πως όσα κορίτσια στην ηλικία μου κάνουν σχέση και ολοκληρώνουν χωρίς να υπάρξει ρομαντισμός και επικοινωνία γρήγορα το μετανιώνουν την πρώτη τους φορά! Το ξέρω πως είμαι ακόμα μικρή και σε αυτή την περίπτωση άπειρη αλλά ξέρω πως σίγουρα υπάρχει το τέλειο ''ένωμα'' δυο σωμάτων και χαίρομαι που και εσύ το έχεις συνειδητοποιήσει πρόωρα!!!

ΥΓ. Είναι ΕΝΑ απο τα αγαπημένα μου βιβλία όχι επειδή ο Christian του βιβλίου πηδάει ασύστολα την Anastazia γιατί όπως και να το δείς το θέμα το να σε χτυπάει ο άλλος για να ικανοποιηθεί είναι πέρα για πέρα άθλιο και ναι θα συμφωνήσω μαζί σου πως το τότε φεμινιστικό κίνημα είχε και αυτό τον χαρακτήρα .... Αυτό που μάρεσε είναι ο τρόπος με τον οποίο την πλησίασε... αυτό που παρατηρεί κάθε της βλέμμα, που ενδιαφέρεται να μάθει την σκέψη της, που την θέλει ''δικη'' του! και τις διάφορες ενδιαφέρουσες συζητήσεις του!

ΥΓ2. Θέλω πολύ να μάθω (αν σου είναι βέβαια εύκολο και δεν έχεςι πρόβλημα) να μου γράψεις την πρώτη σου φορά που πήγες με Παρθένα.... Γενικά όλη την διαδικασία και τις εντυπώσεις σου ! Ευχαριστώ

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129550 από DrHale στις 16 Αυγούστου 2014, 8:54μμ

DrHale

Εικονίδιο
μέλος από: 16/8/2014
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
καταρχήν γιατί το σκέφτεσαι τόσο αυτό με την παρθενιά.έχω μιλήσει με φίλους μου περί σεξ και πολλοί δεν είχαμε θέμα αν πηγαίναμε με παρθένα.Σκέψου το από την άλλη ότι πολλοί ειναι αυτοι που έχουν πάει με παρθένες γιατί αν είχαν όλοι πρόβλημα τότε καταλαβαίνεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129555 από Koukos στις 17 Αυγούστου 2014, 12:54πμ

Koukos

Εικονίδιο
μέλος από: 4/8/2014
μηνύματα: 44 αποδεκτές 0
Οι νεολαια το εχει παραχεσει το ζητημα περι σεξ . Η παρθενια ειναι καμαρι οχι ντροπη , ολες οι τσουλαρες το παιζουν ντιβες επειδη γαμηθηκαν απο τα 13. Ενα εχω να σου πω μπραβο . Να προσθεσω και κατι ακομα ειχα 3 κοπελες οι 2 μεγαλυτερες συνηθιζαν να κανουν αυνανισμο (οχι τοσο συχνα οσο εμεις τα αγορια μην φανταστεις , εμεις μπορουμε 5 φορες την μερα εσεις 1 φορα την βδομαδα και αν) οποτε μην το βρισκεις ντροπη. Καλη συνεχεια και καλη τυχη στην αναζητηση του "πριγκιπα" :P
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login