Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Κάποιες φορές πρέπει να κοιτάξεις την πραγματικότητα κατάματα, και να την αρνηθείς.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Πεος και φιμωση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #131093 από Alekos123 στις 11 Νοεμβρίου 2014, 12:18πμ

Alekos123

Εικονίδιο
μέλος από: 11/11/2014
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Γεια σας παιδια το προβλημα μου εινε οτι νμζ οτι εχω φιμωση ειμε 15χρονων και το πεος μου εινε 16 εκατοστα το ειπα στη μητερα μου και τις το εδειξε και μου ειπε οτι θα παμε σε γιατρο.. Εγω ντροπομαι πολυ γυμνος καθως Δεν ειμε μια μικρος.. Ο γιατρος πως θα δει αν εχω φιμωση και η περιτομη πως γινετε.;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131098 από GiannakosBAcK στις 11 Νοεμβρίου 2014, 12:23μμ

GiannakosBAcK

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 22/7/2014
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
Η περιτομή είναι μια μικρή εγχείριση ρουτίνας δεν είναι κάτι το τραγικό(απλώς σύμφωνα με αυτά που έχω ακούσει και διαβάσει την 1η βδομάδα ψιλοτσούζει και ίσως σου δώσει καμιά κρέμα να βάζεις και φυσικά μην πειράζεις για 2-3 βδομάδες.
Φυσικά για δει ο γιατρός ότι έχει φίμωση θα πρέπει να την δει, αλλά μην ντρέπεσαι γιατί γι αυτούς είναι κάτι συνηθισμένο όποτε μην νομίζεις ότι τους νοιάζει κιόλας και φυσικά δεν χρειάζεται να ντρέπεσαι όλοι τα ίδια έχουμε μια στιγμή είναι.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #131151 από cepan στις 14 Νοεμβρίου 2014, 10:43πμ

cepan

Εικονίδιο
μέλος από: 14/11/2014
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Λοιπόν αδερφέ άκου τι γίνεται.. Καταρχήν δεν υπάρχει κανένας λόγος να αγχώνεσαι.. Χαλαρά και αραχτά.. Το θέμα του γιατρού που λες ότι ντρέπεσαι που θα σε δει γυμνό το προσπερνάω διότι ουρολόγος είναι και με ψωλές ασχολείται κάθε μέρα.. Τώρα περνάω στην βάση του προβλήματος καθότι κι εγώ έκανα περιτομή στα 17 μου. Όταν αντιλήφθηκα ότι είχα φίμωση, πήγα μετά από κάποιο διάστημα στον γιατρό για την διάγνωση και μου είπε ότι θα πρέπει να κάνουμε επέμβαση περιτομής και ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας. Να τονίσω ότι εγώ την εξέταση και την επέμβαση την έκανα σε εξωτερικό ιατρείο αλλά γίνεται και σε οποιαδήποτε νοσοκομείο. Η διαφορά είναι στο κόστος και φυσικά στην πιο προσεγμένη δουλειά και σίγουρη (σε δημόσιο νοσοκομείο δεν σου εγγυώμαι τίποτα). Όσον αφορά τον τρόπο της εξέτασης που ρωτάς, εξέτασε το πέος βλέποντας τον δακτύλιο που είχε δημιουργηθεί γύρω από την βάλανο διότι δεν μπορούσε να αποκαλυφθεί καθόλου (εγώ είχα ολική φίμωση). Έτσι λοιπόν και επίσημα με την διάγνωση του γιατρού θα έπρεπε να κάνω επέμβαση περιτομής. Ο γιατρός δεν με άγχωσε καθόλου λέγοντας ότι πρόκειται για επέμβαση ρουτίνας που διαρκεί 20 λεπτά και δεν θα καταλάβω τίποτα. Όταν πήγα λοιπόν για την επέμβαση με έβαλε να ξαπλώσω και έχοντας κάνει φυσικά τοπική αναισθησία ξεκίνησε την όλη δουλειά. Ομολογώ δεν κατάλαβα τίποτα από πόνο εκτός από το τέλος λίγο στα ράμματα που περνούσε λίγο η αναισθησία και ένιωθα ένα μικρό τσίμπημα (αλλά για 2 λεπτά όχι παραπάνω). Τελείωσε η επέμβαση σηκώθηκα, έκατσα για λίγο στον καναπέ μέχρι να συνέλθω και έφυγα. Μου έδωσε μια αντιβίωση και μία κρέμα για 1-1μιση μήνα. Μετά από μια βδομάδα περίπου αν θυμάμαι καλά πήγα για να μου αλλάξει την πρώτη γάζα και δεν χρειάστηκε ξανά να πάω στον γιατρό για επίσκεψη. Για καμιά 20 μέρες απλά άλλαζα γάζα μόνος μου βάζοντας betadine τοπικά και για 1-1μιση μήνα όπως σου είπα και πριν έβαζα την κρέμα. Απλά θα πρέπει να προσέξεις για 30 μέρες να μην την παίζεις και να μην σου σηκώνεται πολύ πολύ. Εγώ είχα την ανησυχία για τα πρωινά αλλά ευτυχώς τις πρώτες 10-15 μέρες δεν είχα κανένα πρόβλημα. Μετά τις 15 σηκωνόταν λίγο αλλά σκεφτόμουν διάφορα για να μου πέσει διότι το πρόβλημα είναι τα ράμματα να προσέξεις μην σκιστούν.
Εγώ λοιπόν από τότε και μετά βρήκα την υγειά μου. Καταρχήν ανέβηκε η ψυχολογία μου και ένιωσα κανονικός.! 3 χρόνια τώρα απολαμβάνω την ζωή μου κάνοντας σεξ χωρίς κανένα πρόβλημα! Keep going μεγάλε ;)

Υ.Γ: Τα ράμματα απορροφώνται μόνα τους από τον οργανισμό και δεν χρειάζεται να στα κόψει γιατρός.
Υ.Γ 2: Όταν φύγεις από τον γιατρό και πας σπίτι μην ανησυχήσεις που θα την δεις λίγο σαν μελιτζάνα. Φυσιολογικό είναι λόγω της αναισθησίας.
Υ.Γ 3: Αυτές τις μέρες που θα είσαι με τα ράμματα μην προκαλείς τον εαυτό σου σκεπτόμενος την Megan Fox.. Προκαλείς την τύχη σου! Και τον πόνο σου!
Υ.Γ 4: Επειδή στις 20 μέρες περίπου θα δεις ότι είσαι σχεδόν καλά και δεν έχεις ράμματα και τέτοια , μην ξεθαρρέψεις και δεν βάζεις την κρέμα κάθε μέρα. Είναι απαραίτητη για να κλείσουν τα ράμματα καλά και για να επανέλθει το πέος στην φυσική του κατάσταση.
Υ.Γ 5: Μην αγχώνεσαι για τίποτα όλα καλά θα πάνε. Είναι πολύ απλό πράγμα!

Ελπίζω να σε βοήθησα και να σε κάλυψα με την απάντηση μου!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131419 από nektaria23 στις 03 Δεκεμβρίου 2014, 6:12μμ

nektaria23

μέλος από: 2/12/2014
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Να μην σε πιάνει άγχος! Ούτε φόβος.

Το αγόρι μου είχε φίμωση και πονούσε στην επαφή. Πήγε στο γιατρό, έγινε επέμβαση και του κόψανε γύρω γύρω το πετσάκι του, 3 βδομάδες είχεαποχή απο επαφή και απο τότε κανένα πρόβλημα. Εμένα μ αρέσει καλύτερα με κομμένο το πετσάκι πάντως.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131426 από King Leonidas στις 04 Δεκεμβρίου 2014, 4:49μμ

King Leonidas

μέλος από: 7/10/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Παιδια εαν σου κοψει ο γιατρος το πετσακι, δεν λεω να εχεις περιτομη και να σ καλυπτει εντελως το πεος, αλλα ακομη κι αν σ κοψει υπαρχει περιπτωση να παρεις καποιον μισο με εναν ποντο?? ισχυει βασικα?? εμενα μου ειναι καπως λεπτος. κοντος δεν θα το λεγα. οταν ειμαι σε στυση κατεβαινει το 95% και οταν δεν ειμαι ολο κανονικα. αλλα οταν κατεβαινει σε στυση νιωθω ενα τσουξιμο παρα πολυ λιγο και επισης μια δυσφορια,ξενερα...μαλλον και γω θα παω να μου το κοψει γτ τζαμπα πραγμα να κοπει καταλαθος κατα την πραξη και να αρχισουν τα αιματα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #148074 από tomakis στις 18 Μαρτίου 2021, 1:04πμ

tomakis

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 6/3/2021
μηνύματα: 38 αποδεκτές 0
Το τακτοποιησες το θεμα φιλε; Δεν χρειαζεζεται αγχος παντος
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login