Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Σκοτεινό παράδειγμα μαύρου χιούμορ: Χρυσοντυμένος δεσπότης να κηρύσσει ταπείνωση.
Πέμπτη, 18 Απριλίου

Ομοφυλοφιλία

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #135401 από whatthefuckever στις 31 Οκτωβρίου 2015, 4:10μμ

whatthefuckever

μέλος από: 31/10/2015
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Καλησπερα.Ειμαι 16 ετων,κοπελα και ειχα μια συζητηση τις προαλλες με την μητερα μου για την ομοφυλοφιλια.(ειμαι bisexual)
Λοιπον η μητερα μου ειπε οτι της φαινεται κατι το εντελως αισχρο,ανηθικο,κατι μη το φυσιολογικο και κατι που γινεται αποκλειστικα και μονο για το σεξ.
Μου ειπε πως οι περισσοτεροι εχουν "γινει" επειδη εκαναν κατι με το ιδιο φυλλο και απλα τους αρεσε.Μου το υποβιβασε τοσο πολυ,και μου το συγκρινε με εναν ανθρωπο ο οποιος κανει σεξ με ζωα και μου ειπε πως ειναι το ιδιο πραγμα και ειπε οτι κανενας γονεας δεν χαιρεται αμα το παιδι του ειναι ομοφυλοφιλο(πραγμα που προφανως με πληγωνει καπως)
Προφανως και εχω εντελως διαφορετικες αποψεις,της ειπα πως δεν "γινεσαι" απο μια στιγμη στην αλλη,και οτι ετσι γεννιεσαι,οτι δεν ειναι μονο για το σεξ και υπαρχουν και ατομα που αγαπιουνται (φυσικα και υπαρχουν και μερικοι που πηδιουνται με τον καθενα/καθεμια για την πλακα τους,αλλα αυτο υπαρχει και σε straight ατομα)και της ειπα οτι δεν εχει ΚΑΜΙΑ μα καμια σχεση να κανει καποιος σεξ με ενα ζωο και καποιος να κανει σεξ με το ιδιο φυλλο.
Ασχετα με το τι λεει η μανα μου,εσεις τι πιστευετε;Θεωρειτε σωστα ολα αυτα που μου ειπε;ή εγω εχω διαφορετικη αποψη επειδη μου αρεσουν και τα δυο φυλλα;
Ολες οι γνωμες/αποψεις ειναι αποδεκτες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135418 από nonreligius στις 03 Νοεμβρίου 2015, 4:28μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Είναι πιθανόν να είχες διαφορετική άποψη αν δεν ήσουν bisexual. Όσον αφορά το βιολογικό θέμα, από όσα ξέρω οφείλεται σε ορμόνες τις οποίες προφανώς δεν μπορείς να ελέγξεις, άρα δεν είναι επιλογή. Προσωπικά δεν το θεωρώ αισχρό, ούτε ότι γίνεται μόνο για το σεξ. Αυτό με τα ζώα το αφήνω ασχολίαστο. Το ένα είναι ορμονικό θέμα ενώ το άλλο διαστροφή.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #135776 από Jim123 στις 05 Δεκεμβρίου 2015, 2:17μμ

Jim123

Εικονίδιο
μέλος από: 16/11/2011
μηνύματα: 110 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Από ότι είδα πας να επηρεαστείς κάπως από την μητέρα σου. Απλά μην δίνεις σημασία, καμία, μα καμία :P. Κάθε φορά που ακούω για συζητήσεις περί ομοφυλοφιλίας και κτλ. είμαι κάπως :P
Είναι τραγικό να υπάρχουν άνθρωποι που κρίνουν άλλους ανθρώπους επειδή απλά έλκονται σεξουαλικά ή ερωτεύονται άτομα ίδιου φίλου. Πρέπει να βάλουν λίγο μυαλό στο στενό τους κεφάλι :P. Το σεξ είναι απλά κάτι ωραίο στην ζωή, εφόσον γίνεται συναινετικά και δεν βιάζεται κάποιος lol, δεν υπάρχει θέμα είτε αν το κάνουν άνδρες με γυναίκες, είτε γυναίκες με γυναίκες, είτε άνδρες με άνδρες, είτε όλοι μαζί μπουλούκι :P Πόσο μάλλον όταν δύο άνθρωποι ερωτεύονται, είναι κάτι τόσο όμορφο, άσχετα με το φύλο τους. Κάποτε λέγαμε και ότι η γη είναι τετράγωνη και καίγανε κόσμο που έλεγε το αντίθετο.
Και λογικά επειδή κάποιος θα το σκεφτεί και θα πει ότι υποστηρίζω έμμεσα και τον εαυτό μου, δεν είμαι ομοφυλόφιλος :P
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135916 από Ladybunny στις 21 Δεκεμβρίου 2015, 8:07μμ

Ladybunny

Εικονίδιο
μέλος από: 19/12/2015
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Εγώ πιστεύω εντελώς το αντίθετο με τη μητέρα σου παρόλο που είμαι straight.Δεν υπάρχει καμία σύγκριση με ζώα που το κάνουν.Εγώ πιστεύω πως είναι δικαίωμα του καθενός να θέλει όποιον θέλει αρκεί αυτό να τον κάνει καλό και χαρούμενο ανθρωπο δεν με πειράζει να βλέπω κορίτσια με κορίτσια η αγόρια με αγόρια εφόσον δεν τους πειράζει και η δική μου σχέση.Πρέπει να σταματήσουν οι άνθρωποι στην Ελλάδα να είναι τόσο στενομυαλοι και να ξυπνησουνε
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login