Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Θα πληρώσεις για τις αμαρτίες σου. Αν έχεις ήδη πληρώσει, παρακαλώ αγνόησε αυτό το μήνυμα.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Περιτομή-Ανάρρωση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #139971 από diamondmem στις 21 Σεπτεμβρίου 2017, 6:52μμ

diamondmem

Εικονίδιο
μέλος από: 30/8/2017
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Καλησπέρα
Πριν 3 μέρες έκανα την επέμβαση περιτομής λόγω φίμωσης. Έχω να πω πως κατά την διάρκεια της επέμβασης δεν κατάλαβα και πολλά λόγω της τοπικής αναισθησίας αλλά στο τέλος ,κατάλαβα κάθε ράμμα βελονιά προς βελονιά. Τέλος πάντων, τελείωσε αυτό!
Γυρνώντας σπίτι έχω τις κλασσικές γάζες. Ο γιατρός μου έδωσε οδηγίες, όπως ότι θα αφαιρέσω τις γάζες την δεύτερη μέρα και θα ξεκινήσω πλύσεις με χαμομήλι. Δεν μου έδωσε αντιβίωση, ούτε κρέμες ούτε τίποτα. Μου είπε μόνο να παίρνω ένα παυσίπονο όταν πονάω.
Την δεύτερη μέρα και ενώ έχω αλλάξει γάζες την προηγούμενη καθώς ήταν μέσα στο αίμα, όταν αφαίρεσα τις γάζες οι οποίες ήταν πεντακάθαρες από αίμα είχαν όμως μια περίεργη έντονη μυρωδιά η οποία συνεχίζεται ακόμα και σήμερα όσες φορές και αν έχω κάνει μπάνιο από χθες που αφαίρεσα τις γάζες!

Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει; Μήπως είναι κάποια μόλυνση;

Οι πλύσεις με το χαμομήλι με δυσκολεύουν αρκετά καθώς το σημείο είναι υπερβολικά πρησμένο και δεν έχω κάποιο σημείο να το πιάσω με σκοπό να το βάλω μέσα στο ποτήρι με το χαμομήλι οπότε μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε να κάνω κομπρέσες με τις γάζες, κάτι το οποίο με δυσκολεύει εξίσου.

Απορώ με το γεγονός που δεν μου είπε να ξεκινήσω αντιβίωση! Σε δικές σας περιπτώσεις τι αντιβίωση σας έδωσαν και για πόσο καιρό;

Όποιος έχει/είχε κάτι παρόμοιο ας δώσει τα φώτα του! Ευχαριστώ

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139972 από cv0uraki στις 22 Σεπτεμβρίου 2017, 11:13πμ

cv0uraki

Εικονίδιο
μέλος από: 1/8/2017
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Καλημερα φιλε,πριν 1 χρονο εκανα και εγω περιτομη.Εγω να σου πω την αληθεια δεν πηρα καμια αντιβιωση.Τωρα σχετικα με την μυρωδια,εμενα ειχαν μονο τα ουρα μου για καποιο χρονικο διαστημα λογω των ενεσεων προφανως.Στην γαζα δεν ειχα αιμα πολυ οπως λες εσυ απλα μετα την ουρηση που δυσκολευοταν με την γαζα,μενανε κατι λιγα εκει.Μηπως για αυτο να μυριζει;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139973 από diamondmem στις 23 Σεπτεμβρίου 2017, 1:13πμ

diamondmem

Εικονίδιο
μέλος από: 30/8/2017
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Αρχικά ευχαριστώ για την απάντησή σου!
Το θέμα είναι πως η μυρωδιά εχει ξεκινήσει σχεδόν απο την δεύτερη μέρα όπου και αφαίρεσα την γάζα. Κάνω μπάνιο κανονικά, σαπουναδα χωρίς τρίψιμο και έπειτα κάνω τις πλύσεις με το χαμομήλι. Για πολυ μικρό διάστημα και αφού μείνω χωρίς το εσώρουχο ξεμυρίζει, αφού βάλω όμως το εσώρουχο και έπειτα απο λίγα λεπτά ξεκινά και μυρίζει. Μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε πως για την μυρωδιά ευθυνονται τα ράμματα. Μόλις φύγουν τα ράμματα λεει θα φύγει και η μυρωδιά. Δεν ξέρω. Εχω ψιλοαπελπιστει😏
Και πάλι ευχαριστω για την απάντηση!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login