Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Viva La Diva (Ισραηλινή Transexual DANA ΙΝΤ - 3.000 δίσκοι)
Τρίτη, 23 Απριλίου

16 χρόνων 11 εκατοστοτα σε στύση

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #140093 από giorgos16 στις 07 Νοεμβρίου 2017, 6:56πμ

giorgos16

Εικονίδιο
μέλος από: 7/11/2017
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Καλησπέρα σας ειμαι 16 χρόνων και πάω Δευτέρα λυκείου εχω το εξής πρόβλημα το πεος μου σε χαλαρή κατάσταση κυμαίνεται στα 5εκ σε πλήρη στύση 11εκ για την ηλικια μου το ξέρω ότι είναι πολύ μικρό και εχω φρικάρει όταν ακούω από τους φιλουσ μου πως το δικο τους είναι 15 και 14.Γύρω στα 14 έκανα περιτομή στο πεος και θα ήθελα να μάθω αν αυτό έχει κάποια επίπτωση στην ανάπτυξη του.Επισης δεν νομίζω να έχω περάσει κανονική εφηβεία διότι δεν εχω βγάλει ακμη έχει να κάνει αυτό με την ανάπτυξη του πεους;Υπάρχει περίπτωση να μείνει σε αυτά τα εκατοστά για πάντα η απλά επειδή δεν εχω περάσει κανονική εφηβεία να μην έχει αναπτυχθεί πλήρως και να μεγαλώσει ξαφνικά;Ευχαριστώ για τον χρόνο σας αν μπορείτε να μου απαντήσετε σύντομα😃
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #140094 από YourSolution στις 07 Νοεμβρίου 2017, 12:37μμ

YourSolution

Εικονίδιο
μέλος από: 7/9/2017
μηνύματα: 43 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καλησπέρα.

Καταρχάς μην πανικοβάλλεσαι!
Όταν κάποιος μπαίνει στην εφηβεία παρουσιάζει τριχοφυία αρχικά στο πέος και στις μασχάλες και αργότερα κοντά στην ηλικία των 15-16,στο σώμα. Επίσης υπάρχει αλλαγή στη φωνή και στο ύψος.

Αν έχεις παρατηρήσει αυτά τα σημάδια σημαίνει ότι είσαι στο στάδιο της εφηβείας. Όσον αφορά το πέος σου μπορεί να μην έχει έρθει η ώρα του για να μεγαλώσει. Καλό είναι να πας σε έναν παιδοενδοκρινολόγο για να ελέγξει το στάδιο της ήβης σου, τους όρχεις σου και το πέος του. Πιθανό να σε βάλει να κάνεις και ορμονολογικές εξετάσεις για να δει τις ορμόνες σου και κυρίως την τεστοστερόνη σου.

Ο γιατρός θα σου απαντήσει ακριβώς για το στάδιο της ανάπτυξης σου και θα βρει λύση για όποια και αν είναι η γνωμάτευση, καθώς μάλιστα θα σου ζητήσει να σε ξαναδεί και μετά από κάποιους μήνες ή χρόνο.

Μη ντραπείς να συζητήσεις το θέμα σου με τους γονείς σου. Δεν είναι ντροπή!

Ελπίζω να βοήθησα και να ξέρεις όλα θα πάνε καλά. Αν σε κάλυψα πάτα αποδεκτή!

Καλή σου συνέχεια!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140096 από giorgos16 στις 07 Νοεμβρίου 2017, 1:48μμ

giorgos16

Εικονίδιο
μέλος από: 7/11/2017
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου !
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140142 από giorgos16 στις 13 Νοεμβρίου 2017, 4:57μμ

giorgos16

Εικονίδιο
μέλος από: 7/11/2017
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Ένα ερώτημα ακόμα που μου δημιουργήθηκε είναι το εξής πες ότι πάω στο γιατρό και μου λέει ότι όλα είναι φυσιολογικά και ότι απλά έχεις μικρό πεος.Απο εκεί και πέρα η μόνο λύση είναι η χειρουργική επέμβαση η και κάποιες ειδικές κρέμες που διαφημίζουν.Και κάτι τελευταίο γνωρίζεις κάποια παραδείγματα εφήβων σαν και εμένα να είχαν το ίδιο πρόβλημα και μέχρι τα 18 τους χρόνια να μεγάλωσε ξαφνικά το πεος τους;Ευχαριστώ εκ των προτέρων και περιμένω απάντηση😊
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140150 από giorgos16 στις 14 Νοεμβρίου 2017, 1:15μμ

giorgos16

Εικονίδιο
μέλος από: 7/11/2017
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
παιδιά κανεις;;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140151 από YourSolution στις 14 Νοεμβρίου 2017, 2:24μμ

YourSolution

Εικονίδιο
μέλος από: 7/9/2017
μηνύματα: 43 αποδεκτές 0
Αρχικά να σε ενημερώσω πως αυτές οι κρέμες είναι απλά απάτη. Αν ήταν έτσι θα της συνιστούσαν και οι γιατροί.

Όσο για την ανάπτυξη του πέους, ο γιατρός καταλαβαίνει πότε θα αρχίσει να μεγαλώνει μέσω της εξέτασης και των ορμονολογικών εξετάσεων αντίστοιχα. Επομένως θα ενημερώσει τον έφηβο αν έχει μπει στην εφηβεία, αν έχει κανονική ή αργή ανάπτυξη και φυσικά θα τον καθησυχάσει!

Όπως προανέφερα θα μπορούσες να πας σε γιατρό καθαρά για να σου λύσει τις απορίες και να νιώσεις καλύτερα αν δεν σε καλύπτουν οι απαντήσεις μας.

Και να ξέρεις, μέχρι και τα 18-21 μπορεί να μεγαλώσει. Έχεις χρόνια μπροστά σου!

Καλή συνέχεια.

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140154 από giorgos16 στις 14 Νοεμβρίου 2017, 3:41μμ

giorgos16

Εικονίδιο
μέλος από: 7/11/2017
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ φίλε μου καλή συνέχεια!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140159 από ZmarOd στις 15 Νοεμβρίου 2017, 10:28πμ

ZmarOd

Εικονίδιο
μέλος από: 5/9/2017
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Καλησπέρα φίλε μου. Δεν είσαι ο μόνος. Και εγώ στην ίδια κατάσταση βρίσκωμαι. Όπως και εσύ και εγώ πάω Δευτέρα Λυκείου και το πέος μου είναι 4 εκατοστά χαλαρό και 10 εκατοστά σε στύση.

12 χρονών έκανα και εγώ περιτομή. Κατα την θεραπεία το εξωτερικό μέρος κάτω από τη βάλανο ενώθηκε με το κεφαλακι και ίσως αυτο επηρέασε την ανάπτυξη του. Είτε αυτό είτε επειδή αυνανιζόμουνα μπρούμητα δλδ. ξαπλωμένος στο κρεβάτι, μικρός (Δημοτικό).

Για να αισθανθείς καλύτερα σκέψου ότι υπάρχουν ενήλικες με μικρότερα πέη από το δικό σου και το δικό μου :). Εκτός αυτού, όπως είπε και ο φίλος από πάνω θα συνεχίσει να μεγαλώνει μέχρι 18-21.

Έχω μερικές ερωτήσεις:

1) Πόσο πάχος έχει χαλαρό και σε στύση;

2) Πόσα χρόνια έχεις που βρίσκεσαι στο ίδιο μήκος (ή πότε σταμάτησε να αναπτύσεται);

3) Πρίν την εγχείρηση ήταν πιο μικρό ή το ίδιο;

Ευχαριστώ για το χρόνο σου και ελπίζω να σε βοήθησα έστω και λίγο.Αναμένω απάντηση σου :)

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140161 από Kostaz98 στις 16 Νοεμβρίου 2017, 4:46πμ

Kostaz98

Εικονίδιο
μέλος από: 21/10/2017
μηνύματα: 33 αποδεκτές 0
Στα 16 των ειχα 12 και τωρα 14 14.5 απλα αραξε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140424 από giorgos16 στις 20 Δεκεμβρίου 2017, 5:33μμ

giorgos16

Εικονίδιο
μέλος από: 7/11/2017
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Καλησπέρα παιδιά πρώτα πρώτα θα ήθελα να ζητήσω συγγνώμη γιατί είχα να απαντήσει κάνα μήνα λογο μαθημάτων το είχα ξεχάσει εντελώς το site anyway.Το πάχος μου σε χαλαρή κατάσταση είναι γύρω στο 2 και σε στύση γύρω στο 4.Για το ποσα χρόνια είναι σε αυτά τα εκατοστά θα σε γελάσω δεν είχα γενικά την σκοτουρα για τα εκατοστά και δεν τον μέτραγα,πριν την εγχείρηση νομίζω ήταν λίγο πιο μικρός και σε θέμα εκατοστων και σε θέμα πάχους.Τι ηλικία έχεις τώρα που σου είναι στα αυτά τα εκατοστά αναφέρομαι στον Kostaz.θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση εχω πολλά παραπάνω κιλά από το κανονικό και θα ήθελα να μου πείτε αν αυτό επηρεάζει το μέγεθος.Ευχαριστω εκ των προτέρων!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login