Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Πίστευα πως όλοι πρέπει να πληρώνουμε τους φόρους μας με χαμόγελο. Tο προσπάθησα αλλά εκείνοι επέμεναν να θέλουν μετρητά.
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Ξύρισμα πέους

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #140175 από gpap στις 17 Νοεμβρίου 2017, 3:18μμ

gpap

μέλος από: 17/11/2017
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
Θα ήθελε να σας ρωτήσω αν είναι καλό να ξυρίσουμε τη γενετική περιοχή όλη ώστε να μην υπάρχουν τρίχες.
Πιστεύω στη σεξουαλικη επαφή είναι πολύ πιο ωραίο και αισθησιακά και πρακτικά καθώς φαίνεται μεγαλύτερο το μόριο.
Θα μπορούσατε να μ δώσετε καμία τεχνική για το ξύρισμα;
Τ ξυρίζω εδώ και 2-3 χρόνια αλλά πάντοτε μια συμβουλή καλό κάνει
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #140186 από Akis2000 στις 18 Νοεμβρίου 2017, 12:46μμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καταρχάς ως προς το πρώτο σου ερώτημα, εάν δηλαδή είναι καλό να ξυρίσουμε την γενετική μας περιοχή, εφόσον έχεις βγει από το τρυπάκι των ταμπού για το τι θα πει κάποιος/α αν θα σε δει στο μέλλον ή με κάποιον φίλο που θα τύχει να το συζητήσεις, τότε εκφράζοντας πάντα προσωπική μου άποψη, θεωρώ ότι μόνο οφέλη μπορεί να έχει μία τέτοια κίνηση. Και δεν αναφέρομαι τόσο στην αντίληψη ότι φαίνεται το μόριο μεγαλύτερο όσο στο θέμα της υγιεινής καθώς λιγότερες τρίχες, λιγότερες πιθανότητες να μαζεύει μικρόβια. Θα ιδρώνεις λιγότερο και αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα να μυρίζει και λιγότερο άσχημα. Όσο αφορά τώρα την αισθητική, νομίζω ότι είναι καθαρά προσωπικό θέμα του καθενός. Εμένα προσωπικά δηλαδή με εξιτάρει η θέα των οργάνων μου να τα βλέπω γουλί. Και βάση των όσων απόψεων έχω διαβάσει εδώ μέσα, νομίζω ότι την ίδια άποψη έχει και η συντριπτική πλειοψηφία των γυναικών. Βέβαια αύριο μεθαύριο που θα έχεις εμπειρία και με γυναίκα, νομίζω ότι και πρακτικά θα εκτιμήσουν να έχουν να αντιμετωπίσουν ένα όργανο χωρίς τρίχες. Φαντάσου ότι κάτι τέτοιο ευχαριστεί και εμάς όταν αντικρίζουμε ένα γυναικείο όργανο.
Στο δεύτερο μέρος των ερωτήσεών σου, θεωρώ ότι εφόσον ξυρίζεσαι για τόσο μακρύ χρονικό διάστημα, τα περισσότερα ερωτήματά σου θα έχουν ήδη απαντηθεί βάση της προσωπικής σου εμπειρίας. Ωστόσο εάν αντιμετωπίζεις προβλήματα ερεθισμού της επιδερμίδας 2-3 ημέρες μετά από κόντρα ξύρισμα, νομίζω ότι ο καλύτερος τρόπος να το αποφύγεις είναι είτε να τις ψαλιδίζεις καλύτερα όσο πιο κοντές γίνεται, είτε να ξυρίζεις αλλά όχι κόντρα. Μπορεί η αφή σε ένα κόντρα ξύρισμα να είναι πολύ πιο αισθησιακό, ωστόσο όμως αυτό αυξάνει τις πιθανότητες να δημιουργήσει προσωρινό ερεθισμό με μικρά ποώδη σπυράκια που διαρκούν μερικές ημέρες. Και πάντα με καινούριο ξυραφάκι. Ελπίζω να βοήθησα κάπως φίλε. :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login