Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Ελευθέριος Παγκανινάκης να ζωγραφίζει την Υπερμάχω με μπουζούκι, βιολί και λαϊκή κομπανία
Σάββατο, 20 Απριλίου

Προσπερματικά υγρά και εγκυμοσύνη

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #140465 από mitka στις 30 Δεκεμβρίου 2017, 1:52μμ

mitka

μέλος από: 30/12/2017
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Καλησπερα και χρονια πολλα.Πριν περιπου δυο μερες καναμε προκαταρκτικα με το αγορι μου και εκεινος ενω επιασε το πεος του(ειχε καποια προσπερματικα) πηρε το δαχτυλο του και το εβαλε στο αιδοιο μου(χωρις να το διεισδυσει στο κολπο μου).Εγω οταν το καταλαβα του πηρα το χερι και του υπενθυμισα οτι ειχε αγγιξει το πεος του με αυτο.Απο εκει και περα αρχισε να αγχωνεται πολυ για πιθανη εγκυμοσυνη.Η αληθεια ειναι πως με εχει τρομαξει και εμενα.Τον ρωτησα αν ειχε αυνανιστει προσφατα και ειχε τελειωσει και μου ειπε πως οχι.Εγω απο την αλλη εχω ακουσει πως τα προσπερματικα δεν εχουν σπερμα εκτος και αν περιεχουν σπερμα απο προηγουμενη εκσπερματηση.Εσεις τι νομιζετε;Ξερω πως οι πιθανοτητες ειναι σπανιες αλλα επειδη ξερω πως ο διαολος εχει πολλα ποδαρια,για αυτο σας ρωταω :P (Δεν εγινε καθολου διεισδυση πεους,ουτε καν δαχτυλου εκεινη τη μερα).Ευχαριστω πολυ!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140468 από Akis2000 στις 31 Δεκεμβρίου 2017, 5:44πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0
Καλησπέρα και χρόνια πολλά και σε σένα. Αν και όπως λες εσύ ο διάολος έχει πολλά ποδάρια (φτου μέρες εορτινές που διανύουμε) ωστόσο και το θεωρώ εντελώς απίθανο να έχει συμβεί κάτι που θα σε άφηνε έγκυος βάση πάντα των όσων έχεις περιγράψει. Εγώ εδώ (και λάθος μου) με την κοπέλα μου έχω εισχωρήσει ουκ ολίγες φορές χωρίς προφυλακτικό και λίγο πριν τελειώσω ή και αρκετή ώρα πριν τραβιόμουν είτε για να φορέσω, είτε για να τελειώσω εκτός. Φαντάσου δηλαδή πόσα προσπερματικά έχω εισχωρήσει μέσα της και δεν έχει συμβεί κάτι. Επαναλαμβάνω ότι ήταν λάθος μου καθώς θεωρώ ότι σταθήκαμε τυχεροί που δεν μας προέκυψε εγκυμοσύνη, ωστόσο όμως το άγχος το περνούσαμε κάθε τόσο και οι δυο μας. Πολύ δεν περισσότερο με εσάς που όπως λες απλά έπαιξε με την περιοχή σου επιφανειακά. Για λόγους και μόνο ψυχολογικούς πάντα μετά από καμία εβδομάδα κάντε ένα τεστ για να σας φύγει κάθε ενδοιασμός και άγχος. Καλή χρονιά γλυκιά μου και εύχομαι όλα να πάνε καλά για εσάς.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140473 από lida στις 31 Δεκεμβρίου 2017, 11:38πμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
Σωστα τα λεει ο Ακης και μην ανησυχεις. Θα πω μονο οτι η πιθανοτητα να εισαι εγκυος ειναι πολυ πιο μικρη απο την πιθανοτητα καθως προχωρας στο δρομο να σε πετυχει κεραυνος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140480 από mitka στις 31 Δεκεμβρίου 2017, 2:27μμ

mitka

μέλος από: 30/12/2017
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας...υπαρχουν ομως καποια προβληματα..1ον ειμαστε και οι δυο 17,δε μπορουμε να παμε στο φαρμακειο ετσι απλα και να παρουμε τεστ γιατι ο φαρμακοποιος δε θα το δωσει..2ον εχω αγχωθει τοσο πολυ που νιωθω τσιμπηματα κατω κατω στην κοιλια μου(ενω περιοδος μου ερχεται σε 1 βδομαδα απο τωρα)..3ον ειχα ακουσει μια περιπτωση φιλης που εμεινε εγκυος επειδη ετριβε το μοριο του αγοριου της πανω στο δικο της(δεν εγινε το ιδιο στη δικη μας περιπτωση αλλα και παλι και το τριψιμο φαινομενικα ειναι ενας πολυ σπανιος τροπος να μεινεις εγκυος)Δε ξερω παιδια εχω καταγχωθει και δε ξερω τι να κανω..το σκεφτομαι συνεχεια και νιωθω πως μου εμφανιζονται συμπτωματα εγκυμοσυνης..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140482 από Akis2000 στις 31 Δεκεμβρίου 2017, 3:45μμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0
Χωρίς να είμαι μάντης σου επαναλαμβάνω ότι έτσι όπως τα περιέγραψες κατά 99% όλα αυτά τα συμπτώματα τα οποία λες πως νιώθεις ότι εμφανίζεις να είναι καθαρά και μόνο στο μυαλό σου. Κρίνοντας και από άλλες παρόμοιες περιπτώσεις με την δική σου θεωρώ πάρα πολύ πιθανό στην επόμενη περίοδο να έχεις καθυστέρηση αλλά όχι λόγο εγκυμοσύνης αλλά λόγο του στρες που βιώνεις. Προσπάθησε να ηρεμίσεις. Ξέρω ότι είναι εύκολο να το λέει κάποιος όπως εγώ που είμαι έξω από τον συγκεκριμένο χορό, ωστόσο όμως το άγχος δεν σε βοηθάει στην παρούσα φάση. Στο τέλος θα δεις ότι δεν ήταν τίποτα και θα σου έχει μείνει μόνο το στρες και μάλιστα τέτοιες ημέρες που θα πρέπει να τις περνάμε όσο το δυνατόν πιο ευχάριστα με τους ανθρώπους που αγαπάμε.. Όσον αφορά το τεστ, αν δεν μπορείς εσύ τότε θα πρέπει ίσως να μιλήσεις με μία μεγαλύτερη φίλη σου ή ξαδέρφη σου που να της έχεις εμπιστοσύνη και να πάει να το πάρει αυτή για σένα, εφόσον είναι σε ηλικία που δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα. Και ας πάει σε ένα φαρμακείο μακριά από την περιοχή σας. Και πάλι λέω ότι το τεστ να το κάνεις για ψυχολογικούς λόγους γιατί δεν λέω ότι δεν είναι εύκολο να μείνει κάποια έγκυος, αλλά είναι πολύ δύσκολο με τον τρόπο που περιέγραψες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140483 από aswtos στις 01 Ιανουαρίου 2018, 5:30πμ

aswtos

μέλος από: 2/9/2011
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
Κατ' αρχήν Χρόνια Πολλά! Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι για πιθανή εγκυμοσύνη. Οι πιθανότητες να έχει συμβεί κάτι τέτοιο με τα όσα περιγράφεις είναι πραγματικά μηδενικές. Τα παιδιά δεν πιάνονται έτσι εύκολα. Σκέψου πως υπάρχουν ζευγάρια που θέλουν να κάνουν παιδί, είναι υγιείς και οι δύο και προσπαθούν πολύ καιρό για να πετύχουν εγκυμοσύνη. Πόσο μάλλον εσύ που ούτε διείσδυση είχες ούτε εκσπερμάτιση μέσα στον κόλπο σου. Δεν στα λέω αυτά για να μην είστε προσεκτικοί από εδώ και στο εξής αλλά απλά για να σου αποδείξω πως δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Επίσης όταν κάνετε κάτι καλό είναι να έχετε στο μυαλό σας και τις γόνιμες μέρες του κύκλου σου. Δεν σου λέω πως είναι εγγύηση απλά όταν κάνεις κάτι εκτός των γόνιμων ημερών σου οι πιθανότητες εγκυμοσύνης είναι ακόμη λιγότερες. Τεστ εγκυμοσύνης εγώ πιστεύω πως δεν υπάρχει λόγος να πάρεις. Αν το θες πάντως δεν νομίζω πως θα στο αρνηθεί ο φαρμακοποιός επειδή είστε ανήλικοι. Δεν είναι φάρμακο για να απαιτεί συνταγογράφηση. Τώρα αν ντρέπεστε είναι άλλο θέμα. Νομίζω πως κάποια διατίθενται ακόμη και σε super market.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140485 από mitka στις 01 Ιανουαρίου 2018, 11:38πμ

mitka

μέλος από: 30/12/2017
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
ευχαριστω για αλλη μια φορα!να κανω μια ερωτηση επιπλεον.το σπερμα αν πλυθει με νερο και σαπουνι απομακρυνεται 100% ή μπορει να μεινει καποια ποσοτητα;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140486 από mitka στις 01 Ιανουαρίου 2018, 4:55μμ

mitka

μέλος από: 30/12/2017
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
παιδια συγγνωμη ξανα,απλα το αγορι μου ενω του υπενθυμιζω συνεχως πως η πιθανοτητα εγκυμοσυνης ειναι απιστευτα δυσκολη εκεινος φοβαται υπερβολικα και με εχει τρομαξει τοσο πολυ που νιωθω οτι μου πρηζεται το στηθος χωρις λογο..τι τρελα και αυτη αυτες τις μερες...
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #140491 από Akis2000 στις 02 Ιανουαρίου 2018, 12:48μμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Κοπελιά σορρυ δηλαδή, αλλά έλεος με το αγόρι σου. Και το έλεος δεν πάει ασφαλώς σε σένα αλλά στο αγόρι σου που εμ έκανε την μλκ να σε αγγίξει με το λερωμένο από προσπερματικά δάχτυλά του στο ευαίσθητο σημείο σου, εμ σου κάνει τώρα και το βίο αβίωτο με το άγχος του. Τι χρωστάς και εσύ; Αντί να σε βοηθήσει αυτές τις ημέρες ψυχολογικά, σε πανικοβάλει ακόμα περισσότερο. Ειλικρινά αν τον ήξερα θα ερχόμουν να τον τρελάνω στην μπάτσες. Προσπάθησε κοπέλα μου να ηρεμήσεις όσο δηλαδή μπορεί να σε αφήσει να το κάνεις αυτός… μην τον χαρακτηρίσω.
Στο άλλο σου τώρα ερώτημα, όταν λες κάποια ποσότητα εννοείς πάνω σε δέρμα, μαλλιά ή ρούχα; Υποθέτοντας ότι μιλάς για ρούχα (καθώς στο δέρμα φεύγει και με απλό νερό, στα μαλλιά θέλει λούσιμο) νομίζω ότι φεύγει όπως τα λες, ωστόσο το καλύτερο είναι το κανονικό πλύσιμο. Α και Καλή Χρονιά!!! :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140492 από mitka στις 02 Ιανουαρίου 2018, 2:24μμ

mitka

μέλος από: 30/12/2017
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
καλησπερα ακη.προσπαθω να ηρεμησω ομως δε μπορω γιατι αυτη η μικρη πιθανοτητα που υπαρχει μπορει να μας διαλυσει τη ζωη!του εχω επαναλαβει πολλες φορες πως ειναι απιστευτα δυσκολο,αλλα εκεινος φοβαται υπερβολικα.δε ξερω τι αλλο να του πω..ακομα και εγω στη σκεψη το θεωρω τοσο δυσκολο αφου δεν ειχε αυνανιστει προσφατα ωστε τα προσπερματικα του να εχουν σπερμα και το χερι του απλως το ακουμπησε χωρις να το εισχωρησει στο κολπο μου..τωρα αν εχει το σπερμα του macgyver τι να πω,την πατησαμε!(δε ξερω δυστυχως και ποτε ειναι οι γονιμες μερες μου γιατι εχω αστατο κυκλο)..Τελος παντων,δεν εννοουσα απο τα ρουχα αλλα πχ απο τα χερια,αν εχει πεσει σπερμα πανω στο χερι καποιου και παει και το πλυνει με νερο και σαπουνι,το σπερμα θα εχει "σκοτωθει" η θα ειναι ακομη ζωντανο?
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login