Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Δεν κάνει θόρυβο ο δίσκος, κύριε. Η δεσποινίς δίπλα σας έκλασε.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Ερωτικό Παρελθόν

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #140469 από guru στις 31 Δεκεμβρίου 2017, 7:24πμ

guru

μέλος από: 31/12/2017
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Καλησπέρα σας,
γραφω γιατί τις τελευταίες μέρες έκανα μια νεα σχέση με μια γυναίκα και είμαι ήδη ερωτευμένος. Ρώτησα μερικά πράγματα για το ερωτικό παρελθόν. Γενικά το έκανα πάντα και ήμουν πάντα ανοιχτόμυαλος, δηλαδή δεν τις μέτραγα με το πόσους πήγαν, αλλά με ενδιέφερε να ξέρω αν κάνανε σχέσεις η αν απλά ανζητούσαν το σεξ, αν είχαν φραγμούς αν τιμούσαν τις σχέσεις τους κτλ για να δω αν ειμαστε συμβατοι. Κατά κανόνα δεν ήταν πρόβλημα εκτός από 1 - 2 φορές που άκουσα σοκαριστικά πράγματα.
Μεταξύ αστείου και σοβαρού, διότι ανέμενα αρνητική απάντηση, την ρώτησα αν έχει κάνει ποτέ τριο και έλαβα την απάντηση ότι το δοκίμασε με 2 γνωστούς της και μου δήλωσε βέβαια ότι δεν το ξανα αναζήτησε έκτοτε αλλά δεν το μετάνιωσε.
Το πρόβλημα μου είναι ότι αδυνατώ να το ξεπεράσω. Το σκέφτομαι συνέχεια και είμαι σε απόγνωση. Δεν το αντέχω και αρρωσταίνω που το σκέφτομαι αλλά την θέλω πολύ. Ήταν ένα ταμπού για μένα και θέλω να το σβήσω από το μυαλό μου αλλά δεν μπορώ. Έίμαι 36 ετών και ξανα ερωτεύτηκα μετά από 10 χρόνια και είναι φοβερό αυτό που ζω μαζί της αλλά βασανίζομαι. Δοκίμασα να της μιλήσω αλλά την έκανα να ντραπεί και την στεναχώρησα.
Θέλω την γνώμη σας και γράψτε μου και τις ηλικίες σας.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #140475 από lida στις 31 Δεκεμβρίου 2017, 11:53πμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Δεν καταλαβαινω το προβλημα σου. Τι σε πειραζει τι εκανε η κοπελα παλια? Οι νεοι πειραματιζονται πολλες φορες στο σεξ και δοκιμαζουν και τριο και κουαρτετο και ομοφιλοφιλικα. Εσυ δεν εχεις κανει ποτε κατι τετοιο? Ασε λοιπον το παρεθλον της κοπελας και δωσε σημασια στο αν ταιριαζετε τωρα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140477 από guru στις 31 Δεκεμβρίου 2017, 12:05μμ

guru

μέλος από: 31/12/2017
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Αγαπητή Lida. Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Θέλω να το δω έτσι και γώ αλλά με βασανίζει η σκέψη. Όχι εγώ ποτέ δεν το έκανα αυτό και γι αυτό δεν μπορώ να το εξηγήσω. Μου είναι άγνωστο.
Οπότε με κάνει να νιώθω ανασφάλεια.
Το παλεύω μέσα μου αλλά δεν έχω κανέναν να το συζητήσω γιατί νομίζω πως αν το πω σε φίλους μου θα την εκθέσω. Ετσι απλά βασανίζομαι...γι αυτό ήθελα να το μοιραστώ.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140479 από M1k3y στις 31 Δεκεμβρίου 2017, 1:58μμ

M1k3y

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 846 αποδεκτές 0
Εφόσον λες ότι δεν σε νοιάζει με πόσους έχει πάει στο παρελθόν, γιατί να σε νοιάζει με πόσους το έχει κάνει ταυτόχρονα; Δηλαδή το πρόβλημά σου είναι η χρονική συγκυρία; Αν είχε μεσολαβήσει δηλαδή 1 ώρα μεταξύ των δύο τύπων που την πήραν θα υπήρχε κάποια διαφορά;

Εφόσον η κοπέλα δεν κορόιδεψε κάποιον (πχ. να έχει δεσμευτική σχέση με κάποιον και να πάει να κάνει τρίο με δύο άσχετους), τότε δεν θα πρέπει να σε ενοχλεί. Πιο πολύ στο μυαλό σου είναι...ίσως επειδή εσύ ο ίδιος δεν το έχεις δοκιμάσει, να σου φαίνεται παράξενο που αρκετοί το κάνουν στις μέρες μας.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140481 από guru στις 31 Δεκεμβρίου 2017, 2:33μμ

guru

μέλος από: 31/12/2017
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Ενδιαφέρουσα η προσέγγιση σου και με βοηθάει λιγάκι στη σκέψη μου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140484 από aswtos στις 01 Ιανουαρίου 2018, 6:12πμ

aswtos

μέλος από: 2/9/2011
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
Από την ηλικία σου συμπεραίνω πως και η κοπέλα με την οποία είσαι μαζί δεν είναι καμιά πιτσιρίκα χωρίς εμπειρίες. Σαν γενική συμβουλή θα στο πω πως όταν κάνεις τέτοιες ερωτήσεις σε ένα άτομο που είστε μαζί καλό είναι να είσαι προετοιμασμένος για όλες τις πιθανές απαντήσεις. Αν νιώθεις από πριν πως δεν μπορείς να διαχειριστείς κάποια απάντηση τότε προτίμησε να μείνεις στην άγνοια. Όλο αυτό το νιώθεις επειδή έχεις ερωτευτεί, επειδή είχες δημιουργήσει μια συγκεκριμένη εικόνα στο μυαλό σου ή ήθελες να δημιουργήσεις και αυτό το στοιχείο έρχεται και στο "μουτζουρώνει". Το παρελθόν δεν διαγράφεται αλλά οι άνθρωποι αλλάζουν προτεραιότητες με το πέρασμα των χρόνων και δεν αντιμετωπίζουν κάθε σχέση τους με τα ίδια απαραίτητα κριτήρια. Όσο προσπαθείς να το αναλύσεις, να το εξηγήσεις και να το δικαιολογήσεις βασανίζεις το μυαλό σου, πλήττεις τη σχέση σου και υπάρχει και ο κίνδυνος να την πληγώσεις. Δεν θέλω να στο παίζω άνετος γιατί ούτε εγώ θα χαιρόμουν στη θέση σου αλλά από την άλλη σκέψου πως πιθανότατα δεν θα είχες ερωτευτεί αυτό το άτομο αν ήταν διαφορετικό. Ένα μέρος της προσωπικότητας της που την οδήγησε στο τρίο μπορεί να είναι αυτό που σε γοητεύει. Αυτό δεν σημαίνει πως θα το ξανακάνει ή το επιζητά. Με το να της δείχνεις πως χαλιέσαι θα την οδηγήσεις στο να σου κρυβεται ή να σου λέει ψέματα για αντίστοιχα θέματα στο μέλλον που θα νιώθει πως μπορεί να σε χαλάσουν. Αν καταλαβαίνεις πως δεν μπορείς να το διαχειριστείς τελείωσε το όσο είναι νωρίς. Μπορεί να πληγωθήτε χειρότερα μελλοντικα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140487 από guru στις 01 Ιανουαρίου 2018, 5:59μμ

guru

μέλος από: 31/12/2017
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας...
Αποφάσισα να το προσπεράσω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140493 από lida στις 02 Ιανουαρίου 2018, 4:39μμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
Ωραια. Προσεξε ομως να το ξεχασεις εντελως και οχι μια μερα σε καποιο καβγα να της το πεταξεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login