Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Καθηγητής είναι εκείνος που μιλάει στον ύπνο κάποιου άλλου.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Σεξουαλικότητα-Κοινωνία ( Αγόρι)

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #141036 από karamalhs.gr στις 07 Μαρτίου 2018, 1:41μμ

karamalhs.gr

Εικονίδιο
μέλος από: 7/3/2018
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
~Disclamer ξεκινά ένα μεγάλο κείμενο που ήθελα πάρα πολύ καιρό να γράψω στο forum , κάθε απάντηση θα ήταν ευπρόσδεκτη ~
*Γεια σας, με λένε Νίκο και 16. Από μικρός ήξερα ότι δεν ήμουν το ιδανικό 'πρότυπο' αρσενικού , ήμουν πολύ χαμηλών τόνων , δεν με ενδιέφεραν τα 'ανδρικά' αθλήματα , παρόλα αυτά έπαιζα βόλεϊ (όπου ειδικά σε εκείνες τις ηλικίες το θεωρούνταν το άθλημα τον κοριτσιών) , δεν ασχολούμουν δηλαδή με τα συνηθισμένα πράγματα που ασχολούνταν τα αγόρια της ηλικίας μου . Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να   κάνω παρέα με κορίτσια ένιωθα ποιο οικία , κολλούσα μαζί τους , ένιωθα ότι είχαμε τα ίδια ενδιαφέροντα , από αγόρια είχα λίγους φίλους οπού και με αυτούς είχα πολλά κοινά. Στο δημοτικό κάποιοι με είχαν πει γκέι ( χωρίς να ξέρουν βεβαία τι σημαίνει , το έλεγαν γιατί έκανα παρέα με κορίτσια , ποτέ δεν τους είπα τίποτα , έτσι και αλλιώς δεν ήξερα τι ήταν γκέι , μου είχαν πει ότι είναι απλά κάτι κακό) επειδή ήμουν όμως σχετικά δημοφιλής ( στο γυναικείο πάντα φύλο , πάντα είχα κάποιον δίπλα μου να με απαντήσει στην θέση μου και να με υπερασπιστεί )    . Στο γυμνάσιο λοιπόν όπου αρχίζουμε να καταλαβαίνουμε τον εαυτό μας ξεκίνησα να βλέπω και πορνό , αρχικά όπως είναι λογικό είδα str8 πορνό , όμως είχα δει τυχαία και γκέι οπότε έβλεπα ότι είχα όρεξη. Στο σχολείο έκανα μια δύο σχέσεις με κοπέλες που είχα φτάσει μέχρι φάσωμα ( δεν γινόντουσαν και παραπάνω σε εκείνη την ηλικία ,τουλάχιστον στο σχολείο μου ) θα ήταν σωστό να αναφέρω πως τις κινήσεις και στις δυο σχέσεις τις είχαν κάνει οι κοπέλες . Μετά την 2α γυμνασίου έως και σήμερα 2α λυκείου δεν έχω κάνει καμία σχέση από καθαρά επιλογή μου. Μεταξύ αυτών των 3-4 χρόνων παρακολουθούσα μεικτό πορνό ( στρ8 και γκέι ) τα τελευταία 2 από τα 3-4 χρονιά όμως βλέπω μόνο γκέι . Αυτά είναι που δημιουργούν τον λεγόμενο οργασμό και ηδονή . Δεν αηδιάζω με την όψη του γυναικείου σεξουαλικού οργάνου ούτε με το στρ8 πορνό , απλά μου είναι σχετικά αδιάφορο . Ακόμα κάνω παρέα κυρίως με κορίτσια και 1-2 φίλους μου οπού είναι πιο θηλυπρεπείς ( όχι σε μεγάλο βαθμό απλά νομίζω είναι στην ίδια περίπου φάση με εμένα χωρίς όμως να έχουμε μιλήσει ). Προσωπικά θεωρώ πως είμαι ομοφυλόφιλος με πιθανότητες να είμαι bi . Αυτά όμως τα λέω χωρίς να έχω προχωρήσει με οποιοδήποτε από τα 2 φύλα .Η μόνη μου ''εμπειρία'' με αγόρια είναι πως εδώ και 2 χρόνια μέσω μιας εφαρμογής μιλάω με πολλά ομοφυλόφιλα αγόρια ανταλλάσσουμε καμία φωτογραφία μέχρι εκεί...Το ότι είμαι ομοφυλόφιλος το λέω διότι όταν βλέπω το γυναικείο σώμα ή κάτι θηλυκό με το οποίο οι άλλοι θα ''καύλωναν'' εμένα μ περνά αδιάφορο, ενώ στην ματιά έστω ενός φουσκωμένου παντελονιού καυλώνω κατευθείαν . Οι φίλοι μου αν και θεωρούν πως δεν είναι ρατσιστές και πως αποδέχονται το διαφορετικό , είναι όλοι τους τόσο ομοφοβικοί θα πουν αυτός είναι αδερφή - πούστης κλπ , έχω ακούσει ακόμα πως η ομοφυλοφιλία είναι αρρωστια ή ακόμα και διαφορετικό φύλο . Φοβάμαι πάρα πολύ για το τι θα συμβεί , φοβάμαι πως εαν κάνω το come out θα μείνω μόνος μου , αν και θεωρώ ότι είναι τόσο προφανές ! Γιατί κανείς δεν θέλει να το δει ? Στους γονείς μου δεν θα ήθελα να κάνω come out δεν θεωρώ ότι θα έπρεπε να ξέρουν με ποιους θέλω να πηδιέμαι ( συγνώμη για την έκφραση ) .Μου έχουν δώσει άπειρη αγάπη και δεν θα ήθελα ποτέ να τους απογοητεύσω και με το come out νομίζω θα γινόταν χειρότερα τα πράγματα . Θέλω να μπορώ να είμαι άνετα με τους φίλους μου χωρίς να πρέπει να πω : μου αρέσει αυτή λίγο έτσι για ξεκάρφωμα.(Άσχετο αλλά μένω στην Αθήνα οπότε μπορώ να θεωρηθώ τυχερός σε αυτό το θέμα) . Ακόμα εάν δεν παραβιάζω κάποιο κανόνα θα ήθελα να μου πείτε εάν γνωρίζεται που θα μπορούσα να απευθυνθώ για να μιλήσω με άτομα που μπορεί να αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα ή να βρω μια λύση. ( εάν παραβιάζω κάποιο κανόνα του φόρουμ παρακαλώ πείτε μου να διαγράψω το τελευταίο , μην μου διαγράψετε όλο το κείμενο   )
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #141037 από TheFameMonster στις 07 Μαρτίου 2018, 2:49μμ

TheFameMonster

Εικονίδιο
μέλος από: 10/6/2017
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
Καλησπερα!! Καταρχην αυτα περι αρωστιας ειναι εντελως σαχλαμαρες, ουτε εχει να κανει με καποιο αλλο φυλο. Οι gay και οι λεσβιες ειναι απλως αντρες και γυναικες αντιστοιχα που ελκονται απο ατομα του ιδιου φυλου. Απο την ολη σου περιγραφη κι εχω θεωρω οτι εχεις δικιο πως εισαι ομοφυλοφιλος, θα αφησω ενα περιθωριο γιατι καποιοι λενε οτι ειναι νωρις να βαλεις ταμπελες, αλλα για να λες οτι σου περναει αδιαφορο ενα γυναικειο σωμα λογικα δεν ελκεσαι σεξουαλικα απο αυτο. Οι φιλοι σου που εχουν τετοιες αντιληψεις προφανως και δεν εχουν ενημερωθει επι του θεματος και εχουν μεγαλωσει με τα γνωστα στερεοτυπα αν λενε τετοια πραγματα... Συν οτι αν ειναι πραγματικα φιλοι δεν θα αλλαζε τιποτα αν τους το ελεγες.
Τωρα το coming out ειναι κατι εντελως προσωπικο αν θες να το κανεις κι αν οχι. Εγω προσωπικα δεν εχω κανει αλλα θελω καποια στιγμη. Αν πιστευεις οτι δεν ενδιαφερει τους αλλους η σεξουαλικοτητα σου τοτε ασφαλως και να το κρατησεις για εσενα, μαγκια σου. Απο εκει και περα το να εισαι ανοιχτα ομοφυλοφιλος εχει πολλα θετικα: μπορεις να εισαι ο εαυτος σου, δεν νιωθεις συνεχεια πιεσμενος και οτι μπορει να αποκαλυφθεις, ξερεις σιγουρα πως τα ατομα που συναναστρεφονται μαζι σου σε αγαπανε για αυτο που εισαι και δε θα σε απερριπταν για τη σεξουαλικοτητα σου, κανεις πιο ευκολα σχεσεις και ενα σωρο αλλα. Για αυτο αν ο λογος που δεν θελεις να κανεις coming out ειναι επειδη απλως φοβασαι για το τι θα πουν οι αλλοι και κυριως οι γονεις σου τοτε να το προσπαθησεις. Πιστευω πως εχουν δικαιωμα σαν γονεις σου να μην εχουν για χρονια λανθασμενη εντυπωση για σενα και σε 20-25 χρονια να περιμενουν και εγγονια :p Δεν ειναι ασφαλως κατι κακο για να το κρυψεις!! Ειναι χαζο να θεωρεις οτι θα μεινεις μονος. Ο κοσμος δεν ειναι τοσο σκληρος οσο φαινεται, υπαρχουν πολλοι που θα σου σταθουν, θα σε αγαπησουν για αυτο που εισαι και θα σε στηριξουν. Βρες ατομα με ιδια ενδιαφεροντα. Εχω πχ δικτυωθηκα σε ομαδες στο fb της Gaga που εχουμε ιδια γουστα μουσικης και οι περισσοτεροι εκει ειναι και LGBT+ ατομα και μοιραζομαστε τετοια θεματα. Απο εκει γνωριζεις κι αλλους και παει λεγοντας. Ψαξε αναλογα με τα ενδιαφεροντα σου φυσικες ή διαδικτυακες ομαδες και παρεες.
Αν θες καθαρα για τετοιους λογους υπαρχει και η Color Youth αλλα δεν το εχω ψαξει και πολυ να σου πω την αληθεια
Αυτα απο μενα, ελπιζω να σε βοηθησα!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login