Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Όταν ήμουν νέος, υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μην παντρευτώ προτού βρω την ιδανική γυναίκα. Τελικά την βρήκα - αλλά, έψαχνε και αυτή για τον τέλειο άνδρα.
Πέμπτη, 25 Απριλίου

γκει η στρειτ και συμβουλες...

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #141101 από amandus στις 21 Μαρτίου 2018, 8:05πμ

amandus

μέλος από: 23/2/2018
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Θα ήθελα με βοηθήσετε να δω τι είμαι και οποίες συμβουλές για έναθθέμα που θα αναλύσω πιο κάτω.καταρχας δεν ξέρω αν είμαι γκέι στρέιτ η μπάι.πριν από ένα χρόνο περίπου ήθελα πολύ ένα κορίτσι το οποίο δεν με ήθελε.δεν της το είπα ποτέ αλλά αυτή το είχε καταλάβει και τελικά έγιναν κάποια πράγματα και δεν ξαναβρέθηκαν ε και ούτε ήθελα πλέον όταν πέρασε κάποιο διάστημα.το θέμα είναι ότι αν και ήθελα αυτό το κορίτσι εμένα μου αρέσει να βλέπω γκέι τσόντες και με αυτές ευχαριστίες μου .τι είμαι??επίσης αυτό που θα αναλύσω τώρα σχετίζεται και με το πρώτο και με το δεύτερο σκέλος της ερώτησης μου.εγω πάω γυμναστήριο για 2 χρόνια περίπου.το τελευταίο διάστημα άρχισε να έρχεται στο γυμναστήριο ένα παιδί που δεν ξέρω πόσο είναι αλλά πάνω κάτω τον κόβω στην ηλικία μου και λίγο μεγαλύτερο(ερχεται μαζι με εναν φιλο του στο γυμναστηριο).αυτος αρχικά μου πέρασε απαρατήρητος αλλά στην συνέχεια μου άρεσε και συνεχίζει να μου αρέσει ακόμα περισσότερο και κάθε φορά που πάω γυμναστήριο θέλω να τον δω.το πρώτο ερώτημα :είμαι γκέι η στρέιτ?το δεύτερο είναι:δεν ξέρω το όνομα του παιδιού αυτού που σας είπα δεν ξέρω τίποτα για αυτον δεν έχουμε μιλήσει ποτέ.πως μπορώ να τον προσεγγίσω και πριν από αυτό υπάρχει κανένας τρόπος να τον βρω στο ινσταγκραμ?(ξέρω ότι έχει ινσταγκραμ επειδή μια φορά είχε το κινητό και είδα ότι ήταν στο ινσταγκραμ).
ΥΓ1:είμαι 16
ΥΓ2:σόρρυ για το μεγάλο μηνυμα
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #141107 από Akis2000 στις 21 Μαρτίου 2018, 4:01μμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Πέρα του ότι είσαι σε μία ηλικία που ακόμα ψάχνεις τον σεξουαλικό σου προσδιορισμό, οπότε κα όλα τα σενάρια είναι ανοιχτά για το τι ακριβώς είσαι, ωστόσο ξεκινώντας από την αρχή που σου άρεσε ένα κορίτσι τότε θα μπορούσε να σημαίνει ότι είσαι στρειτ. Ωστόσο το ότι σου άρεσε να παρακολουθείς γκέι τσόντες αυτό από μόνο του δεν λέει πολλά καθώς στην ηλικία που είσαι οι ορμόνες σου έχουν χτυπήσει κόκκινο και σε ερεθίζει το κάθε τι σεξουαλικό, ακόμα και μεταξύ ανδρών. Το κερασάκι ήρθε με την απόρριψη που είχες και από την κοπέλα που σου άρεσε. Σε έκανε να στραφείς από αντίδραση ή από απογοήτευση σε κάτι που θεώρησες πιο προσιτό. Στην συνέχεια ωστόσο λες ότι γνώρισες και ένα αγόρι στο γυμναστήριο που έχει αρχίσει να σου γίνεται εμμονή να τον γνωρίσεις και να τον προσεγγίσεις προφανώς εννοείς και ερωτικά. Αυτό είναι ένα ακόμα στοιχείο που μπας σπρώχνει στην πιθανότητα να είσαι gay ή bi. Νιώθω ότι όλα είναι λίγο μπερδεμένα ακόμα μέσα στο μυαλό σου όσον αφορά την σεξουαλική σου ταυτότητα. Και για να ξεμπερδέψει αυτό θα χρειαστείς κάποιο χρόνο και κάποιες καταστάσεις που θα χρειαστεί να αντιμετωπίσεις και που θα σου βοηθήσουν να καταλάβεις. Όσον αφορά τώρα το παιδί που λες και πως θα καταφέρεις να βρεις το instagram του, με κάποιο τρόπο φρόντισε να τον γνωρίσεις (με αφορμή κάποιες ασκήσεις ίσως) και κάπως έτσι θα αναπτύξετε κάποια γνωριμία. Πρόσεξε μόνο γιατί μπορεί το παιδί να μην ενδιαφέρεται για τέτοιου είδους σχέση και τα πράγματα να μπλέξουν περισσότερο φέρνοντας και τους δύο σε δύσκολη θέση. Σε πρώτη φάση προσπάθησε να έρθεις σε φιλική επαφή μαζί του. Ελπίζω να βοήθησα κάπως.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #141108 από amandus στις 21 Μαρτίου 2018, 4:35μμ

amandus

μέλος από: 23/2/2018
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Δεν είπα ότι θέλω κατευθείαν να του το πω απλά θέλω να γνωριστούμε αρχικά και να αρχίσουμε να κάνουμε παρέα και μετά αν προκύψει προέκυψε γιατί και εγώ νομίζω ότι είναι στρέιτ(είμαι πολύ απαισιόδοξος και γενικά αυτό με πήγε πίσω και στο παρελθόν με κορίτσια που δεν τις ελεγα ότι τις ήθελα επειδή ντρεπόμουν και για να μην φάω χιλοπιτα)βασικά είμαι πάρα πολύ μπερδεμένος επειδή θέλω να είμαι στρέιτ αλλά δεν ξέρω τι να κάνω ειλικρινά
Ευχαριστώ παντός για την απάντηση με βοήθησες αρκετά!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #141347 από amandus στις 24 Μαΐου 2018, 2:16μμ

amandus

μέλος από: 23/2/2018
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Τα πράγματα δεν πήγαν και πολύ καλά.Μαλλον χαλιά πήγαν χειρότερα δεν μπορούσαν να πάνε.Αρχικα ειχα αποφασίσει να τον προσεγγίσω πιάνοντας του την κουβέντα με αφορμή ασκήσεις όπως μου είπες. μετά το Πάσχα επειδή δεν θα πήγαινα μέσα στις γιορτές.Οταν όμως ξαναπήγα δεν τον βρήκα την πρώτη εβδομάδα.Λεω εντάξει μπορεί να μην έτυχε να έρθει η να συναντηθούμε θα έρθει την επόμενη αλλά ούτε την επόμενη ήρθε και και ουτω καθεξις.δεκαπέντε του μήνα αυτού τελείωσε η συνδρομή και επειδή θα αρχίσουν οι εξετάσεις και μετά θα αρχίσω καλοκαιρινά και θα πιεστω δεν θα ξαναπάω και ήλπιζα σε αυτόν τον ένα μήνα πριν λήξει η συνδρομή να γίνει κάτι...(αλλά δεν ήρθε)και μου λείπει άσχετα που δεν έχουμε μιλήσει ποτέ νιώθω ότι τον ξέρω πολύ καιρό... τι να κάνω ?θέλω να τον βρω ...
Πώς να το αντιμετωπίσω?
Τι θα μου προτινες?
Υπάρχει κάποιος τρόπος να τον εντοπίσω?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #141360 από Akis2000 στις 27 Μαΐου 2018, 3:50πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0
Βασικά έτσι όπως το ξεκίνησες (τα πράγματα δεν πήγαν και πολύ καλά. Μάλλον χαλιά πήγαν χειρότερα δεν μπορούσαν να πάνε), το μυαλό μου πήγες στο πολύ χειρότερο σενάριο, να τον βρήκες, να εκδηλώθηκες, να έφαγες πόρτα και τώρα να είσαι χάλια ψυχολογικά. Σκέψου αυτό και θα καταλάβεις ότι το να μην τον βρήκες απλά δεν είναι και τόσο τραγικό σενάριο που θα μπορούσε να συμβεί. Στάθηκες άτυχος και δεν μπόρεσες να τον πετύχεις, so what. Οι επιλογές σου είναι οι εξής, ανανεώνεις την συνδρομή σου (εφόσον πάντα το επιτρέπουν τα οικονομικά σου) με την ελπίδα να τον δεις στο μέλλον στο γυμναστήριο ή αν το φέρει η μοίρα να τον πετύχεις τυχαία στο facebook σε κάποια φωτογραφία με κοινούς γνωστούς. Το να τον δεις τυχαία κάπου έξω ακόμα και να συμβεί δεν δίνω πολλές πιθανότητες να συμβεί κάτι καθώς εδώ δεν έγινε στο γυμναστήριο όταν τον έβλεπες και που εκεί υπήρχε κοινό σημείο επαφής, θα γινόταν έξω εάν θα τον έβλεπες τυχαία για λίγα δευτερόλεπτα; Εκεί και αν καρφωνόσουν. Πάντως θα σου έλεγα μην τρελένεσε με τον συγκεκριμένο, εάν δεν κάτσει φάση γνωριμίας δεν χάθηκε και ο κόσμος, σε λίγο καιρό θα πάψει να σε βασανίζει. Επίσης παίζει το σενάριο όλο αυτό να ήταν και απλά μία φάση που πέρασες με τον συγκεκριμένο παιδί και τίποτα άλλο. Ο χρόνος θα δείξει εάν κάποια στιγμή θα νιώσεις κάτι παρόμοιο με κάποιο άλλο αγόρι. Τότε ναι, ίσως να μην είσαι straight αλλά bi ή gay. Εύχομαι φίλε μου να βρεις σύντομα αυτό που πραγματικά θα σε ευχαριστεί και να το απολαύσεις χωρίς ερωτήματα και προβληματισμούς.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #141361 από amandus στις 27 Μαΐου 2018, 8:22πμ

amandus

μέλος από: 23/2/2018
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ πολύ φίλε!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login