Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ο ΟΤΕ δεν είναι αδιάβροχος. Όταν βρέχει μη συνδέεστε.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Σεξουαλική προτίμηση;Μπέρδεμα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #141110 από TheSaintInBlack στις 21 Μαρτίου 2018, 5:41μμ

TheSaintInBlack

Εικονίδιο
μέλος από: 7/1/2018
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ.Τους τελευταίους 2 μήνες με βασανίζει η ιδέα ότι είμαι gay.Αρχισε όταν στο σχολείο νομισα και ξαναλέω νομισα ότι άκουσα ότι με θεωρούσαν gay.Εκεινη την ημέρα θυμάμαι γύρισα σπίτι και άρχισα να αναρωτιέμαι γιατί το νομίζουν αυτό,ήμουν χάλια ψυχολογικά και ντρεπόμουν άπειρα.Τις επόμενες μέρες προσπαθούσα να καταλάβω αν όντως είχα ακούσει καλά αλλά τελικά αποδείχτηκε ότι δεν ήταν για μένα.Το θέμα όμως είναι ότι μου είχε δημιουργηθεί εμμονή ιδέα ότι ήμουν γκέι και προσπαθούσα με τρόπους να καταλάβω αν ήμουν η οχι(κοίταγα τα αγορια γενικα προσπαθούσα να σκεφτώ αν θα μπορούσα να κάνω σχέση μαζί τους κτλπ).Το θέμα είναι ότι δεν είχα ποτέ ομοφυλοφιλικές διαθέσεις ας το πούμε και όλα άρχισαν από αυτό το περιστατικο.Να σημειωθεί ότι πάντα ανησυχούσα για το τι μπορεί να έχω η να ειμαι πχ πέρσι το καλοκαίρι πίστευα ότι είχα σκλήρυνση κατά πλάκας και νόσο του Pou Gehrig(παρουσίαζα συμπτώματα ίδια με τις νόσους που προανέφερα αλλά τελικά αποδείχτηκε ότι δεν ήταν τίποτα από τα 2).Μπορεί κάποιος να μου πει τι τρέχει μαζί μου;νιώθω ότι περνάω μια από τις χειρότερες περιόδους της ζωής μου.Ειμαι 16 χρονών
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #141111 από Akis2000 στις 22 Μαρτίου 2018, 6:30πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Φίλε μου όλο αυτό που περνάς λέγετε εφηβεία. Είναι φυσιολογικό στην ηλικία που περνάς ακόμα, το σώμα σου αλλά και ο εσωτερικός σου κόσμος (συναισθήματα, σεξουαλικός προσδιορισμός ) να σου δημιουργούν κάποια ψυχολογικά μπερδέματα και μία σύγχυση. Στην παρούσα φάση θεωρώ ότι όλα είναι μέσα στο μυαλό σου. Όσον αφορά το περιστατικό το οποίο περιέγραψες, αν και όπως λες τελικά δεν είχε να κάνει με σένα, ωστόσο τα συναισθήματα τα οποία βίωσες έχουν να κάνουν με το γεγονός ότι δεν ζούμε και σε ένα περιβάλλον αγγελικά πλασμένο. Μπορεί να μην ήσουν εσύ ο αποδέχτης των χαρακτηρισμών, ήταν όμως κάποιος άλλος και αυτό δείχνει το πόσο εύκολα μπορεί μία κοινωνία να βάλει ταμπέλες σε κάποιων και εάν αυτός ο κάποιος είναι ευάλωτος σαν χαρακτήρας (ή ακόμα και αν δεν είναι) να του δημιουργήσουν τεράστιες μεταβολές στην ψυχοσύνθεσή του κλείνοντάς τον ακόμα περισσότερο στον εαυτό του. Ο βιασμός του μυαλού πολλές φορές μπορεί να αποδειχτεί πού χειρότερος και από αυτόν του κορμιού. Θα σε συμβούλευα να κάνεις δύο πράγματα. Το πρώτο να κάνεις υπομονή μέχρι να μεγαλώσεις λίγο ακόμα όπου και θα ωριμάσουν στο μυαλό σου κάποια πράγματα, και το δεύτερο όταν αντιμετωπίζεις τέτοιες καταστάσεις, είναι πάρα πολύ καλό να βρεις έναν άνθρωπο να τα συζητάς. Έναν που φυσικά θα έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη σου και που θα είναι ανοιχτός σε τέτοια ζητήματα. Δεν λέω βέβαια να του φορτωθείς συζητώντας τα συνέχεια και συνέχεια, αλλά όταν θα είσαι στα πολύ κάτω σου να έχεις έναν άνθρωπο να μιλήσεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login