Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Τρίτη, 23 Απριλίου

Το τεστ με έβγαλε στρέιτ, εγώ όμως...

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #143463 από Akis2000 στις 09 Ιουλίου 2019, 10:31πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0
Μόλις έκανα ένα τεστ για το ποιες μπορεί να είναι οι σεξουαλικές σου προτιμήσεις. Και ενώ βάση των απαντήσεων με έβγαλε στρέιτ, εγώ γιατί κατά βάθος όχι μόνο συλλαμβάνω τον εαυτό μου να νιώθει έλξη από συγκεκριμένα ανδρικά σώματα αλλά να νιώθω και την ανάγκη να κάνω κάποια στιγμή κάτι με άτομο του δικού μου φύλου;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #143464 από Webmaster στις 09 Ιουλίου 2019, 11:13πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Δε διευκρινίζεις τι τεστ. Αίματος; Κωλοβυθόμετρο;

-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #143465 από mak22 στις 09 Ιουλίου 2019, 11:19πμ

mak22

Εικονίδιο
μέλος από: 4/7/2019
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Η ανακάλυψη ενός νέου κόσμου πέρα από τα σύνορα των σεξουαλικών μας προτιμήσεων αποτελεί πράγμα φυσιολογικό και η εξερεύνηση του άγνωστου πράγμα αρκετά ελκυστικό, παραμένει πάντοτε εντός του ανθρώπινου υποσεινήδητου. Μέσα σε μια περίοδο όπου η Ελλάδα αλλά και αρκετές χώρες του εξωτερικού βιώνουν άσχετα ή όχι με την άνοδο της ακροδεξιάς μια σεξουαλική απελευθέρωση, με άτομα με ομοφυλοφιλικές τάσεις αλλά και άλλων κατηγοριών να κερδίζουν δικαιώματα όπως οι τρανς και οι ερμαφρόδιτοι, αποτελεί πράγμα φυσιολογικό το ότι ο καθένας μας επεξεργάζεται την δοκιμή κάτι διαφορετικού ακόμα και αν αφορά τις σεξουαλικές μας προτιμήσεις. Το να λειτουργείς σαν στρειτ και να έχεις τοποθετήσει τον εαυτό σου στην στρειτ κατηγορία αυτό υποδεικνύει ότι έχεις διαμορφώσει τον σεξουαλικό σου χαρακτήρα, αλλά το γεγονός ότι νιώθεις έλξη από ανδρικά σώματα και νιώθεις την ανάγκη να κάνεις κάτι με άτομα του ίδιου φύλου υποδεικνύει ότι διαθέτεις ένα απωθημένο ή απλώς την απορία και την ανάγκη να δοκιμάσεις κάτι άλλο από την απορία προς το άγνωστο. Η παιρετέρω ανάλυση των φαντασιώσεων σου αλλά και η αναφορά της ηλικίας σου θα βοηθούσε στην εύρεση απάντησης ως προς αυτό το ζήτημα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #143466 από lida στις 09 Ιουλίου 2019, 11:52πμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
O Γκλετσος ειπε ότι στρειτ είναι αυτος που εκανε σεξ με ατομο του ιδιου φυλου αλλα δεν του αρεσε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #143467 από lida στις 10 Ιουλίου 2019, 4:19μμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
Για να το δουμε πιο σοβαρα πιστευω ότι ολοι μας δεν ειμαστε και εντελως στρειτ ή γκει. Μπορει καποιος να είναι στρειτ αλλα που και που να θελει και το ιδιο φυλο χωρις να είναι και μπαι. Κρινω και από μενα. Δυο φορες μονο εχω δοκιμασει και με κορίτσια τη μια από περιεργεια κι την άλλη γιατι μου ηρθε εντονη επιθυμια. Αλλα τελικα δεν με ενθουσιασε και προτιμω 1000000 φορες τα αγορια. Δοκιμασε και συ με αγορι και μετα θα ξερεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #143469 από Akis2000 στις 10 Ιουλίου 2019, 5:27μμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0
Έγραψε:(mak22@09 Ιουλίου 2019)
Η παιρετέρω ανάλυση των φαντασιώσεων σου αλλά και η αναφορά της ηλικίας σου θα βοηθούσε στην εύρεση απάντησης ως προς αυτό το ζήτημα.


Όσον αφορά το τελευταίο είμαι σε ηλικία που θα έπρεπε μέχρι τώρα να είχα ξεκαθαρίσει απόλυτα μέσα μου το τι θα μου άρεσε και τι όχι στην σεξουαλική μου ζωή. Για αυτό και δεν μπορώ να βρω μία ισορροπία μέσα μου και όσο περνάνε τα χρόνια, τόσο πιο πολύ θα βρίσκονται σε διαμάχη τα «θέλω» με τα «πρέπει» μου. Όσον αφορά τώρα το πρώτο, νομίζω ότι μία ανάλυση για το πως μπορεί να φαντάζομαι μία συνεύρεσή μου με έναν άλλο άντρα, νομίζω ότι θα μπορούσε να αποτελέσει αφορμή για δημιουργία ενός άλλου θέματος. :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #143470 από Akis2000 στις 10 Ιουλίου 2019, 5:32μμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0
Έγραψε:(lida@10 Ιουλίου 2019)
Για να το δουμε πιο σοβαρα πιστευω ότι ολοι μας δεν ειμαστε και εντελως στρειτ ή γκει. Μπορει καποιος να είναι στρειτ αλλα που και που να θελει και το ιδιο φυλο χωρις να είναι και μπαι. Κρινω και από μενα. Δυο φορες μονο εχω δοκιμασει και με κορίτσια τη μια από περιεργεια κι την άλλη γιατι μου ηρθε εντονη επιθυμια. Αλλα τελικα δεν με ενθουσιασε και προτιμω 1000000 φορες τα αγορια. Δοκιμασε και συ με αγορι και μετα θα ξερεις.


Μετά από τόσο καιρό Lida έχω αρχίσει να νιώθω κάπως ανοιχτό βιβλίο στα μάτια σου. Ο τρόπος με τον οποίο αντιμετωπίζεις γενικά τα συγκεκριμένα θέματα θα έλεγα ότι θα μπορούσαν να αποτελέσουν κίνητρο ώστε κάποια στιγμή να ξεπεράσω τους όποιους ενδοιασμούς μου γύρω από το συγκεκριμένο θέμα και να καταφέρω κάποια στιγμή να προχωρήσω στη ζωή μου χωρίς αυτό το θέμα που πολύ συχνά μου απασχολεί την ερωτική μου ζωή.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #143471 από mak22 στις 11 Ιουλίου 2019, 8:47πμ

mak22

Εικονίδιο
μέλος από: 4/7/2019
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Akis2000@10 Ιουλίου 2019)
Έγραψε:(mak22@09 Ιουλίου 2019)
Η παιρετέρω ανάλυση των φαντασιώσεων σου αλλά και η αναφορά της ηλικίας σου θα βοηθούσε στην εύρεση απάντησης ως προς αυτό το ζήτημα.


Όσον αφορά το τελευταίο είμαι σε ηλικία που θα έπρεπε μέχρι τώρα να είχα ξεκαθαρίσει απόλυτα μέσα μου το τι θα μου άρεσε και τι όχι στην σεξουαλική μου ζωή. Για αυτό και δεν μπορώ να βρω μία ισορροπία μέσα μου και όσο περνάνε τα χρόνια, τόσο πιο πολύ θα βρίσκονται σε διαμάχη τα «θέλω» με τα «πρέπει» μου. Όσον αφορά τώρα το πρώτο, νομίζω ότι μία ανάλυση για το πως μπορεί να φαντάζομαι μία συνεύρεσή μου με έναν άλλο άντρα, νομίζω ότι θα μπορούσε να αποτελέσει αφορμή για δημιουργία ενός άλλου θέματος. :)

Στην ζωή μας γενικότερα έχουμε επιθυμίες που μπορούν να μας οδηγήσουν σε αμηχανία σε ένα λεγόμενο αδιέξοδο, το να βρισκόμαστε όμως σε μια συνεχή σύγχυση δεν βοηθά τα πράγματα αντίθετα δημιουργεί περισσότερα εμπόδια και τελικώς παραμένουμε σε έναν φαύλο κύκλο με δύο δίπολα να μας συγχύζουν περισσότερο όπως το θέλω? και το πρέπει?. Όπως είχα αναφερθεί και προηγουμένως για τις σημερινές καταστάσεις το να πειραματιστείς αποτελεί ένα απόλυτα φυσιολογικό πράγμα αλλά ο συνεχής πειραματισμός μπορεί να προκαλέσει έναν κορεσμό και να μας φέρει περισσότερη σύγχυση ως προς τον σεξουαλικό μας χαρακτήρα-προσανατολισμό, αλλά και μπορεί να έχει αρνητική επίδραση στην σεξουαλική μας καθημερινότητα. Το να επιδιώκεις να αποκτήσεις σεξουαλική επαφή με ένα άτομο του ίδιου φύλλου, μπορεί όπως είπα και πιο πριν μπορεί να αφορά ένα απωθημένο από την παιδική ή και την εφηβική σου ηλικία που εσύ ο ίδιος καταπίεσες δεδομένου ότι τα στερεότυπα της ελληνικής κοινωνίας δεν σου επέτρεπαν καν να το σκέφτεσαι. Σε περίπτωση όμως που δεν είναι αυτό, τότε επανερχόμαστε στην πρώτη περίπτωση που λόγω των γεγονότων γύρω μας, η ιδέα του πειραματισμού και η απόκτηση σεξουαλικής εμπειρίας, μετατρέπεται σε υπαρκτή ιδέα αν όχι επιδίωξη. Τελικώς θεωρώ ότι η απάντηση θα σου δοθεί μόνο αν δοκιμάσεις και εφόσον το αποφασίσεις και το πράξεις μόνο τότε θα ξέρεις πως θα διαμορφωθεί τελικώς η σεξουαλική σου ταυτότητα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login