Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Όλοι έχουν φωτογραφική μνήμη αλλά μερικοί δεν έχουν φιλμ.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Γκει;Μπαι;Ασεξουαλ;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #143527 από Andreasss στις 18 Ιουλίου 2019, 5:24μμ

Andreasss

Εικονίδιο
μέλος από: 18/7/2019
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Γειά σας μέλη του φτου.Είμαι καινούργιος σχετικά εδώ.Με λένε Ανδρέα και είμαι είκοσι και μισό.Στα πρωτα εφηβικά μου χρόνια παρέβλεπα ηλιθιωδώς ή καλύτερα με μια παιδικότητα κάθε στροφή μου προς το ίδιο φύλο.Στο δημοτικό είχα το κακό συνήθειο να μου αρέσει κάποια κοπέλα να μην της το λέω και να τρέφω αισθήματα για εκείνην.Στο γυμνάσιο ερωτεύθηκα κάποια κοπέλα με την οποία έκανα παρέα και μετά ερωτεύθηκα.Όταν όμως της το είπα ήταν ερωτευμένη με κάποιον άλλο και κάπως έτσι ήρθε η ψιλοκατάθλιψη στη ζωή μου την οποία ξεπέρασα με τη στροφή μου στο ίδιο φύλο όταν πήγα στο λύκειο στις αρχές του δηλαδή.Εκεί δεν ένιωθα ντροπή όταν ήμουν μόνος μου και απελευθερώθηκα από αυτό.Έβλεπα κανονικά ομοφυλοφιλικό πορνό και ερεθιζόμουν περισσότερο από το στρέιτ.Μετά άρχισε να μη μου λέει κάτι το γυναικείο σώμα και όντας απογοητευμένος από αυτές πέρασα μοναχικές στιγμές.Είμαι φύσει κλειστό άτομο χωρίς ποτέ να έχω φίλους.Και τότε μπήκε στη ζωή μου κάποιος.Κάποιος που είχε όλα όσα ήθελα σε έναν ανθρωπο.Ήταν ένας άντρας καθαρός.Στρέιτ βέβαια.Με τον οποίο έκανα πολυ παρέα.Κατά πολύ μεγαλύτερος μου (δέκα πέντε χρόνια μεγαλύτερος) τον οποίο αγάπησα και αγαπάω ακόμη.Δεν του αποκάλυψα ποτέ τι αισθάνομαι και τρέμω σε αυτή την ιδέα.Του εχω πει οτι ειμαι στρειτ και του εχω μιλησει για γκομενες.Βέβαια μετά άρχισα να νιώθω (πηρα μια απόσταση από τον τύπο) κάτι για κάποια κοπέλα.Όμως η πρώτη ιστορία επαναλήφθηκε και πληγώθηκα ξανά.Στο μεσοδιάστημα αυτό μεταξύ του τύπου και της δεύτερης κοπέλας γνώρισα ένα άτομο έναν φίλο ας τον ονομάσουμε Θησέα.Ο Θησέας αν και έδειχνε να με σέβεται όταν του αποκάλυψα τι είμαι (σιγουρος πως ειμαι γκει και οχι μπαι) έδειξε να αλλαζει συμπεριφορα.Ενω συνεχισαμε να βγαινουμε σα να αλλαξε λιγο σταση απεναντι μου.Σα να μη με εμπιστευεται.Σα να μην νιωθει την προηγουμενη οικειοτητα.Εγω αυτη τη στιγμη αισθανομαι πραγματα για τον σαρανταρη αυτον και ο θησεας το γνωριζει αυτο αλλα πιστευω πως ο φοβος του Θησεα ειναι μηπως τον γουσταρω.Και δεν ξερω τι πρεπει να κανω.Ο θησεας ξεσπαει καμια φορα πανω μου γτ εχει ενα σωρο κομπλεξ και βρισκει θυμα λεγοντας μου σε ενα καυγα οτι ειμαι καταθλιψαρα και κομπλεξαρα και μου πεταξε την προηγουμενη φορα που βγηκαμε οτι δεν εχω προβληματα οτι ολα ειναι στο δικο μου το κεφαλι και οτι η ζωη ειναι σκληρη και τετοια αλλα.Μου λεει οτι κανω σα χαζογκομενα και τετοια οποτε καυγαδιζουμε.
Βασικα θελω να βγαινω μαζι του γιατι δεν εχω αλλους φιλους και εκεινος εδειχνε αρχικα να μην εχει θεμα -μου αρεσε που του μιλουσα ελευθερα και δε με εκρινε,αλλα τωρα πια καταλαβα πως δεν μπορει να ειναι φιλος μου καποιος που πουλ απλα τον κερναω παντα (εχουμε βγει 20 φορες και εχω κερασει τις 19)και τωρα ενω ξερει τα θεματα μου μου μιλαει ετσι- ομως νιωθω πως υπαρχει χασμα αναμεσα μας και εγω θελω εναν φιλο να μπορω να λεω την αληθεια μου.Εχω την αναγκη να εξωτερικευω την αληθεια μου και μονο αυτο.Τι να κανω;Να μιλησω στους γονεις μου; Να μιλησω στον σαρανταρη ζητωντας του να μη το πει πουθενα με κινδυνο να μη μου ξαναμιλησει.Να σταματησω με το θησεα την παρεα γιατι ειναι τερμα αποτομος και βγαζει τα νευρα του πανω μου , που εχω αδυναμο χαρακτηρα και ενα καρο ανασφαλειες;
Νοιωθω πολλες φορες μονος μου
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #143529 από chapapepo στις 19 Ιουλίου 2019, 6:22πμ

chapapepo

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 19/7/2019
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
δεφτερον προσπαθισε να χαλαροσις κε να σκεφτις καπια πραματα με αλλο ματι διλαδι να προσπαθις αντι να σκεφτις να οραματιστις σιγκεκριμενες καταστασις πος θα ανταποκριθις κε γενικα να προσπαθισις να τα δις τα πραματα με αλλι χρια τορα δεν λεο οτι δεν σεβομε τιν δικια σου αλλα το προτινο με τιν ιδεα οτι ισος σε βοιθισι στο λεο επιδι κε εγο εχο παρομια θεματα ισος ειμαι gay ισος ειμαι βι δεν ξερο αλλα καταλαβα οτι οσος προσπαθο να βγαζο τον εαφτο μου εξο κε να τον εκδιδο σε νεες καταστασις νιοθο ολο κε πιο σιγουρος
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #143531 από Andreasss στις 19 Ιουλίου 2019, 10:24πμ

Andreasss

Εικονίδιο
μέλος από: 18/7/2019
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Δε με βοηθησες
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #143533 από zefh στις 19 Ιουλίου 2019, 2:00μμ

zefh

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 19/7/2019
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
καλησπερα εξ αρχης.Πιστευω οτι θα ηταν καλο να αναφερθεις στους γονεις σου για να σε βοηθησουν. Πιστευω οτι πιθανον σου αρεσουν και τα δυο φυλα καθως σου αρεσαν κοπελες και στο παρελθον ελπιζω να σε καλυψα

αποδεκτη εαν ναι
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #143555 από Andreasss στις 20 Ιουλίου 2019, 7:19μμ

Andreasss

Εικονίδιο
μέλος από: 18/7/2019
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Καποιος αλλος που να μη φοβαται το μεγαλο κειμενο;
προφίλάλλα...˵quote˶
2
Μήνυμα #143563 από erebus01 στις 24 Ιουλίου 2019, 10:13πμ

erebus01

Εικονίδιο
μέλος από: 24/7/2019
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Λοιπόν κοιτά να δεις... Μπορεί να είσαι γκει μπορεί να είσαι μπάι μπορεί να είσαι και στρειτ. Αν δεν δοκιμάσεις δεν θα μάθεις ποτέ όσον αφορά αυτό. Όποτε προτού μιλήσεις για τη σεξουαλικη σου ταυτότητα καλό είναι να καταλάβεις 100% τι ακριβώς είσαι. Επιπλέον πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να ενημερώσεις για τις σεξουαλικές σου προτιμήσεις κανέναν. Δηλαδή όλα αυτά με το coming out κτλ εμένα μου φαίνονται βλακείες. Γιατί πρέπει κάποιος να ξέρει αν είσαι γκει ή στρειτ. Παρόλα αυτά αν χρειάζεσαι κάποιον φίλο σου να μιλήσεις και να ανοιχτείς πρέπει να ξέρει. Δεν είναι αυτό όμως που χαρακτηρίζει έναν άνθρωπο. Εγώ όντας γκει επέλεξα δυο κολλητούς μου να τους το πω και αυτό γιατί ήταν κολλητοί μου και ήθελα να είμαι ανοιχτός μαζί τους και να συζητάμε για πράγματα για τα οποία αν δεν ήξεραν τη σεξουαλικη μου προτίμηση δεν θα συζητούσα με κανέναν. Αυτό που λέω είναι ότι χρειάζεται μεν κάποιος να ξέρει ώστε να μην κρατάς τα πάντα στον εαυτό σου αλλά βέβαια δεν είναι ανάγκη να το ξέρουν όλοι. Αν θες κάποιον να μιλήσεις μπορείς να μου στείλεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #143572 από Andreasss στις 25 Ιουλίου 2019, 11:36πμ

Andreasss

Εικονίδιο
μέλος από: 18/7/2019
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Κι αν σου πω πως τωρα με μια κοπελα κατι παει να γινει...Δηλαδη να προσπαθω για συνευρεση;Να της εξηγησω με κινδυνο να το πει κι αλλου ή να ερθουμε κοντα και αποφασιζω εκεινη την ωρα;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #143574 από erebus01 στις 25 Ιουλίου 2019, 12:30μμ

erebus01

Εικονίδιο
μέλος από: 24/7/2019
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Αν εσένα αυτή η κοπέλα σου αρέσει και σε εγείρει σεξουαλικα πήγαινε το εκεί και δεν είναι ανάγκη να ξέρει ακόμη. Όταν γίνει με το καλό θα αποφασίσεις πρώτον αν σου άρεσε και δεύτερον αν θα της πεις κάτι σχετικά με τη σεξουαλικότητα αλλά καλό είναι να της πεις αφού είσαι σίγουρος και όχι έτσι γιατί υπάρχει και ο κίνδυνος να ξενερώσει ή κάτι τέτοιο. Πάντως μην επηρεάζεσαι από την κοινωνία και τα πρότυπά της. Αν θες να μου στείλεις στο ίνστα(@thejimone)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #143581 από Simosgr στις 26 Ιουλίου 2019, 11:10πμ

Simosgr

Εικονίδιο
μέλος από: 26/7/2019
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Γεια σου φίλε,
Σιμο με λένε και είμαι 19.

Εγω έχω πάθει το ιδιο.
Αγάπησα μια φίλη που δεν έγινε κατι και απο τότε έχουν αλλάξει όλα τα πράγματα στη ζωή μου..

Και εγώ ερωτεύτηκα ένα αγόρι και δε ξέρω με ποιον να μιλήσω και τι να του πω..
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login