Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Λαγός την πτέραν έσειε, κακόν της κεφαλής του.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Τι σκέφτεται ο κολλητός μου

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #144069 από Ems99 στις 01 Νοεμβρίου 2019, 3:45μμ

Ems99

μέλος από: 1/11/2019
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Καλησπέρα σε όλους...
Θα ήθελα την γνώμη σας σε ένα ίσως "ευαίσθητο" θέμα για κάποιους και περίεργο.
Έχω ένα φίλο ("straight")που είμαστε στην ίδια ηλικία και εδώ και περίπου 3 χρόνια, έχουμε έρθει πιο κοντά. Σε φάση εκείνος να θέλει να του παίρνω πίπ@.. Δεν έχει σημασία πώς ξεκίνησε, αλλά το τι γίνεται από τότε.
Από τη στιγμή λοιπόν που ξεκίνησε αυτό, κάθε φορά που πάω σπίτι του ή έρχεται στο δικό μου, πάντα γίνεται κάτι μεταξύ μας, λες και είναι αυτονόητο πλέον.(Μένουμε πάντα μόνο στο να του παίρνω πίπ@ εγώ)
Αν δεν κάνω κίνηση να τον χουφτώσω εγώ, δεν το ζητάει, απλά πάει και ξαπλώνει στο κρεβάτι, γνωρίζοντας ότι θα καταλάβω πως γουστάρει.
Αυτό που με απασχολεί είναι το γεγονός του ότι εκείνος δεν συμμετέχει ποτέ και πουθενά. Δεν μου το ζητάει στα ίσια, δεν χρησιμοποιεί τα χέρια του, δεν μιλάει, δεν λαλάει.. απλά κάθεται εκεί και περιμένει μέχρι να τελειώσει. Και προσπαθώ να καταλάβω "τι σκέφτεται.." Δηλαδή μου ζητάει ΠΑΝΤΑ, έμμεσα να γίνει κάτι μεταξύ μας. (Παρακαλάει ίσως για αυτό μέσα του)... αλλά μόλις ξεκινήσει η όλη φάση δεν κάνει τίποτα. Αλλά γιατί αυτό; Γνωρίζω πως αν είναι στρειτ και απλά το κάνει όλο αυτό για το ξεκαύλωμα, δεν γουστάρει, φιλιά, αγκαλιές και μ@λακίες, απλά θέλει να ξεκαυλώσει. Όμως δεν θα έπρεπε να κάνει κάτι. Δεν ζητάω να ικανοποιήσει και εμένα. Απλά να μου δείξει άμεσα ότι γουστάρει. Να πάρει τον έλεγχο στα χέρια του. Να μιλήσει, να εκφραστεί. Οτιδήποτε.
Γιατί λοιπόν δεν κάνει τίποτα από αυτά; Υπάρχει κάποιος ή έστω κάποια που να έχει βιώσει κάτι παρόμοιο; Να το αφήσω ως έχει αφού γουστάρει και γουστάρω ή να κάνω κάτι άλλο για να τον "απελευθερώσω" λίγο;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144070 από Alex565 στις 01 Νοεμβρίου 2019, 5:27μμ

Alex565

μέλος από: 19/5/2019
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Ksekopse to amesos..mn rotiseis ti kai gt..ksekopseto apla
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144077 από jiminismyslut στις 02 Νοεμβρίου 2019, 2:27πμ

jiminismyslut

Εικονίδιο
μέλος από: 3/8/2019
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Ems99@01 Νοεμβρίου 2019)
Καλησπέρα σε όλους...
Θα ήθελα την γνώμη σας σε ένα ίσως "ευαίσθητο" θέμα για κάποιους και περίεργο.
Έχω ένα φίλο ("straight")που είμαστε στην ίδια ηλικία και εδώ και περίπου 3 χρόνια, έχουμε έρθει πιο κοντά. Σε φάση εκείνος να θέλει να του παίρνω πίπ@.. Δεν έχει σημασία πώς ξεκίνησε, αλλά το τι γίνεται από τότε.
Από τη στιγμή λοιπόν που ξεκίνησε αυτό, κάθε φορά που πάω σπίτι του ή έρχεται στο δικό μου, πάντα γίνεται κάτι μεταξύ μας, λες και είναι αυτονόητο πλέον.(Μένουμε πάντα μόνο στο να του παίρνω πίπ@ εγώ)
Αν δεν κάνω κίνηση να τον χουφτώσω εγώ, δεν το ζητάει, απλά πάει και ξαπλώνει στο κρεβάτι, γνωρίζοντας ότι θα καταλάβω πως γουστάρει.
Αυτό που με απασχολεί είναι το γεγονός του ότι εκείνος δεν συμμετέχει ποτέ και πουθενά. Δεν μου το ζητάει στα ίσια, δεν χρησιμοποιεί τα χέρια του, δεν μιλάει, δεν λαλάει.. απλά κάθεται εκεί και περιμένει μέχρι να τελειώσει. Και προσπαθώ να καταλάβω "τι σκέφτεται.." Δηλαδή μου ζητάει ΠΑΝΤΑ, έμμεσα να γίνει κάτι μεταξύ μας. (Παρακαλάει ίσως για αυτό μέσα του)... αλλά μόλις ξεκινήσει η όλη φάση δεν κάνει τίποτα. Αλλά γιατί αυτό; Γνωρίζω πως αν είναι στρειτ και απλά το κάνει όλο αυτό για το ξεκαύλωμα, δεν γουστάρει, φιλιά, αγκαλιές και μ@λακίες, απλά θέλει να ξεκαυλώσει. Όμως δεν θα έπρεπε να κάνει κάτι. Δεν ζητάω να ικανοποιήσει και εμένα. Απλά να μου δείξει άμεσα ότι γουστάρει. Να πάρει τον έλεγχο στα χέρια του. Να μιλήσει, να εκφραστεί. Οτιδήποτε.
Γιατί λοιπόν δεν κάνει τίποτα από αυτά; Υπάρχει κάποιος ή έστω κάποια που να έχει βιώσει κάτι παρόμοιο; Να το αφήσω ως έχει αφού γουστάρει και γουστάρω ή να κάνω κάτι άλλο για να τον "απελευθερώσω" λίγο;

Dude απλα πες του το στα ίσα... Μην το δέχεσαι να σε χειρίζονται έτσι... Ρώτα τον αν γουστάρει...
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #144079 από Anzacikoa στις 02 Νοεμβρίου 2019, 5:27πμ

Anzacikoa

Εικονίδιο
μέλος από: 29/10/2019
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καλησπέρα μαν. Ημουν στην ίδια φάση με εσένα. Η λύση οσο και αν δε σου αρέσει ειναι αυτό που γράφουν τα παιδια πιο πανω. Να απομακρυνθείς. Το εζησα το εργο για αρκετο καιρό δυστυχώς, και λεω δυστυχως γιατι καλή η πίπα και η καύλα, αλλά το μονοπλευρο ειναι και άδικο και εποδινο για τη ψυχη σου. Εμεις τότε δεν ειχαμε τσατ να γραφουμε καιουτε υπηρχε ανεση να τα λεμε με αλλα ατομα και να παίρνουμε γνώμη. Οποτε εκανα ο,τι ελεγε το πουλί και η ψυχή γιατί τον γουσταρα προφανώς. Επίσης ο τυπάς που αράζει ειναι και εκείνος χαμένος, δε το κάνει από αντρίλα, εγουσμό κλπ, δεν ειναι κακό παιδί να το μαλώσουμε ή να το κατηγορίσουμε, απλα ειστε και οι δυο ερμεοι καυλας και ο καθενας το ζει/ανακαλύτπει διαφορετικά. Εσυ όμως πρεπει να κοιτάξεις εσένα, να είσαι καλά και μετα τον αλλον. Και εκει δεν είσαι καλά ουσιαστικά παρα μονο περιστασιακά. Δε θα τελειώσει ευκολα, και θα τον ξαναδεις και παίζει και εκεινος αν χαθεις μερικες μερες να σε ψαξει από συνήθεια ( Γιατί αυτό που του δίνεις ειναι το ιδανικό, κρυφό, απολαυστικό, εχεμυθο, τόσο-όσο, καθημερινό, χωρις ζόρι και σκοτουρες σχέσης). Αλλα γενικα έχε στο μυαλο σου και δουλεψε το να πάει για τέλος. Βρες ενα παλικάρι που να σ φροντίζει να σε θέλει να σε ανεβάζει να σε εξυψωνει. Μας αξιζουν τα καλύτερα μαν και οχι τα μέτρια ;)

Καλημέρα να εχεις και να γραφεις πως πάει και για ο,τι βοήθεια θες είμαι εδώ ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144080 από Ems99 στις 02 Νοεμβρίου 2019, 7:50πμ

Ems99

μέλος από: 1/11/2019
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Anzacikoa.. σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τις συμβουλές. Καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που μου λες. Αλλά για να γίνω πιο ξεκάθαρος. Δεν έχω συναισθήματα για εκείνον. Δεν με νοιάζει να προχωρήσουμε σε κάτι πιο ουσιαστικό ή κάτι τέτοιο. Το μόνο που θέλω να καταλάβω είναι τι σκέφτεται και γιατί από τη στιγμή που γουστάρει, κάθεται εκεί και δεν κάνει τίποτα.
Όπως και να έχει, θα σκεφτώ να ακολουθήσω τη συμβουλή σου!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144081 από Ems99 στις 02 Νοεμβρίου 2019, 7:53πμ

Ems99

μέλος από: 1/11/2019
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Σας ευχαριστώ όλους μέχρι τώρα. Ένα δίκιο το έχετε. Θα δω πώς θα το χειριστώ
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login