Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Όλοι έχουν φωτογραφική μνήμη αλλά μερικοί δεν έχουν φιλμ.
Πέμπτη, 18 Απριλίου

Με πιέζει να το κάνουμε

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #144128 από Kath στις 05 Νοεμβρίου 2019, 1:33μμ

Kath

μέλος από: 3/11/2019
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Ήμασταν στο αυτοκίνητο του. Ξέρει πως δεν έχω ξανακάνει κάτι. Μου είχε πει να πάω σπίτι του κάποια μέρα για να είμαστε πιο άνετα. Ξεκινήσαμε να φασωνομαστε και του έκανα στοματικό.Αυτός μου έβαλε δάχτυλο για λίγο οποτε δεν ήμουν αρκετά υγρή. Κάποια στιγμή μου λέει "Να στο βάλω λίγο;" (αναφορά σε προφυλακτικό ούτε καν). Δεν είναι κάπως χαζό αυτό; Να σου έχει πει η άλλη πως δεν το έχει ξανακάνει, να μην έχεις ασχοληθεί ιδιαίτερα εσύ και να θες "να το βάλεις λίγο". Δεν ξέρω αν το είπε απλά εκείνη την στιγμή γιατί ήταν καυλωμενος. Το θέμα ειναι ότι ενώ θέλω να το κάνω μαζί του σκέφτομαι ότι θα είναι πάλι βιαστικός και απότομος (έχει τύχει να με πονάει αντί να μου αρέσει ακριβώς γιατί ήταν απότομες οι κινήσεις του) η ότι δεν θα ασχοληθει αρκετά με αποτέλεσμα να μην ειμαι χαλαρή και να μην νιώσω καλά. Δεν ξέρω αν εγώ το σκέφτομαι υπερβολικά και δεν ισχύει όλο αυτο αλλα η αλήθεια είναι ότι αυτό με κάνει να διστάζω. Καυλώνω πολύ περισσότερο όταν είμαι μόνη μου και τον σκέφτομαι απο όταν κάνω κάτι μαζι του. Εσείς τι πιστεύετε; Λέτε αν του μιλήσω να αλλάξει κάτι;
(Είμαι 18 και αυτός 24)
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #144131 από BillKill στις 06 Νοεμβρίου 2019, 9:23πμ

BillKill

Εικονίδιο
μέλος από: 6/11/2019
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καλησπέρα Kath,

σε καμία περίπτωση δεν είσαι υπερβολική και σε καμία περίπτωση δεν οφείλεις να κάνεις κάτι που δεν σου αρέσει.

Θα σου πρότεινα να συζητήσεις μαζί του το θέμα ακριβώς όπως το θέτεις εδώ.

Επίσης κάνε μια κουβέντα με τον εαυτό σου για το αν πραγματικά σου αρέσει το εν λόγω αγόρι και τι ακριβώς θέλεις από αυτόν.

Πάντα να κάνεις ότι σε γεμίζει και πάντα να χαμογελάς!

Θα χαρώ να μάθω νέα σου,
BillKill
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144135 από Kath στις 06 Νοεμβρίου 2019, 12:13μμ

Kath

μέλος από: 3/11/2019
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Δεν ξέρω αν μου έχει κολλήσει τόσο επειδή πραγματικά μου αρέσει η αν επειδή απλά νιώθω ότι θέλω να κάνω κάτι.
Αυτός ουσιαστικά από την πρώτη φορά που βγήκαμε μου είπε τι θέλει και φάνηκε να ξενέρωσε κάπως όταν του είπα ότι δεν το έχω ξανακάνει. Οπότε δεν περίμενω κάτι περισσότερο και έτσι κι αλλιώς δεν μου αρέσει και τόσο η συμπεριφορά του.
Απλά τώρα τελευταία το σκέφτομαι πολύ εντονα. Είναι χαζό αλλά ενώ έχω άλλες επιλογές είμαι κάπως κολλημένη εκεί. Οπότε δεν είναι ότι δεν θέλω απλά έχοντας δει πως συμπεριφερεται δεν ξέρω αν θα δώσει τόση σημασία στο πως νιώθω εγώ (βέβαια κάθε φορά που έκανα κάτι που δεν μου άρεσε και του το έλεγα το σταματούσε αμέσως). Απλά είναι σαν να "βιάζεται" ας πούμε γεγονός μου με αγχώνει κάθε φορα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144136 από Kath στις 06 Νοεμβρίου 2019, 12:14μμ

Kath

μέλος από: 3/11/2019
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ για την απάντηση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144139 από BillKill στις 07 Νοεμβρίου 2019, 3:47πμ

BillKill

Εικονίδιο
μέλος από: 6/11/2019
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Καλημέρα Kath,

από τα γραφόμενα σου, για το κομμάτι που λες για το "κόλλημα" καταλαβαίνω ότι ή τον έχεις ερωτευτεί ή έχεις χαμηλή αυτοεκτίμηση - αυτό σηκώνει μεγάλη κουβέντα.

Επιμένω σε αυτό που σου είπα χθες... κάνε κουβέντα με τον εαυτό σου τι πραγματικά θέλεις εσύ - να είσαι σίγουρη ότι ο εαυτός σου θα σου πει την αλήθεια και μόνη αυτή!

Όσο για τις επιλογές που ανέφερες... αξιοποιησέτες! ;)

Όπου αλλού μπορώ να σε βοηθήσω είμαι εδώ,

BillKill
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login