Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Σού 'λειψε τίποτα μωρή;
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Ωορηξια Βοηθεια

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #144180 από eyaaki στις 12 Νοεμβρίου 2019, 2:27μμ

eyaaki

Εικονίδιο
μέλος από: 9/11/2019
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Καλησπερα, ειμαι 17 χρονων και πριν λιγες μερες στα μεσα του κυκλου μου ειχα για 3-4 μερες λιγο αιμα. Απ οτι διαβασα επροκειτο για ωορηξια και ειμαι μπερδεμενη με αυτα που διαβασα. Η ωορηξια συμβαινει εφοσον γονιμοποιηθει καποιο ωαριο ή ειναι ανεξαρτητο? Ειχα 2 επαφες αυτον τον μηνα αλλα ενοειται με προφυλακτικο και μετα το αγορι μου τα γεμισε και τις 2 φορες με νερο και ηταν οκ. Οποτε το φαινομενο να ειχε περασει κατι ειναι αδυνατον. Οποιος γνωριζει κατι σας παρακαλω βοηθηστε, ευχαριστω εκ των προτερων.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #144183 από lida στις 13 Νοεμβρίου 2019, 2:26μμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Μην ανησυχεις. Η ωορηξια συμβαινει σε ολες μας καθε μηνα απο οταν εμφανιζεται η περιοδος και είναι η απελευθερωση ωαριου που ισως γονιμοποιηθεί. Δεν εχει καμια σχεση με γονιμοποιημενο ωαριο. Σε αρκετες γυναικες πολλες φορες με την ωορηξια εχουν λιγο αιμα αλλα αυτο δεν σημαινει κατι. Αρα αν εχεις τηρησει τους κανονες αντισύλληψης δεν εχεις κανενα λογο να ανησυχεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144206 από eyaaki στις 21 Νοεμβρίου 2019, 12:46μμ

eyaaki

Εικονίδιο
μέλος από: 9/11/2019
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Παλι καλα, ξερεις αν επιρεαζει την περιοδο? Εχω 4 μερες καθυστερηση αλλα δεν εχω και πολυ σταθερο κυκλο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login