Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Εχει αποδειχθεί πια οτι το κάπνισμα είναι η βασικότερη αιτία των στατιστικών.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Φοβάμαι μήπως κόλλησα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #144241 από Jokerdark91 στις 29 Νοεμβρίου 2019, 11:17πμ

Jokerdark91

Εικονίδιο
μέλος από: 11/2/2017
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Καλησπέρα . Είμαι φοιτητής στο πρώτο έτος , και πρόσφατα από κοινή παρέα φίλων γνώρισα μια κοπέλα . Εκείνη τότε ήταν σε σχέση και εγώ είχα χωρίσει πρόσφατα. Τελευταία λοιπόν και αυτή η κοπέλα χώρισε και βρεθήκαμε αρκετά κοντά . Ενώ δεν έχουμε πει κάτι για σχέση βγαίνουμε , μιλάμε , φασωνομαστε κλπ. Εχθές καθώς ξεκινήσαμε σπίτι μου να κάνουμε σεξ , μου είπε ότι με τον πρώην της που τα είχανε 3 χρόνια είχε συνηθίσει να το κάνει χωρίς προφυλακτικό , έτσι το έβγαλα . Το ίδιο βράδυ το κάναμε ξανά αλλά αυτή την φορά με προφυλακτικό . Σήμερα το πρωί άρχισα να το σκέφτομαι και χωρίς να της το πω έχω τρομερό άγχος μήπως κόλλησα κάποιο σεξουαλικώς μεταδιδόμενο νόσημα .
Ξέρετε σε πόσο καιρό θα εκδηλωθεί ; Θέλω να κάνω εξετάσεις γτ πράγματα έχω φοβηθεί πάρα πολύ απλά δεν ξέρω άμα είναι πολύ νωρίς ακόμη .
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144244 από Goku123 στις 30 Νοεμβρίου 2019, 3:16μμ

Goku123

μέλος από: 15/5/2017
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Αν εχεις κολλησει κατι δεν θα εμφανιστει αμεσα, αλλα για να εισαι σιγουρος ρε φιλε πηγαινε και κανε εξατασεις γιατι δεν λεει να τα αφηνεις αυτα
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #144260 από chronus στις 04 Δεκεμβρίου 2019, 7:09μμ

chronus

Εικονίδιο
μέλος από: 22/9/2016
μηνύματα: 48 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Τεράστιο λάθος αυτό που έγινε, αλλά δεν χρειάζεται νομίζω να σου το ξαναπούμε, το ξέρεις ήδη. Για τα πολύ σοβαρά σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα, χρειάζεται περίπου ένας μήνας από την ύποπτη επαφή, για να είναι αξιόπιστο το αποτέλεσμα των εξετάσεων. Περίμενε λοιπόν να κλείσει μήνας και πήγαινε σε έναν παθολόγο ή ουρολόγο να σου τις γράψει. Είναι ακριβές εξετάσεις, όμως αν δεν θέλεις να καταγραφούν στον ψηφιακό σου φάκελο, γίνεται ο γιατρός απλώς να σημειώσει τις εξετάσεις που θέλει σε ένα χαρτί. Ουσιαστικά, οι πιο σοβαρές ασθένειες είναι το AIDS, η ηπατίτιδα C και η ηπατίτιδα Β, για την τελευταία όμως υποθέτω ότι έχεις κάνει το εμβόλιο, άρα είσαι ασφαλής. Τις εξετάσεις για ηπατίτιδες μπορεί να τις γράψει και γαστρεντερολόγος. Ωστόσο, θα σου πρότεινα να επιλέξεις έναν ουρολόγο, για να σε εξετάσει επιπλέον για να ελαφρές παθήσεις που μπορεί να κολλήσει κάποιος με σεξουαλική επαφή, όπως μύκητες, διάφορα μικρόβια, έρπης κλπ. Τα περισσότερα από αυτά θα τα εξετάσει με μια απλή επισκόπηση και ψηλάφηση των γεννητικών σου οργάνων.

Αυτονόητο είναι ότι δεν θα ξαναβγάλεις το προφυλακτικό, μέχρι να γνωρίσετε καλά ο ένας τον άλλο, να αποκτήσετε σταθερή σχέση και να είστε απολύτως σίγουροι ότι είστε υγιείς και μεταξύ σας υπάρχει αποκλειστικότητα. Βέβαια πάντα να έχεις υπόψιν σου ότι εκτός από τις ασθένειες, καλό θα είναι να αποφύγετε και ανεπιθύμητες εγκυμοσύνες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144265 από Jokerdark91 στις 06 Δεκεμβρίου 2019, 12:25μμ

Jokerdark91

Εικονίδιο
μέλος από: 11/2/2017
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Χλαμύδια , μύκητες κλπ. Πιστεύω τα έχω αποφύγει καθώς θα εμφανιζόντουσαν εάν υπήρχαν. Θα κλείσω ραντεβού για Aids και ηπατίτιδες
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login