Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Λαγός την πτέραν έσειε, κακόν της κεφαλής του.
Τρίτη, 16 Απριλίου

Κατούρημα με καλυμμένη βάλανο ή οχι;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #144251 από mixalhscor22 στις 02 Δεκεμβρίου 2019, 2:17μμ

mixalhscor22

Εικονίδιο
μέλος από: 2/12/2019
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Γεια σας μάγκες είμαι 15 και έχω μια απορία λολ.
έχω ακούσει άλλους να κατουράνε με κλειστό το πετσάκι άλλους το ανοίγουν θέλω να μου εξηγήσετε τισ διάφορες και πιο είναι πιο σωστό
(δίνω αποδεκτή άμα με καλύψετε)
ευχαριστώ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144253 από ticky14 στις 03 Δεκεμβρίου 2019, 7:51πμ

ticky14

Εικονίδιο
μέλος από: 13/9/2016
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
δεν υπάρχει σωστό και καθος φιλε, οτι σε βολεύει
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #144258 από chronus στις 04 Δεκεμβρίου 2019, 6:22μμ

chronus

Εικονίδιο
μέλος από: 22/9/2016
μηνύματα: 48 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Δεν υπάρχει σωστός ή λάθος τρόπος σε αυτό. Ο λόγος που άλλοι άνδρες επιλέγουν να τραβάνε το πετσάκι ("πόσθη" λέγεται επισήμως) στο κατούρημα και άλλοι να το αφήνουν όπως είναι κατεβασμένο, έχει να κάνει με το διαφορετικό σχήμα πέους που έχει ο καθένας. Άλλοι αισθάνονται ότι ελέγχουν το κατούρημα καλύτερα με τραβηγμένο το πετσάκι και άλλοι το αντίστροφο. Δοκίμασέ το λοιπόν κι εσύ μερικές φορές και με τους δύο τρόπους και διάλεξε αυτόν που σε βολεύει καλύτερα.

Το μόνο που έχω να τονίσω είναι το θέμα υγιεινής. Το πετσάκι, ειδικά όταν είναι μπόλικο, έχει την τάση να κρατάει βρομιές (υπολείμματα ούρων, σμήγμα, ιδρώτα, κλωστές από το ύφασμα του εσωρούχου, σκόνες κλπ.) και μαζεύει έτσι μικρόβια. Θέλει λοιπόν πολύ συχνό και καλό πλύσιμο με νερό μέσα έξω και γύρω γύρω στο αυλάκι και σαπούνι παντού όταν κάνεις μπάνιο. Ειδικά αν κατουράς με το πετσάκι κατεβασμένο, μαζεύονται περισσότερα υπολείμματα ούρων από μέσα και θέλει πιο συχνά πλύσιμο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login