Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Η ζωή είναι ένα παιχνίδι. Τα λεφτά είναι το σκορ.
Πέμπτη, 18 Απριλίου

Μπάνιο με φίλους χωρίς μαγιό

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #144275 από Ronnie στις 10 Δεκεμβρίου 2019, 1:40πμ

Ronnie

Εικονίδιο
μέλος από: 10/12/2019
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Είμαι 25 χρονών και κατάγομαι από νησί, στο οποίο πηγαίνω κυρίως σε διακοπές επίσκεψη στην οικογένεια. Το καλοκαίρι που πέρασε λοιπόν, συνέβη κάτι εντελώς αναπάντεχο και διαφορετικό από ό,τι συνηθίζω να κάνω. Μια μέρα είπαμε με άλλους δύο φίλους να πάμε βόλτα με το σκάφος που είχε ο ένας, που μένει μόνιμα εκεί και να ψαρεύαμε κιόλας. Ο φίλος με το σκάφος ήταν κι αυτός 25 χρονών και το άλλο παιδί 22-23. Βάλαμε όλοι λεφτά για τα καύσιμα και γεμίσαμε. Όταν φτάσαμε λοιπόν το πρωί στη μαρίνα να μπούμε στο σκάφος, ήταν εκεί, μαζί με τον φίλο που του ανήκε και τέταρτο άτομο, ο αδερφός του, 18 χρονών. Ο μικρός αδερφός μάλλον περνούσε τυχαία από εκεί (πολύ μικρός ο τόπος), δεν είχε κάτι να κάνει κι έτσι τον φώναξε να έρθει επιτόπου μαζί μας. Έτσι μπήκαμε και οι τέσσερις στο σκάφος και φύγαμε.

Μετά από μια ώρα περίπου στη θάλασσα και ατελείωτες βόλτες παντού, είπαμε να πάμε για ψάρεμα κάπου. Τα δύο αδέρφια που ήταν μόνιμοι κάτοικοι και ξέρανε, είπαν να πάμε κοντά σε μια βραχονησίδα στην περιοχή, που μάλλον θα είχε ψάρι εκείνη τη μέρα.

Όταν όμως φτάσαμε εκεί, βρεθήκαμε απέναντι από έναν εντελώς απομονωμένο όρμο και μια απίστευτα όμορφη παραλία με ψιλή άμμο. Οι ντόπιοι την ξέρουν, όμως δεν πάει ποτέ κανένας για μπάνιο σε αυτήν, γιατί στο νησί απέναντι υπάρχουν πάρα πολλές άλλες ωραίες παραλίες, με εύκολη πρόσβαση, που τις προτιμούν και οι τουρίστες. Επίσης γενικά δεν περνούν σκάφη από το σημείο, καθώς δεν είναι πέρασμα για κανένα προορισμό. Κυριολεκτικά έρημη παραλία δηλαδή! Εγώ είχα πάει μόνο μία φορά εκεί, πριν από δεκαπέντε χρόνια περίπου, με το καΐκι του παππού μου.

Όταν είδαμε την παραλία, είχε και καύσωνα, είπα μήπως αντί για ψάρεμα, να αράζαμε και να κάναμε μπάνιο και οι άλλοι τρεις συμφώνησαν, εκτός από τον μικρό αδερφό, που είχε έρθει απρογραμμάτιστα. Ο λόγος ήταν ότι ο μικρός δεν είχε μαγιό. Οι άλλοι τρεις τα φορούσαμε ήδη, αλλά αυτός, που δεν είχε στο πρόγραμμα κάτι τέτοιο από πριν, δεν φορούσε, ούτε είχε μαζί του.

Του προτείναμε να κάνει με το βρακί, αλλά δεν ήθελε, γιατί φορούσε ένα καλό μαύρο και Θα του ξεθώριαζε με το θαλασσινό νερό. Έτσι είχαμε τρεις επιλογές: Ή δεν θα κάναμε μπάνιο ή θα κάναμε οι τρεις και ο μικρός θα μας περίμενε μόνος του ή αυτό που τελικά επιλέξαμε:

Το άλλο παιδί λέει εκείνη τη στιγμή: «Ας κάνουμε όλοι χωρίς μαγιό τότε». Για λίγο ακούστηκαν γελάκια αμηχανίας και ο μεγάλος αδερφός, που οδηγούσε, είπε «τι λες μωρέ δεν γίνονται αυτά». Εγώ αιφνιδιάστηκα και δεν είπα τίποτα. Εκείνος όμως επέμεινε και είπε «γιατί ρε σιγά, ποιος θα μας δει εδώ». Σιγά σιγά αρχίσαμε να το συζητάμε και τελικά είπαμε όλοι κι εγώ μαζί, ότι να δεν έχουν οι άλλοι πρόβλημα, ας το κάνουμε. Εν τω μεταξύ, καθώς τα λέγαμε αυτά, είχαμε ήδη αράξει στην παραλία και είχαμε δέσει. Κοιταχτήκαμε για λίγο αμήχανα, αλλά αυτός που το είχε προτείνει έβγαλε πρώτος το μαγιό του και έμεινε γυμνός μπροστά μας. Οι άλλοι τρεις ακολουθήσαμε τότε και ένας ένας τα βγάλαμε όλα.

Υπήρξε τότε μια στιγμή αμηχανίας, καθώς ήμασταν τέσσερις άντρες, φίλοι, που στεκόμασταν εντελώς γυμνοί για πρώτη φορά ο ένας απέναντι από τον άλλο. Πρώτη φορά έβλεπα το πέος των φίλων μου και δεν μου είχε περάσει ποτέ από το μυαλό ότι θα το έβλεπα. Η αμηχανία όμως κράτησε ένα δυο λεπτά μόνο και αφού είπαμε σχόλια να σπάσει ο πάγος, όπως πόσο πολύ ίδιες τις είχαν τα δύο αδέρφια, αρχίσαμε αμέσως το μπάνιο και την πλάκα. Στην παραλία αυτή κάτσαμε περίπου δύο ώρες και ήταν τα πάντα πολύ φυσικά. Κάναμε μπάνιο, αράζαμε για ηλιοθεραπεία, παίζαμε ρακέτες κλπ. Και δεν μας ένοιαζε καθόλου που ήμασταν γυμνοί και βλέπαμε ο ένας τον άλλο. Μάλιστα κάποια στιγμή, που ένας ήθελε να κατουρήσει, δεν μπήκε καν στον κόπο να πάει παραπέρα και να γυρίσει πλάτη. Απλά έκανε τρία βήματα στο πλάι και κατούρησε έτσι μπροστά μας προς τη θάλασσα και τα είδαμε όλα. Μετά από δύο ώρες περίπου, είπαμε να μαζέψουμε και να φύγουμε. Απλά βάλαμε πάλι τα ρούχα μας και γυρίσαμε, μιλώντας για διάφορα στη διαδρομή, σαν να μην έτρεχε τίποτα.

Να τονίσω ότι κανένας μας δεν ήταν γυμνιστής, ούτε έγινε δεύτερη φορά. Όσες άλλες φορές πήγαμε για μπάνιο μαζί, ήταν με μαγιό σε κανονικές παραλίες με κόσμο. Δεν το συζητήσαμε ιδιαιτέρα, είπαμε όμως ότι είχαμε περάσει πολύ ωραία και ότι μπορούμε να το ξανακάνουμε κάποια στιγμή. Το μόνο που αναφέραμε για το θέμα ήταν ότι είναι πολύ ωραία και διαφορετική αίσθηση να κάνεις γυμνός μπάνιο. Μέχρι εκεί και όλα καλά.

Εγώ είχα ξανακάνει μπάνιο χωρίς μαγιό αρκετές φορές, μόνος μου κυρίως νύχτα και μια δυο φορές με την κοπέλα μου. Αλλά ποτέ ως τότε δεν είχε τύχει να κάνω με άνδρες φίλους και μάλιστα μέρα. Δεν ήταν προγραμματισμένο, όμως οφείλω να παραδεχτώ ότι μου άρεσε και αισθάνθηκα τους φίλους πολύ πιο κοντά. Το είδα σαν μία τελείως φυσική και απλή εμπειρία μεταξύ φίλων. Δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω, όμως για μένα, ήταν μια πολύ ωραία φάση. Δεν μετανιώνω για τίποτα και μάλιστα θα ήθελα να το ξανακάνω με τους ίδιους φίλους μου ή ίσως κάποιους άλλους πολύ κοντινούς μου.

Στην Αθήνα που μένω μόνιμα, δεν το έχω πει σε κανέναν, ούτε και στην κοπέλα μου, γιατί δεν ξέρω πώς θα το πάρουν, αν και θα ήθελα, τουλάχιστον σε εκείνη, να το πω, αν έβρισκα το σωστό τρόπο.

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο παρόμοια περίπτωση; Τι κάνατε; Πώς το διαχειριστήκατε μετά; Το είπατε σε κανέναν ή στην κοπέλα σας;
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #144278 από panagiotis97 στις 10 Δεκεμβρίου 2019, 6:22μμ

panagiotis97

Εικονίδιο
μέλος από: 27/3/2012
μηνύματα: 254 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Φίλε είναι εντελώς φυσικό και καθόλου περίεργο. Το υπεραναλύεις. Μου έχει τύχει αρκετές φορές να προτείνει κάποιος φίλος να βγάλουμε τα μαγιό. Και με άντρες μπροστά και με κοπέλες το έχω κάνει. Η αίσθηση του νερού είναι απίστευτη. Μια φορά θυμάμαι σε κατι βαθρες στη Σαμοθράκη με ενα φίλο είχαμε μείνει γυμνοί και είχαμε ηρεμήσει τόσο πολύ. Γίναμε ένα με τη φύση και δεν υπηρχε χώρος για ντροπές. Έτυχε να ήταν παραπέρα και δύο κοπέλες ολόγυμνες κι αυτές, και σε κάποια φάση ζήτησαν αναπτήρα, τους έδωσα και ανοίξαμε και συζήτηση χαλαρά. Και υπήρχαν και φάσεις που ήμουν και λίγο καυλωμενος. Φυσικές λειτουργίες ειναι αυτές. Υπαρχουν απιστευτα ομορφες παραλίες για γυμνισμό και η αισθηση ειναι καθε φορα υπεροχη. Έχουμε δαιμονοποιησει το γυμνο σωμα, ιδιαίτερα στην Ελλάδα. Ο γυμνισμός είναι ακρως απελευθερωτικη εμπειρία και σίγουρα θα το ξανακανω πολλές φορές στο μέλλον. Μπορείς λοιπόν να το προτείνεις σε φίλους σου και να το ξανακάνεις. Και φυσικά πες το και στην κοπέλα σου να το κανετε και μαζί. Ειναι ομορφη εμπειρια για ένα ζευγαρι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144289 από krakras στις 13 Δεκεμβρίου 2019, 1:14μμ

krakras

Εικονίδιο
μέλος από: 13/12/2019
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Θα μου άρεσε να πήγαινα κι εγώ σε μια έρημη παραλία...όχι για να κάνω μπάνιο γυμνός αλλά θα ήθελα να πάω σε μια παραλία και να είμαι μονος μου ή μονοεγω καινή παρέα μου
Που είναι αυτή η παραλία;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144291 από Xaris127 στις 13 Δεκεμβρίου 2019, 1:46μμ

Xaris127

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/12/2019
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Βάλε ζεστό νερό , πες και στη γκομενα να μπειτε για μπανιο και περαστε καλα και ολα θα ξεχαστουν
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144310 από Ronnie στις 14 Δεκεμβρίου 2019, 9:50μμ

Ronnie

Εικονίδιο
μέλος από: 10/12/2019
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Έγραψε:(panagiotis97@10 Δεκεμβρίου 2019)
Φίλε είναι εντελώς φυσικό και καθόλου περίεργο. Το υπεραναλύεις. Μου έχει τύχει αρκετές φορές να προτείνει κάποιος φίλος να βγάλουμε τα μαγιό. Και με άντρες μπροστά και με κοπέλες το έχω κάνει. Η αίσθηση του νερού είναι απίστευτη. Μια φορά θυμάμαι σε κατι βαθρες στη Σαμοθράκη με ενα φίλο είχαμε μείνει γυμνοί και είχαμε ηρεμήσει τόσο πολύ. Γίναμε ένα με τη φύση και δεν υπηρχε χώρος για ντροπές. Έτυχε να ήταν παραπέρα και δύο κοπέλες ολόγυμνες κι αυτές, και σε κάποια φάση ζήτησαν αναπτήρα, τους έδωσα και ανοίξαμε και συζήτηση χαλαρά. Και υπήρχαν και φάσεις που ήμουν και λίγο καυλωμενος. Φυσικές λειτουργίες ειναι αυτές. Υπαρχουν απιστευτα ομορφες παραλίες για γυμνισμό και η αισθηση ειναι καθε φορα υπεροχη. Έχουμε δαιμονοποιησει το γυμνο σωμα, ιδιαίτερα στην Ελλάδα. Ο γυμνισμός είναι ακρως απελευθερωτικη εμπειρία και σίγουρα θα το ξανακανω πολλές φορές στο μέλλον. Μπορείς λοιπόν να το προτείνεις σε φίλους σου και να το ξανακάνεις. Και φυσικά πες το και στην κοπέλα σου να το κανετε και μαζί. Ειναι ομορφη εμπειρια για ένα ζευγαρι.


Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Το θέμα είναι ότι δεν είμαι γυμνιστής, ούτε και οι φίλοι μου. Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν το γυμνισμό ως φιλοσοφία και τρόπο ζωής. Δεν το κρίνω και δεν με πειράζει να είμαι σε μια παραλία όπου παραδίπλα υπάρχουν και γυμνιστές, αλλά εγώ δεν είμαι έτσι. Δεν νομίζω να ήθελα να το κάνω, αν υπήρχαν και άλλοι στην παραλία, με μαγιό ή χωρίς ή αν υπήρχαν γυναίκες. Στη φάση αυτή όμως, ήμασταν κυριολεκτικά εμείς οι τέσσερις μόνο και η φύση. Έτσι ένιωσα πολύ γρήγορα τελείως χαλαρά, ώστε να βγάλω με άνεση το μαγιό μου και πιστεύω το ίδιο και οι φίλοι μου. Με τα δύο από τα τρία παιδιά, που έχουμε κοντινές ηλικίες, έχουμε σχεδόν αδερφική σχέση. Μπορεί να μην βρισκόμαστε πολύ συχνά λόγω απόστασης, αλλά δεν έχει σημασία. Άλλωστε μιλάμε σχεδόν κάθε μέρα. Οπότε δεν μας ήταν δύσκολο. Εγώ πάντως γδύθηκα μπροστά τους όπως θα το έκανα αν ήμουν σπίτι μου. Το μικρότερο παιδί ήταν 18 χρονών και αδερφός του φίλου μου. Τον ξέρω όμως κι αυτόν ατελείωτα χρόνια και είναι εξαιρετικό παιδί, οπότε δεν υπήρξε πρόβλημα. Ίσως εκείνος να ντράπηκε περισσότερο από εμάς, ειδικά όταν κάφρικα σχολιάσαμε πόσο ίδιες τις είχαν με τον αδερφό του, όμως πολύ γρήγορα ξεπεράστηκαν όλα από όλους. Ίσως και να ήταν η πρώτη φορά που και τα αδέρφια γδύνονταν ο ένας μπροστά στον άλλο. Δεν το ρώτησα, αλλά θα το ρωτήσω σε άλλη ευκαιρία.

Έτσι αυτή τη φάση μπορώ να πω ότι την απόλαυσα. Δεν ήταν μόνο η αίσθηση του νερού και της φύσης χωρίς τα μαγιό ωραία. Ήταν και η όλη κατάσταση που καταφέραμε να διαμορφώσουμε. Που ήμασταν δηλαδή τέσσερις φίλοι σε μια "πριβέ" παραλία και κάναμε ό,τι θα κάναμε σε μια κανονική (μπάνιο, άραγμα, ηλιοθεραπεία, ρακέτες, βόλτα στην άμμο, χαβαλέ, κουβέντα, παιχνίδι με το νερό κλπ.), χωρίς να μας νοιάζει που ήμασταν γυμνοί και που μπορούσε ο καθένας να δει τα πάντα στους άλλους με κάθε λεπτομέρεια. Δεν κάναμε επίδειξη προσόντων. Δεν το είχαμε ανάγκη. Όμως προφανώς και υπήρχαν αυθόρμητα βλέμματα στα σώματά μας, κάποιες φορές και αστεία σχόλια, χωρίς όμως αυτό να μας ενοχλεί. Ήταν η πρώτη φορά που κατάλαβα πόσο φυσικό είναι το ανθρώπινο σώμα και πόσο πολύ το έχουμε ενοχοποιήσει.

Καυλωμένοι δεν ήμασταν. Τουλάχιστον όχι εγώ, αν και δεν παρατήρησα σε κανέναν από τους άλλους να του έχει σηκωθεί. Όμως και αυτό, αν συνέβαινε, είναι μία φυσιολογική λειτουργία και δεν θα μας έθιγε τη σεξουαλικότητα. Όλοι ξέρουμε τι είναι στύση και πώς γίνεται μερικές φορές και δεν θα το παρεξηγούσαμε. Το πιο πιθανό θα ήταν να μην προσπαθούσε καθόλου να το κρύψει αυτός που θα το πάθαινε και οι υπόλοιποι να μην έδιναν καν σημασία.

Όπως είπα, μάλλον δεν θα το έκανα σε παραλία με αγνώστους ή με γυναίκες στην παρέα. Όμως πολύ θα ήθελα να το ξανακάνω είτε με την κοπέλα μου οι δυο μας σε μια έρημη παραλία είτε πάλι με δυο τρία πολύ έμπιστα φιλαράκια και κανέναν άλλο γύρω.

Έγραψε:(krakras@13 Δεκεμβρίου 2019)
Θα μου άρεσε να πήγαινα κι εγώ σε μια έρημη παραλία...όχι για να κάνω μπάνιο γυμνός αλλά θα ήθελα να πάω σε μια παραλία και να είμαι μονος μου ή μονοεγω καινή παρέα μου
Που είναι αυτή η παραλία;
Έγραψε:

Το μέρος ακριβώς δεν μπορώ να το πω, γιατί είναι πολύ μικρός ο τόπος εκεί και θα είναι σαν να αποκαλύπτω την ταυτότητά μας. Είναι ένα μικρό νησί στα Δωδεκάνησα και η παραλία βρίσκεται σε μια ακατοίκητη βραχονησίδα απέναντι. Πας μόνο με δικό σου σκάφος. Υπάρχουν όμως πάρα πολλά τέτοια μέρη σε όλη την Ελλάδα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144330 από Akis2000 στις 18 Δεκεμβρίου 2019, 11:46πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0
Χρόνια ήταν αποθημενο μου να βρεθώ σε παραλία γυμνιστών. Μόνος κατά καιρούς όποτε βόλευε έβρισκα κάποια βράχια που δεν με έβλεπαν και μου άρεσε να βγάζω μαγιό και να αράζω ή να μπαίνω πολύ βαθιά και να κολυμπάω γυμνός (πάντα είχα το άγχος μη μου φύγει ντο μαγιό και μετά πως θα έβγαινα παραλία 😁). Μέχρι που πριν κάποια χρόνια σε διακοπές μου στην Χαλκιδική βρήκα την τέλεια για μένα παραλία. Ήταν η πρώτη μου φορά σε παραλία γυμνιστών και μπορώ να πω ότι γρήγορα προσαρμοστηκα. Η αίσθηση του να κάνεις μπάνιο, ηλιοθεραπεία, διάβασμα βιβλίου γυμνός είναι μοναδική. Την επόμενη χρονιά φυσικά ξανά στην ίδια παραλία. Φέτος και πέρυσι άλλαξα στέκι καθώς ήμουν φιλοξενούμενος σε νησί στις Κυκλάδες. Πάντως για αυτό που λέτε σχετικά με τον εάν νιώθετε να σας σηκώνεται εμένα δεν μου συνέβει, αντίθετα μάλιστα, θα έλεγα πως μένει διαρκώς μαζεμένη. Δεν νομίζω ότι οι περισσότεροι που πάνε βαε αυτά τα μέρη πάνε μόνο και μόνο για να δούνε τους άλλους γυμνούς. Υπάρχουν κι αυτοί σίγουρα αλλά είναι υποθέτω λίγοι
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login