Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Δεν το κατάλαβα πως ήμουνα για σένα, ο πασατέμπος σου για να περνά η ώρα... (άσμα)
Σάββατο, 20 Απριλίου

Ερώτηση για πετσακι

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #144378 από Weirdboy στις 29 Δεκεμβρίου 2019, 5:35μμ

Weirdboy

μέλος από: 11/5/2019
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Γεια σας. Είμαι 13 χρόνων και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για το πέτσακι του πέους. Όταν μου καυλωνετε πρέπει να κατεβενει μόνο του η να το κατεβάζω εγω; Εγω το κατεβάζω μόνος μου. Επίσης όταν εισασταν μικροί ο μπαμπας σας σας πήγε για καμία επέμβαση στο πέος και αν ναι τι επέμβαση ήταν. Ευχαριστώ
προφίλάλλα...˵quote˶
5
Μήνυμα #144379 από Stayros15 στις 29 Δεκεμβρίου 2019, 7:31μμ

Stayros15

Εικονίδιο
μέλος από: 3/12/2019
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γεια σου φιλε
Το πετσακι το κατεβάζεις εσυ , δεν κατεβαίνει από μόνο του στην μαλακια ...
Εμένα δεν μου είχαν κάνει κάποια επέμβαση .
Όταν λες επέμβαση Μήλας για περιτομή η για κάτι ουδέτερο ;
Αποδεκτή αν σε κάλυψα !
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144383 από chronus στις 30 Δεκεμβρίου 2019, 4:02πμ

chronus

Εικονίδιο
μέλος από: 22/9/2016
μηνύματα: 48 αποδεκτές 0
Γεια σου φίλε. Κάθε άνδρας έχει διαφορετικό σχήμα πέους, άρα και το πετσάκι είναι διαφορετικό (επισήμως το πετσάκι λέγεται "πόσθη"). Σε κάποιους είναι μικρό και κατεβαίνει μόνο του στη στύση, σε άλλους είναι μπόλικο και κατεβαίνει μόνο με το χέρι ακόμα και στην πλήρη στύση. Το σημαντικό είναι να μπορεί να κατέβει τελείως, εύκολα και ανώδυνα, σε κάθε φάση του πέους, πεσμένο ή σηκωμένο.

Απ' ό,τι κατάλαβα, εσύ μπορείς να το ανεβοκατεβάζεις άνετα, άρα δεν φαίνεται να έχεις πρόβλημα. Ωστόσο, αν έχεις αμφιβολία, μπορείς να μιλήσεις γι' αυτό με τον μπαμπά σου, με τον οποίο καταλαβαίνω ότι έχεις άνεση για τέτοια θέματα. Αν αισθάνεσαι πάρα πολύ άνετα με αυτό και δεν νιώθεις άσχημα (δεν το λέω για να σε φρικάρω), μπορείς ακόμα και να του δείξεις το πέος σου και να τον αφήσεις να εξετάσει εκείνος αν όντως το πετσάκι σου ανεβοκατεβαίνει φυσιολογικά. Έχει την εμπειρία να καταλάβει, αρκεί βεβαίως να είσαι εσύ ψυχολογικά απολύτως εντάξει με αυτό! Σε περίπτωση προβλήματος, μπορείτε να πάτε στο γιατρό. Στην ηλικία σου, ο γιατρός που μπορεί να σε δει είναι παιδίατρος ή παιδοχειρουργός, όταν όμως κλείσεις τα 14, θα μπορείς να πας και σε ουρολόγο.

Όσο για την επέμβαση που λες, λέγεται περιτομή, αλλά δεν τη χρειάζονται όλοι όσοι έχουν στενό πετσάκι. Σε ελαφρές περιπτώσεις, ειδικά σε παιδιά στην ηλικία σου, που είναι ακόμα στην ανάπτυξη, ο γιατρός συχνά προτείνει ασκήσεις που μαλακώνουν το πετσάκι σταδιακά και έτσι αποφεύγεται η επέμβαση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144385 από Weirdboy στις 30 Δεκεμβρίου 2019, 7:59πμ

Weirdboy

μέλος από: 11/5/2019
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Stayros15@29 Δεκεμβρίου 2019)
Γεια σου φιλε
Το πετσακι το κατεβάζεις εσυ , δεν κατεβαίνει από μόνο του στην μαλακια ...
Εμένα δεν μου είχαν κάνει κάποια επέμβαση .
Όταν λες επέμβαση Μήλας για περιτομή η για κάτι ουδέτερο ;
Αποδεκτή αν σε κάλυψα !

προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login