Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ποτέ μη σηκώσεις χέρι στα παιδιά σου. Αφήνεις το θώρακά σου απροστάτευτο.
Τρίτη, 19 Μαρτίου

Πόνοι στο σεξ

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #144733 από Eirini1999 στις 13 Μαρτίου 2020, 9:10πμ

Eirini1999

Εικονίδιο
μέλος από: 12/3/2020
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Σε περίπτωση μυκήτων τι κάνουμε
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144734 από Akis2000 στις 13 Μαρτίου 2020, 10:54πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0
Πάρα πολύ κατατοπιστικός ο Νίκος στις τοποθετήσεις του. Καταρχάς αν δεν το έχεις κάνει ακόμα, δώσε του με χίλια μία αποδοχή. Στο κομμάτι ενημέρωσης των γονιών σου γύρω από το πρόβλημά σου μπορεί για εμάς που ήμαστε από έξω να λέμε (σχετικά) εύκολα ποιο είναι το σωστό, ωστόσο όμως σίγουρα εσύ είσαι αυτή που καλείσαι να το αντιμετωπίσεις μαζί τους. Και αν μιλάμε για μία μικρή κοινωνία όπως ανέφερες πιο πάνω, εκεί τα πράγματα είναι ακόμα πιο δύσκολα (είμαι από επαρχία και ξέρω). Αν το πρόβλημα των ενοχλήσεων είναι πάντως μόνο κατά την πράξη τότε ίσως να το πάτε λίγο πιο αργά όσο και αν αυτό ξέρω είναι δύσκολο καθώς σαν πρωτόγνωρη εμπειρία υπάρχει και η επιθυμία η φυσική. Αν το πρόβλημα των ενοχλήσεων υπάρχει και εκτός σεξ, τότε θα πρέπει ίσως να το πάρεις απόφαση να μιλήσεις. Πάντως νομίζω ότι υπάρχει και το ιατρικό απόρρητο. Θα μπορούσες σε μία από τις επισκέψεις που κάνετε στον γιατρό για τυπικούς λόγους σε κάποια στιγμή να του πεις ότι θα ήθελες με δική του παρότρυνση να σε εξετάσει μόνη σου και εκεί να του πεις ότι θέλεις. Οι γιατροί ξέρουν ότι πάνω από όλα είναι η υγεία και είναι προτιμότερο να γνωρίζουν ένα πρόβλημα ακόμα και αν πρέπει να το κρύψουν από τους γονείς σου (μιλάω στην περίπτωση που δεν θα είναι πάντα κάτι σοβαρό). Όσον αφορά τώρα στο θέμα των μυκήτων δυστυχώς δεν ξέρω να σε βοηθήσω. Μακάρι να ξεπεράσεις γρήγορα και με τον καλύτερο τρόπο το όποιο πρόβλημα σου και με ασφάλεια πάντα και τις απαραίτητες προφυλάξεις να επικεντρωθείς στην ευχαρίστηση και απόλαυση του όλου πράγματος με το αγόρι σου!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144736 από Eirini1999 στις 13 Μαρτίου 2020, 12:59μμ

Eirini1999

Εικονίδιο
μέλος από: 12/3/2020
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Πονάω αφόρητα στην κάθε προσπάθεια. Να ξανά προσπαθήσουμε? Τι πιστεύεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144737 από nikos24041975 στις 14 Μαρτίου 2020, 1:02μμ

nikos24041975

Εικονίδιο
μέλος από: 13/3/2020
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Όχι όχι όχι, μην ξαναπροσπαθησεις! Το καλύτερο θεωρώ είναι Ειρήνη μου να ξεκινήσεις με μία εξέταση ούρων. Πρέπει να πας πρωινό δείγμα σε μικροβιολογικο εργαστήριο(γενική ούρων). Αυτοί είναι αρμόδιοι να σου πουν αν χρειαστεί να κάνουν καλλιέργεια ούρων και να βγάλουν αντιβιογραμμα. Άλλες περιπτώσεις λύνονται με μια αλοιφή, άλλες με αντιβίωση, με κολπικά υποθετα κτλ.Να ξέρεις πάντως ότι όταν ανιχνευθεί κάτι σε εμάς πρέπει να κάνει εξετάσεις και ο φίλος μας/φίλη μας!!! Φυσικά εννοείτε ΟΤΙ 🐼 χρησιμοποιούμε προφυλακτικό. Μην ψαρώνεις σε λύσεις όπως (💊 αντισύλληψης κτλ).Τα ΣΜΝ είναι πάρα πολλά και ο κόσμος έχει άγνοια. Κρίμα που δεν σε γνωρίζω προσωπικά για να πηγαίναμε μαζί σε γυναικολόγο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144747 από Chackman στις 16 Μαρτίου 2020, 1:30μμ

Chackman

Εικονίδιο
μέλος από: 22/10/2019
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Καλό θα ήταν να συμβουλευτείς κάποιον γυναικολόγο εφόσον οι πόνοι είναι πολύ δυνατοί.

προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login