Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μια γυναίκα είναι δυστυχισμένη όταν ξέρει ένα μυστικό που κανείς άλλος δεν ενδιαφέρεται να μάθει.
Τρίτη, 23 Απριλίου

Βαλανος και σεξ

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #144873 από Nikos.kap. στις 14 Απριλίου 2020, 9:54πμ

Nikos.kap.

Εικονίδιο
μέλος από: 14/4/2020
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Καλησπερα παιδια ειμαι νεος εδω περα ειμαι 16 χρονων, και θελω να ρωτησω επειδη σε λιγο καιρο θα προχωρησω με την κοπελα μου αν μπορω να κανω κατι γτ εχω βραχυ χαλινο και δεν θελω να παθω τα χειροτερα. Επισης η βαλανος ειναι ευαισθητη και νομιζω πως θα χασω την στυση μου. Τι ειδους προφυλακτικο μου προτεινετε να χρισημοποιησω; οποιος μπορεσει να απαντησει γιατι εχω αγχωθει ευχαριστω !
προφίλάλλα...˵quote˶
2
Μήνυμα #144876 από Sky-Sargent στις 14 Απριλίου 2020, 2:21μμ

Sky-Sargent

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2020
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Φίλε Nikos.kap., λες πως έχεις βραχύ χαλινό αλλά δεν γράφεις ποιος έκανε τη διάγνωση.
Αν εξέτασε το παλαμάρι σου γιατρός, σου είπε πως έχεις βραχύ χαλινό και δεν έκρινε πως πρέπει να κάνεις επέμβαση, σημαίνει πως η κατάσταση δεν είναι σοβαρή, οπότε στη χειρότερη αυτό που μπορεί να συμβεί είναι σε κάποιο απ’ τα γαμήσια, όχι απαραίτητα το πρώτο, να σπάσει ο χαλινός, να νιώσεις έναν έντονο πόνο για λίγο, κάποιο τσούξιμο είτε από τα υγρά του μουνιού αν γαμάς ακάποτος, είτε από τις ουσίες της καπότας που θα φοράς και να τρέξουν λίγες σταγόνες αίμα. Με λίγο κρύο νερό, σαπούνισμα και καθαρό σώβρακο, τελειώνει η φασαρία.

Αν πάλι ο γιατρός συνέστησε επέμβαση, φίλε, πρέπει να την κάνεις. Αλλιώς υπάρχει περίπτωση, όχι μόνο στη μπήξιμο, αλλά και σε κάθε γαμιά να πονάς πολύ, δίχως να σου σπάσει ο χαλινός και να χάσεις και τη στύση. Αν επιπλέον κι η κοπελιά είναι παρθένα, θα ‘στε δυο που αντί να το γλεντάτε, θα πονάτε παρέα. Ε, δεν λέει…
Στην περίπτωση που πρέπει να γίνει η επέμβαση που είναι εύκολη (τοπική αναισθησία, λέιζερ, παίρνει το πολύ κάνα τέταρτο, δεν χρειάζεται νοσοκομείο, και το εργαλείο θα’ ναι μάχιμο πολύ σύντομα), το καλύτερο θα ήταν να πεις στον πατέρα σου πως σκοπεύεις να ξεκινήσεις τα γαμήσια, να κανονίσει για ανδρολόγο – ουρολόγο με την πρώτη ευκαιρία (είναι κι η κωλοκατάσταση με τον κορωνοϊό).
Δεν είναι ντροπή να μιλήσεις στα ίσα στον πατέρα σου για το θέμα. Άντρας είναι κι αυτός, μπορεί να ‘χε κι ο ίδιος θέμα, οπότε θα ‘ρθείτε και πιο κοντά πατέρας – γιος, κι αυτό μόνο καλό είναι. Τώρα αν για κάποιο λόγο αυτό αποκλείεται, μίλα με όποιον ενήλικα εμπιστεύεσαι (παππού, θείο, μεγαλύτερο αδερφό, ξάδερφο, νονό) και στην τελική, αν ούτε αυτό το σενάριο παίζει, ψάξ’ το μόνος.

Αν τώρα τη διάγνωση την έκανες εσύ από φωτογραφίες στο internet, φίλε πρέπει οπωσδήποτε να σ’ εξετάσει γιατρός μήπως όλα είναι στο μυαλό σου, ή παίζει να χρειάζεσαι περιτομή.

Γράφεις για ευαίσθητη βάλανο και φόβο μη χάσεις τη στύση.
Κάτι δεν πιάνω: Αυτά τα δυο πάνε πακέτο αν μιλάμε για πόνο, αλλά δεν γράφεις κάτι τέτοιο. Σου πέφτει όταν τρομπάρεις επειδή νιώθεις πόνο στο ψωλοκέφαλο; Μήπως δεν το υγραίνεις αρκετά είτε με τα υγρά σου, είτε π.χ. με σάλιο; Αν φταίει ο βραχύς χαλινός για κάτι τέτοιο, τότε η επέμβαση είναι απαραίτητη.

Τώρα για τις καπότες:
Στην ηλικία σου στα πρώτα γαμήσια, η ρουκέτα φεύγει στις πρώτες γαμιές. Φυσιολογικό και μάλλον ακόμη κι οι καπότες με επιβραδυντικό (γράφουν retarding στο πακέτο) δεν θα σώσουν την κατάσταση. Δε χάνεις τίποτε να δοκιμάσεις κι η μάρκα δεν έχει σημασία. Σημασία έχει να μάθεις να τη φοράς σωστά, οπότε σε κάποιες από τις επόμενες μαλακίες που θα τραβήξεις, κοίτα να χρησιμοποιήσεις από καμιά, να πάρεις το κολάι. Μπορείς να προμηθευτείς κι από το internet.

Ελπίζω να βοήθησα. Σε κάθε περίπτωση, καλά γαμήσια!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144877 από Nikos.kap. στις 14 Απριλίου 2020, 3:14μμ

Nikos.kap.

Εικονίδιο
μέλος από: 14/4/2020
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Sky-Sargent@14 Απριλίου 2020)
Φίλε Nikos.kap., λες πως έχεις βραχύ χαλινό αλλά δεν γράφεις ποιος έκανε τη διάγνωση.
Αν εξέτασε το παλαμάρι σου γιατρός, σου είπε πως έχεις βραχύ χαλινό και δεν έκρινε πως πρέπει να κάνεις επέμβαση, σημαίνει πως η κατάσταση δεν είναι σοβαρή, οπότε στη χειρότερη αυτό που μπορεί να συμβεί είναι σε κάποιο απ’ τα γαμήσια, όχι απαραίτητα το πρώτο, να σπάσει ο χαλινός, να νιώσεις έναν έντονο πόνο για λίγο, κάποιο τσούξιμο είτε από τα υγρά του μουνιού αν γαμάς ακάποτος, είτε από τις ουσίες της καπότας που θα φοράς και να τρέξουν λίγες σταγόνες αίμα. Με λίγο κρύο νερό, σαπούνισμα και καθαρό σώβρακο, τελειώνει η φασαρία.

Αν πάλι ο γιατρός συνέστησε επέμβαση, φίλε, πρέπει να την κάνεις. Αλλιώς υπάρχει περίπτωση, όχι μόνο στη μπήξιμο, αλλά και σε κάθε γαμιά να πονάς πολύ, δίχως να σου σπάσει ο χαλινός και να χάσεις και τη στύση. Αν επιπλέον κι η κοπελιά είναι παρθένα, θα ‘στε δυο που αντί να το γλεντάτε, θα πονάτε παρέα. Ε, δεν λέει…
Στην περίπτωση που πρέπει να γίνει η επέμβαση που είναι εύκολη (τοπική αναισθησία, λέιζερ, παίρνει το πολύ κάνα τέταρτο, δεν χρειάζεται νοσοκομείο, και το εργαλείο θα’ ναι μάχιμο πολύ σύντομα), το καλύτερο θα ήταν να πεις στον πατέρα σου πως σκοπεύεις να ξεκινήσεις τα γαμήσια, να κανονίσει για ανδρολόγο – ουρολόγο με την πρώτη ευκαιρία (είναι κι η κωλοκατάσταση με τον κορωνοϊό).
Δεν είναι ντροπή να μιλήσεις στα ίσα στον πατέρα σου για το θέμα. Άντρας είναι κι αυτός, μπορεί να ‘χε κι ο ίδιος θέμα, οπότε θα ‘ρθείτε και πιο κοντά πατέρας – γιος, κι αυτό μόνο καλό είναι. Τώρα αν για κάποιο λόγο αυτό αποκλείεται, μίλα με όποιον ενήλικα εμπιστεύεσαι (παππού, θείο, μεγαλύτερο αδερφό, ξάδερφο, νονό) και στην τελική, αν ούτε αυτό το σενάριο παίζει, ψάξ’ το μόνος.

Αν τώρα τη διάγνωση την έκανες εσύ από φωτογραφίες στο internet, φίλε πρέπει οπωσδήποτε να σ’ εξετάσει γιατρός μήπως όλα είναι στο μυαλό σου, ή παίζει να χρειάζεσαι περιτομή.

Γράφεις για ευαίσθητη βάλανο και φόβο μη χάσεις τη στύση.
Κάτι δεν πιάνω: Αυτά τα δυο πάνε πακέτο αν μιλάμε για πόνο, αλλά δεν γράφεις κάτι τέτοιο. Σου πέφτει όταν τρομπάρεις επειδή νιώθεις πόνο στο ψωλοκέφαλο; Μήπως δεν το υγραίνεις αρκετά είτε με τα υγρά σου, είτε π.χ. με σάλιο; Αν φταίει ο βραχύς χαλινός για κάτι τέτοιο, τότε η επέμβαση είναι απαραίτητη.

Τώρα για τις καπότες:
Στην ηλικία σου στα πρώτα γαμήσια, η ρουκέτα φεύγει στις πρώτες γαμιές. Φυσιολογικό και μάλλον ακόμη κι οι καπότες με επιβραδυντικό (γράφουν retarding στο πακέτο) δεν θα σώσουν την κατάσταση. Δε χάνεις τίποτε να δοκιμάσεις κι η μάρκα δεν έχει σημασία. Σημασία έχει να μάθεις να τη φοράς σωστά, οπότε σε κάποιες από τις επόμενες μαλακίες που θα τραβήξεις, κοίτα να χρησιμοποιήσεις από καμιά, να πάρεις το κολάι. Μπορείς να προμηθευτείς κι από το internet.

Ελπίζω να βοήθησα. Σε κάθε περίπτωση, καλά γαμήσια!



Το οτι εχω βραχυ χαλινο το εχω επιβεβαιωση απο το ιντερνετ αλλα και απο τον πατερα μου, οσο για την επεμβαση λεω να την αποφυγω γιατι θεωρω ειμαι λιγο μικρος ακομα..τωρα αν ειμαι πολυ προσεκτικος με καποτα παντα, λιπαντικο και να ειναι αρκετα υγρη θα υπαρξει προβλημα;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144878 από Sky-Sargent στις 14 Απριλίου 2020, 4:27μμ

Sky-Sargent

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2020
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Φίλε Nikos.kap., ο μόνος που μπορεί να κρίνει αν το πρόβλημα είναι αρκετά σοβαρό για επέμβαση ή όχι, είναι ειδικός γιατρός. Το πρώτο λοιπόν που πρέπει να κάνεις είναι να πας σε γιατρό.
Μια ιδέα μπορείς να έχεις από τη δεύτερη εικόνα (διάγραμμα) εδώ, όπου φαίνεται το πόσο ο χαλινός τραβά το ψωλοκέφαλο προς τα κάτω. Όσο πιο βραχύς, τόσο η τρυπούλα του ψωλοκέφαλου στοχεύει προς τα μπρος, αντί για προς τα επάνω.
Αν η πούτσα σου (τεντωμένη και με το πετσάκι τραβηγμένο, ώστε να μένει τελείως ακάλυπτο το ψωλοκέφαλο) μοιάζει (κοιτάζοντας της από τα πλάγια σε καθρέφτη) πιο πολύ με τα σκίτσα στα αριστερά, η κατάσταση είναι πιο σοβαρή.
Η ηλικία για την επέμβαση δεν είναι θέμα. Ίσα - ίσα: Πρέπει να γίνει όσο το δυνατόν πιο σύντομα, ώστε να μην έχεις πρόβλημα και στο τρομπάρισμα και στο γαμήσι.

Από το 2ο μήνυμά σου, καταλαβαίνω πως δεν έχεις συζητήσει με τον πατέρα σου για επέμβαση.
Στο ξαναλέω: το καλύτερο είναι να του πεις πως ήρθε η ώρα να την κάνεις, τα χρήματα δεν πρέπει να είναι πολλά, κίνδυνος δεν υπάρχει κανένας –δεν έχεις να φοβάσαι τίποτε απολύτως- κι αξίζει τον κόπο, ΑΝ βέβαια τη θεωρήσει απαραίτητη και γιατρός.

Για το αν υπάρξει πρόβλημα με καπότα και λιπαντικό, πάλι ο γιατρός θα το κρίνει.
Αλλά, κοινή λογική: δεν είναι μόνο το πόσο στενό θα είναι το μουνάκι που θα την μπήξεις, ή το μόνο εύκολα θα γλιστράει η πούτσα μέσα έξω σε κάθε γαμιά. Είναι και το πόσο έντονα θα γαμάς. Και στα πρώτα γαμήσια δεν παίζει μια στο δισεκατομμύριο να μπορέσεις να ελέγξεις τον εαυτό σου.
Μπορείς να κάνεις και δοκιμή με μια καπότα και λιπαντικό όταν την παίζεις έντονα.

Ελπίζω να βοήθησα να πάρεις σωστή απόφαση.
Να’ σαι καλά λεβέντη, και, από καρδιάς, καλά γαμήσια!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login