Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Θέλω πολύ ν' αλλάξω τον κόσμο, μα δε μου δίνουν τον πηγαίο κώδικα.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Ποτέ κάποιος είναι gay;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #145271 από John2003 στις 08 Ιουλίου 2020, 7:47πμ

John2003

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 8/7/2020
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Έχω ένα θέμα. Ειμαι 17 και ενώ πάντα με άναβαν τα κορίτσια και έχω προχωρισει με την κοπέλα μου και μου άρεσε αλλά χθες το έκανα με τον κολλητό μου , εγώ ήμουν ενεργητικός. Πάντα ήμασταν πιο κοντά περνάμε πίπα ο ένας στον άλλον και τα σχετικά αλλά το θεωρούσα φυσιολογικό μέχρι που μου ζήτησε να το κάνουμε. Το σκέφτηκα και τελικά το κάναμε. Τώρα δηλαδή είμαι γκει και μου άρεσε και λίγο. Και δεν ξέρω σκευτομαι άμα ξανατύχει να το ξανακάνουμε. Και δεν έχω θέμα με τους γκει απλά μου φαίνεται λίγο δύσκολο να το δεχτώ.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #145274 από Akis2000 στις 08 Ιουλίου 2020, 9:16πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Κατά πρώτων δεν υπάρχει λόγος να βάζεις ταμπέλες (ξέρω τετριμμένο αυτό αλλά ωστόσο ισχύει). Στην ηλικία που είσαι θα έλεγα ότι είναι σύνηθες να σε εξιταρει η ιδέα αλλά και η πράξη η ίδια με άτομα του δικού σου φίλου καθώς οι ορμόνες σου έχουν βαρεσει κόκκινο. Εδώ βέβαια απαντάς σε ένα ερώτημα πολλών αν δηλαδή θέλει κάποιο αγόρι να κάνει κάτι με κάποιο άλλο αγόρι γιατί μέσα του μπορεί να είναι bi ή γκέι... ή γιατί δεν είναι σε θέση να κάνει κάτι με κοπέλα και η ανάγκη για σεξουαλική πράξη τον ωθεί έστω και σε κάποιο άτομο του δικού του φύλλου; Και λέω ότι απαντάς στο ερώτημα γιατί είπες ότι έχεις ολοκληρώσει με κοπέλα άρα δεν έχεις τέτοιο ψυχολογικό στρες. Βέβαια δεν αποκλείω και αυτό το σενάριο της ελειψης καθώς δεν ξέρω πόσο καιρό έχεις να κάνεις με κοπέλα. Στο ερώτημα σου τώρα, είναι ίσως νωρίς για να καθορίσεις από τώρα τι είσαι. Το σίγουρο είναι ότι δεν είσαι γκέι καθώς λες σε ελκύουν και οι γυναίκες. Ή bi είσαι λοιπόν ή στρέιτ. Αυτό θα φανεί στην πορεία αν και κατά πόσο θα νιώθεις την επιθυμία να κρατήσεις αυτή την διπλή σεξουαλική σου δραστηριότητα. Ότι και αν είναι πάντως δεν υπάρχει λόγος να νιώθεις άσχημα με τον εαυτό σου. Αν δεν νιώθεις άνετα όσον αφορά τον κόσμο δεν υπάρχει λόγος και να το αναφέρεις. Είναι κάτι προσωπικά δικό σου και κανενός άλλου. Απλά θα πρέπει να είσαι λίγο προσεκτικός καθώς μεγάλο μέρος της κοινωνίας δεν είναι ακόμα έτοιμη να δεχτεί κάποιες διαφορετικότητες όπως δηλαδή τις αντιλαμβάνονται αυτοί. Ελπίζω να βοήθησα κάπως 🙂
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login