Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Ζουγανέλης να εκτελεί Ζαγοραίο στο "Πάρτε κύριε λαχεία"
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Bi μπερδεμα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #145503 από xxSxx στις 28 Αυγούστου 2020, 10:56πμ

xxSxx

Εικονίδιο
μέλος από: 8/1/2015
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Λοιπόν η ιστορία έχεις ως εξής . Είμαι bi και αυτό το ήξερα από παλιά αλλά μέχρι να το αποδεχτώ και εγώ ο ίδιος και να βρω το θάρρος να κάνω κάτι με άντρα έφτασα στα 20 μου . Πλέον έχω εμπειρίες και με τα δύο φύλλα ως ενεργητικός μόνο . Με άντρες ξεκίνησα να πηγαίνω από τον Μάιο δηλαδή έχουν περάσει 3 μήνες . Μέσα σε αυτό το διάστημα( τους 3 μήνες) μου δόθηκε να κάνω κάτι με μία κοπέλα η οποία όμως δεν μου άρεσε καθόλου και με δυσκολία είχα στύση . Το θέμα μου είναι ότι αύριο με έχουν καλέσει σε ένα πάρτι και θα είναι μια κοπέλα που μου αρέσει και μιλάμε καιρό αλλά φοβάμαι ότι άμα πάει να προχωρήσει το πράγμα εγώ θα έχω ξανά το ίδιο θέμα . Δεν μπορώ να σκέφτομαι ότι δεν μπορώ να ξανακάνω κάτι με κοπέλα γιατί δοκίμασα κάτι με άντρα και όλες αυτές οι σκέψεις με έχουν στεναχωρήσει αρκετά . Άμα υπάρχει κάποιος bi άντρας για να μου πει πως τον επηρέασε αυτόν στην σεξουαλική του ζωή θα με βοηθούσε πολύ και εννοείται οποιαδήποτε άλλη συμβουλή θα με βοηθήσει .
προφίλάλλα...˵quote˶
2
Μήνυμα #145506 από Nicolasz στις 29 Αυγούστου 2020, 9:32μμ

Nicolasz

Εικονίδιο
μέλος από: 29/8/2020
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Φίλε μου, θα σε συμβούλευα να μη βάζεις ταμπέλες στη σεξουαλικότητά σου. Είσαι αυτός που είσαι, και είσαι μοναδικός. Πήγαινε όπου σε πάει η καρδιά, το ένστικτό και το σώμα σου. Μη φοβάσαι και μην προδικαζεις την αποτυχία με την κοπέλα που λες. Το ότι έκανες sex με άντρες τους τελευταίους τρεις μήνες δε θα αλλάξει αυτό που έχεις μέσα σου (ότι κι αν είναι αυτό). Αν σε ελκύει η κοπέλα, δοκίμασε μαζί της, δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Αν δε σου βγει δεν έγινε τίποτα, ούτε σημαίνει κάτι. Να μπαίνεις εκεί που γουστάρεις και καβλώνεις. Ήμουν ομοιοπαθής και μου πήρε αρκετό καιρό να ανακαλύψω τον εαυτό μου και τη σεξουαλικότητά μου. Σου αξίζει να περνάς καλά και να αγαπάς τον εαυτό σου 🙂
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #145512 από Vang στις 30 Αυγούστου 2020, 11:10πμ

Vang

Εικονίδιο
μέλος από: 30/8/2020
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
Εισαι σε μια ηλικία που εξρευνας και συνεχισε να εξρευνας με οποιο φυλο σε ελκυει! Μη σκεφτεσαι το αν θα σου σηκωθει ή οτιδηποτε τετοιο γτ αυτοματα σε οποιαδηποτε φαση θα σου πεφτει. Κοιτα να περνας καλα και κατα τ αλλα οτι ακριβως ειπε και ο Nicolasz
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #145513 από Akis2000 στις 30 Αυγούστου 2020, 11:39πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0
Σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω με τους δύο προηγούμενους. Θα καταλαβαίνεις νομίζω ότι το θέμα δεν είναι οργανικό αλλά καθαρά εγκεφαλικό. Λες ότι δοκίμασες να πας με μία γυναίκα τους τελευταίους μήνες και δεν είχες καθόλου στύση. Το θέμα είναι γιατί πήγες με μία γυναίκα που δεν σε ελκύει σεξουαλικά τουλάχιστον. Το έκανες γιατί σου έλειψε το σεξ με γυναίκα; Το έκανες γιατί ήθελες να επιβεβαιώσεις ή να τεστάρεις τον εαυτό σου; Μα και μόνο το ότι λες ότι δεν σε τραβούσε νομίζω ότι είναι η απάντηση στο γιατί δεν ήρθες σε στύση. Από τον Μάιου που λες ότι ξεκίνησες να πηγαίνεις με άντρες έτυχε να πας μόνο μία φορά με έναν; Πήγες περισσότερες από μία με τον ίδιο ή πήγες πάνω από μία φορά με περισσότερους από έναν άντρα (εννοώ διαφορετικές φορές, όχι παρτούζα, το διευκρινίζω προκειμένου να μην παρεξηγηθώ). Από την στιγμή που λες ότι υπάρχει μία κοπέλα που την βλέπεις ερωτικά και στην περίπτωση που η επαφή σου με άντρες ήταν πάνω από μία φορά (άρα φεύγουμε από το σενάριο του απλού πειραματισμού), τότε το πιο πιθανό είναι να είσαι bi (αφήνω ένα μικρό παράθυρο να είσαι str8 και να μην είναι παρά μία φάση αυτή που περνάς, αν και η ηλικία των 20 νομίζω έχει απομακρυνθεί από την ηλικία που προσπαθούμε να αυτοπροσδιοριστούμε σεξουαλικά). Πάντως όπως λένε και οι προηγούμενοι, προσπάθησε να βγάλεις από το μυαλό σου την έννοια της ταμπέλας και κοίτα να απολαμβάνεις την κάθε στιγμή με το άτομο που γουστάρεις να βρεθείς ερωτικά, σε όποιο φύλο και αν ανήκει από την στιγμή που σε εξιτάρει). Εύχομαι να πάνε όλα καλά και γρήγορα να ξεπεράσεις τους όποιους προβληματισμούς σου στο συγκεκριμένο θέμα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login