Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Ο Ρακιντζής δημοφιλής.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Γυναικολογος (προς κορίτσια)

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #145822 από Elizabeth07 στις 03 Ιανουαρίου 2021, 3:44μμ

Elizabeth07

Εικονίδιο
μέλος από: 8/8/2020
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Είμαι 14. Τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι να πω στην μητέρα μου να με παει στον γυναικολόγο. Θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα για την περίοδο και την αντισύλληψη. Το πρόβλημα είναι ότι ντρέπομαι.... α) Επειδή έχω περίοδο εδω και 3 χρόνια, την πρώτη φορά που θα πάω θα με εξετάσει; Επίσης δεν έχω ξυριστει ποτέ την ευαίσθητη περιοχή. β) Για να πάω στον γυναικολόγο για εξέταση θα πρέπει να ξυριστω; γ) ξέρω ότι θα μιλήσουμε για να μου λύσει ότι απορίες έχω. Την ώρα που θα μιλάμε η μητέρα μου θα πρέπει να βρίσκεται εκεί και να ακούει; (το ίδιο και για την ώρα της εξέτασης)
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #145823 από lida στις 03 Ιανουαρίου 2021, 4:27μμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Δεν υπάρχει λόγος να ντρέπεσαι. Στην υπόλοιπη ζωη σου θα πας πολλές φορες σε γυναικολογο. Για ολα υπαρχει η πρωτη φορα. Θα δεις οτι δεν ειναι τιποτα.
Για τα ερωτηματα σου:
α) Λογικα θα σε εξετασει καπως γρηγορα αφου δεν εχεις καποιο προβλημα. Δεν ειναι κακο και μη φοβασαι και μη ντρεπεσαι.
β) Οχι δεν ειναι απαραιτητο να ξυριστεις.
γ) Εξαρταται απο τη σχεση σου με τη μανα σου. Συζητησε της το. Ας ειναι παρουσα την ωρα της εξετασης αλλα να κοιτα αλλου. Ομως ζητησε της να βγει εξω οταν θα συζητας με το γιατρο τις αποριες σου. Λογικα θα συμφωνησει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login