Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Για να σκοτώσεις αγριογούρουνο πρέπει να το χτυπήσεις άγρια.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Προβληματισμένη με τον σεξουαλικό προσανα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #149296 από MperdemenhK στις 03 Μαΐου 2021, 4:09πμ

MperdemenhK

Εικονίδιο
μέλος από: 3/5/2021
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Λοιπόν,είμαι ένα κορίτσι 15 χρονών,χωρίς να το σκεφτώ, από πάντα μου άρεσαν και ήθελα τα αγόρια και από πάντα ήθελα να συνάψω σχέσεις μαζί τους,πάντα προσπαθούσα για αυτό (χωρίς αποτέλεσμα,με όσους έκανα κάτι πάντα με πλησίαζαν αυτοί) και γενικά πάντα θεωρούσα αυτό που μπορεί να γίνει ανάμεσα στον άντρα και την γυναίκα ένα υπέροχο πράγμα,η σχέση,ο γάμος,τα παιδιά,η χημεία και το πώς ενώνονται στο θέμα του σεξ δύο άνθρωποι και γίνονται ένα,καλά μέχρι εδώ..πριν περίπου 1,5 χρόνο μου μπήκε η ιδέα μήπως είμαι και εγώ λεσβία,όχι γιατί είδα ένα κορίτσι και μου άρεσε και ούτε επειδή είχα σεξουαλικές φαντασιώσεις με γυναίκες..είδα απλά ένα βίντεο με έναν γκέι και κόλλησα στην ιδέα και μόνο..(να πω έχω ότι πασχω από ιδεοληψίες)..έπαθα κρίσεις πανικού,έκανα όλη μέρα εμετούς και δεν ήθελα/θέλω καθόλου να είμαι λεσβία..πριν γίνει αυτό με προσέγγισε ένα αγόρι 2 χρόνια μεγαλύτερό από εμένα και μπλεγμένο γενικά με άσχημα πράγματα (κακες παρέες, μπάφους κτλ.)μιλούσαμε με αυτόν τον παιδί έναν μήνα από τσατ και η αλήθεια είναι πως ναι μου άρεσε,κανονίσαμε να βρεθούμε και μόλις έγινε δεν με έκανε να νιώσω άνετα,κατάλαβα ότι με είχε μόνο για την φάση..με φίλησε στα 2 λεπτά χωρίς να πούμε κουβέντα,εγώ εκείνη την ώρα ένιωσα ένα βάρος στο κεφάλι,σαν ζαλάδα..1 μήνα μετά και αφού εγώ πάθαινα τις κρίσεις πανικού για το αν είμαι λεσβία η όχι βρέθηκε άλλο ένα αγόρι και η αλήθεια είναι πως εγώ το προσέγγισα γιατί μου άρεσε σαν εμφάνιση..μιλούσαμε για λίγες μέρες και μετά τα φτιάξαμε,μετά βρεθήκαμε όσο εγώ ακόμα φοβόμουν για το αν είμαι η όχι και από εκεί και πέρα τα είχαμε τρεις μήνες με εμένα να έχω το απίστευτο άγχος για το αν είμαι λεσβία ή όχι τις πρώτες δύο βδομάδες..είπα ότι δεν γίνεται άλλο να έχω αυτό το πράγμα στο μυαλό μου και το άφησα..αφού το άφησα ένιωσα για αυτό το άτομο,προχώρησα σεξουαλικά μαζί του και μου άρεσε.. ωστόσο αυτός με χώρισε και εγώ έκλαιγα για έναν μήνα,ένιωθα απαίσια,σαν να έχω χάσει την αίσθηση του χρόνου,κοιτούσα την ώρα και νόμιζα ότι είχαν περάσει αιώνες ενώ είχαν περάσει μόνο 5 λεπτά..ωστόσο συνέχισα να έχω σχέσεις και επαφές με αυτό το άτομο,μου έλεγε ότι στο μέλλον θα είμαστε μαζί και εγώ είχα ακόμα την ελπίδα..κάναμε σεξ και αυτή ήταν η μόνη ευκαιρία για να τον νιώσω κοντά μου...πέρασε καιρός και έκανε κάτι πολύ χοντρό και είπα ότι δεν πάει άλλο και τον άφησα,δεν μιλάμε πια όσο δύσκολο και να μου ήταν στην αρχή..μετά από αυτό μου είχε φύγει η σκέψη για το αν είμαι λεσβία ή όχι,ίσα ίσα έβλεπα αγόρια και ήμουν σίγουρη ότι είμαι στρέιτ..μετά είπα ότι μου αρέσει ένα παιδί που μένει μακριά και έκανε παρέα με την κολλητή μου..δεν ξέρω γιατί είπα ότι μου αρέσει (εννοώ απλά το αποφάσισα)..ίσως γιατί φοβόμουν να μείνω μόνη μου γιατί ακόμα φοβόμουν μην είμαι λεσβία..τώρα ακόμα φοβάμαι,το λάθος μου είναι ότι έχω διαβάσει πολλά σάιτ με εμπειρίες άλλων που ενώ νιώθω ότι δεν μου ταιριάζουν με επηρεάζουν..ας πούμε πιο πριν δεν ήθελα ποτέ κάποιο κορίτσι και δεν είχα δει ποτέ κάποιο κορίτσι σεξουαλικά,αλλά διάβασα ότι κάποιες το κατάλαβαν επειδή ήθελαν την κολλητή τους και ενώ εμένα δεν μου είχε γίνει ουδέποτε αυτό νόμιζα ότι μου είχε συμβεί..αυτό και πολλά άλλα..φοβάμαι πολύ..δεν θέλω να είμαι λεσβία, ωστόσο όταν βλέπω σεξουαλικές ταινίες με κορίτσια ανάβω,αλλά και όταν βλέπω κανονική στρέιτ,αλλά όχι όσο με την πρώτη κατηγορία..έχω φανταστεί την ζωή μου με άντρες,θέλω μόνο αυτό,πάντα μόνο αυτό ήθελα..πλέον φοβάμαι να γνωρίσω ή να βλέπω κοπέλες γιατί φοβάμαι μην τις ερωτευτώ..ενώ δεν έχω νιώσει τίποτα για κοπέλα ξανά λέω..όλο αυτό είναι απλά μια φάση που θα περάσει και επειδή γενικά έχω περάσει λίγο δύσκολα στις σχέσεις μου με τα αγόρια έχω επηρεαστεί ή είμαι όντως κάτι άλλο πέρα από στρέιτ? βοήθεια!!
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #149297 από Akis2000 στις 03 Μαΐου 2021, 7:44πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Σε πρώτη φάση διακρίνω μία ωριμότητα σε σχέση με την ηλικία σου γύρω από το θέμα των σχέσεων. Όχι ότι δεν θα έπρεπε στην ηλικία των 15 να έχεις κάποια άποψη, ωστόσο πάντα σύμφωνα με την δική μου άποψη στην δική σου ηλικία δεν φτάνει τον βαθμό ωριμότητας στον οποίο συνηθίζεται.
Λέγοντας πριν 1,5 χρόνο, δηλαδή στα 13 με 14…. Νομίζω ότι είναι μία ηλικία (αναφέρομαι και στα δύο φύλλα) όσο και αν δεν το επιθυμούν (κυρίως λόγω περιβάλοντος) αναζήτησης της όποιας σεξουαλικής τους ταυτότητας. Εσένα βέβαια αυτές οι σκέψεις όπως περιγράφεις παρακάτω σου δημιουργούν ανησυχίες σε βαθμό μάλιστα ανησυχητικό που για μένα νομίζω ότι δεν δικαιολογούνται (όχι στο βαθμό τον δικό σου τουλάχιστον). Λέγοντας ότι είδες σκηνή με γκέι να υποθέσω αγόρια μεταξύ τους και όχι γυναίκες έτσι; Το θέμα είναι τι ήταν αυτό που όχι απλά έτυχε να βρεθεί μπροστά σου, αλλά να σε κάνει να κάτσεις και να το παρακολουθήσεις που σημαίνει συνειδητή ενέργεια. Μία απάντηση πάντως σε αυτό ίσως να ήταν η αρνητική εμπειρία που είχε προηγηθεί με το αγόρι το πρώτο που σε προσέγγισε. Σε έκανε ίσως να στραφείς έστω και προσωρινά στο δικό σου φύλο λόγω ανασφάλειας που σου δημιούργησε το αγόρι απέναντι στο άλλο φύλο. (Πάντως σε αυτή την πρώτη σου επαφή αν μη τι άλλο απέκτησες μία πρώτη εμπειρία στο ότι πολλές φορές η επικοινωνία δύο ατόμων πίσω από μία οθόνη δεν αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα και πολλές φορές απογοητευόμαστε). Η δεύτερη περίπτωση εντελώς διαφορετική και έχοντας μία πρώτη εμπειρία συναισθηματικής επαφής δείχνει ότι από δική σου τουλάχιστον πλευρά ήταν πιο ξεκάθαρα αλλά όχι από δική του. συνηθίζεται ξέρεις όταν μία σχέση δεν έχει μοιρασμένα στοιχεία ερωτικά και από τις δύο πλευρές, το ενδιαφέρον του ενός να ατονίζει γρήγορα (κυρίως όταν έχει πάρει αυτό που θα ήθελε, βλέπε σεξ) και το άλλο άτομο λόγω απόρριψης να δείχνει να κολλάει και να είναι δύσκολο να δεχτεί αυτή την απόρριψη. Πάντως σε αυτό το σημείο μπράβο σου. Θέλει δύναμη να δώσεις τέλος σε μία ιστορία στην οποία δεν ήσουν ακόμα έτοιμη να το κάνεις. Δείχνει ότι σχετικά εγκαίρως σεβάστηκες τον εαυτό σου. Όσον αφορά τώρα τα τελευταία σου συναισθήματα και οι ανησυχίες σου ότι κάποιες σκέψεις γύρω από την σεξουαλική σου ταυτότητα επέστρεψαν, να σου πω ότι αυτές δεν θα φύγουν ποτέ. Από την στιγμή που έχουν υπάρξει μία φορά μέσα σου, θα υπάρχουν στιγμές που άλλες φορές θα είναι έντονες και άλλες λιγότερα έντονες ανάλογα πάντα με το σε τι συναισθηματική φάση θα βρίσκεσαι εκείνη την κάθε περίοδο. Ωστόσο από όσα έχω ακούσει και έχει τύχει να μιλήσω με φίλες μου, σε κάποιες στιγμές απελευθερωμένης κουβέντας, το δέσιμο που βιώνεται πολλές φορές εσείς κυρίως τα κορίτσια με τις κολλητές σας, σας οδηγεί σε σκέψεις έντονης συναισθηματικής φόρτισης με στοιχεία ζήλιας (όταν δείτε ότι μιλάει ή περνάει κάποιες φορές χρόνο με άλλες φίλες λιγότερο κολλητές), ανάγκης να βρίσκεστε συνέχεια μαζί, πειράγματα γύρω απλό αγγίγματα, και μην ξεχνάτε ότι είστε σε μία ηλικία που πέρα από το δικό σας σώμα στην ηλικία που είστε δεν έχει τύχει να δείτε κάποιο άλλο σε φάσεις προσωπικές (με ενδυμασίες ελαφριές σπιτιού ή ακόμα και με εσώρουχα)και όταν συμβαίνει σε ξυπνάνε μέσα άγνωστα συναισθήματα πρωτόγνωρα. Δεν θα πω με σιγουριά ότι μπορεί να είσαι bi ή όχι (λεσβία το αποκλείω καθώς λες ότι σε τραβάνε και τα αγόρια) αλλά ακόμα και αν τυγχάνει να είσαι θα σε συμβούλευα να προσπαθήσεις να το πάρεις σε πρώτη φάση λίγο πιο χαλαρά χωρίς να νιώθεις ότι ήρθε και η συντέλεια του κόσμου. Έχεις ακόμα πολύ δρόμο μπροστά σου προκειμένου να δεις πως θα διαχειριστής μία τέτοια κατάσταση και ο πανικός δεν είναι και ο καλύτερος σύμμαχος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #149298 από MperdemenhK στις 03 Μαΐου 2021, 8:36πμ

MperdemenhK

Εικονίδιο
μέλος από: 3/5/2021
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Σας ευχαριστώ που απαντήσατε! γενικά σας βλέπω πολύ βοηθητικό σε πολλά παιδιά σε αυτό το forum και είμαι ευγνώμων!. Αρχικά να πω ότι δεν ήταν η πρώτη φορά που δεν μου φέρθηκε σωστά ένα αγόρι,στην 2α γυμνασίου ένα παιδί μου έλεγε φουμαρα και εγώ τον πίστευα,ενώ αυτό που προσπαθούσε να πετύχει ήταν το να κάνει μια άλλη φίλη μου να ζηλέψει..γενικά πάντα έδινα αλλά δεν έπαιρνα χωρίς όμως αυτό να με εμποδίζει στο να επενδύω συναισθηματικά και να προσπαθώ στον επόμενο που θα φάω το κόλλημα, απλά το τελευταιο που έγινε μου ήταν βάρη,με αποτέλεσμα να μην θέλω να είμαι με κάποιον για λίγο καιρό και λόγω αυτού νόμιζα ότι έχασα το ενδιαφέρον μου για τα αγόρια,χωρίς κάτι τέτοιο φυσικά να ισχύει γιατί κάποιος μου είπε να βγούμε και εγώ αμέσως άρχισα να φαντάζομαι πράγματα.Και όχι,δεν σεβάστηκα τον εαυτό μου,γιατί δεν έφυγα επειδη ένιωσα ότι αυτη η συμπεριφορά δεν μου αξίζει,έφυγα γιατί μου το είπε η κολλητή του ξεκάθαρα.."σταματα να ελπίζεις γιατί αυτά που λέει δεν τα εννοεί, σταματήστε να μιλάτε,δεν μπορώ να σε βλέπω έτσι,να κλαίς κάθε μέρα ενώ αυτός κάνει την ζωή του"..χαχχ..μπορω ακόμα να κλάψω.Επίσης,ναι! βλέπω αρκετά ώριμα το θέμα των σχέσεων από πολύ μικρούλα,παρόλο που έχω πληγωθεί θεωρώ ότι είναι υπέρ μου, γιατί όταν θα έρθει ο κατάλληλος για εμένα τότε θα είναι που θα πω ότι αυτό είναι η ανταμοιβή μου για όλο αυτόν τον πόνο που ένιωσα!.Να ξεκαθαρίσω κάτι,δεν ένιωσα ποτέ την ανάγκη να πειραματιστώ με γυναίκα,να φανταστείτε ότι ενώ οι κολλητές μου έχουν δώσει μερικά φιλιά ή έχουν κάνει μέχρι και φάσεις με άλλες φίλες μας εγώ ποτέ δεν είχα την ανάγκη να το κάνω,ίσως είμαι και ξενερωτη για κάποια αγόρια τελικά χαχα..(-.-)απλά μπορεί να έχω κάποιες φαντασιώσεις μερικές φορές χωρίς να θέλω να τις κάνω πραγματικότητα.Φανταστείτε ότι το τότε αγόρι μου(που έλεγε ότι με αγαπούσε μην του στείλω και του ρίξω τον εξαψαλο μέρες που είναι τώρα)μου είχε πει πολλαπλές φορές να γίνω μπάι γιατί του αρέσει και γενικά με πίεζε σε αυτό το κομμάτι ενώ εγώ δεν ήθελα.
Όσο για το βίντεο,δεν υπήρχαν σεξουαλικές περιπτύξεις στο βίντεο και δεν πήγα σε αυτό συνειδητά!ήμουν στο τικ τοκ,σκρολλαρα και επειδή υπάρχουν πολλοί απελευθερωμένοι κάποιοι(μπράβο τους κιόλας) έτυχε να πέσω πάνω σε ένα ζευγάρι ή σε κάποιον που βαφοταν νομίζω δεν είμαι σίγουρη.. όπως είπα έχω από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου ιδεοληψίες, οπότε το κακό δεν αργεί να γίνει... δηλαδή και σεξ που έκανα κάθε μήνα φοβόμουν πως είμαι έγκυος αν και υπήρχαν οι κατάλληλες προφυλάξεις ενώ το αγόρι δεν "τελείωνε" μέσα και πάντα έβγαινε και το έκανε τότε στο προφυλακτικό, μία φορά κιόλας μου είχε έρθει κανονικά περίοδος,αλλά εγώ νόμιζα ότι έχω αιμορραγία εμφύτευσης με αποτέλεσμα να φέρνω στο μυαλό μου μέχρι και το πώς θα είναι η γέννα μου.Οι κολλητές μου,μου έλεγαν ότι δεν είμαι αλλά εγώ έπρεπε να περιμένω μέχρι την επόμενη επόμενη επόμενη επόμενη περίοδο για να σιγουρευτώ...όπως καταλαβαίνετε δεν πάω ποτέ με βάση την λογική και αυτό είναι ένα μεγάλο λάθος μου,το οποίο δεν μπορώ να διορθώσω γιατί το μυαλό μου δεν συμβιβάζεται,δεν μπορώ να κάτσω κάτω και να πω "κοίτα να δεις,αυτό αυτό και αυτό,αυτό που λες δεν γίνεται"..μου είναι πραγματικά αδύνατο γιατί θα συνεχίσω να σκέφτομαι,έχω περάσει κάθε είδους ιδεοληψία,από το ότι δεν θέλω να κάνω παιδιά γιατί θα νομίζω ότι είμαι παιδοφιλη μέχρι ότι θα σκότωνα το τότε αγόρι μου για κάποιον λόγο..και όλα αυτά από τι? επειδή έβλεπα γενικά κάποιες υποθέσεις με δολοφονίες,καθώς ήθελα να ασχοληθώ με την εγκληματολογία.Γενίκα έχω καταλάβει εδώ και πολύ καιρό τι έχω,αλλά δεν έχω απευθυνθεί σε κάποιον ψυχολόγο,καθώς ντρέπομαι να μιλήσω στους γονείς μου ή στα αδέρφια μου για αυτό,της τρελής στο κεφάλι μου γενικά!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #149300 από Akis2000 στις 03 Μαΐου 2021, 9:11πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0
Καταρχήν ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
Σχετικά με το αγόρι στην 2α γυμνασίου, στο σημείο αυτό να υποθέσω και οι δύο ή αυτός πιο μεγάλος; Any way, δεν λέω ότι δεν ήταν άσχημο αυτό που σου έκανε, αλλά αν ήταν να διαλέξω ανάμεσα σε μία παραπλάνηση αυτού του είδους και σε μία παραπλάνηση προκειμένου να σε ρίξει στο κρεβάτι, θα προτιμούσα χίλιες φορές το πρώτο που στην τελική γιατρεύεται πιο εύκολα και αφήνει μικρότερες πληγές. Όπως λες στην συνέχεια «νόμιζες ότι έχασες το ενδιαφέρον σου» που πλησιάζει σε αυτό που ανέφερα στο αρχικό μου σχόλιο, δηλαδή κάποιες φορές θα σε καθοδήγησε από συναισθήματα που έχουν να κάνουν κυρίως με βιώματα (παλιά ή πρόσφατα) και που κάθε τόσο θα απασχολούν το μυαλουδάκι σου. Εντάξει φυσικά και οι όποιες συμβουλές κολλητών μας είναι τις περισσότερες φορές προς την σωστή κατεύθυνση καθώς οι ίδιοι μπορούν να δουν την όλη κατάσταση πιο ψυχρά και πιο καθαρά από όσο μπορούμε να την δούμε εμείς όταν την βιώνουμε συναισθηματικά και ζούμε στο όποιο ροζ η γκρίζο συννεφάκι μας, ωστόσο όμως είναι πολύ δύσκολο να το αποδεχτούμε. Και άσχετα εάν δεν κάναμε το επόμενο βήμα χωρίς την παραίνεση μίας φίλης ή ενός φίλου, το ζήτημα είναι ότι εμείς ήμαστε αυτοί που βρίσκουμε την δύναμη να φύγουμε από μία κατάσταση που μας κρατάει δεμένους. Άρα ένα ίχνος αυτοσεβασμού υπάρχει. Εντάξει, δεν λέω ότι ένα αγόρι του εξάπτει την φαντασία να φαντάζεται την κοπέλα του να κάνει φάση με μία άλλη κοπέλα, αλλά όχι και να την σπρώξει και με το ζόρι προκειμένου να ικανοποιήσει την δική του φαντασίωση. Γιατί κακά τα ψέματα, το επόμενο στάδιο στα πλαίσια της απελευθέρωσης να σου ζητήσει (φυσικά στην αρχή σαν πλάκα) να βρεθείτε και οι τρεις σας. Αυτό με την φοβία της απρογραμμάτιστης εγκυμοσύνης ναι, υπάρχει νομίζω από την στιγμή που αρχίζουν οι επαφές με όσες προφυλάξεις και αν πάρουν και οι δύο. Και πάω στοίχημα πολλές φορές θα πρέπει να έχει επηρεαστεί ο κύκλος σου και μόνο από το άγχος μην έχεις μείνει. Νομίζω ότι το θέμα της σεξουαλικής ταυτότητας και μίας ενδεχόμενης εγκυμοσύνης είναι δύο από τα πιο συνηθισμένα θέματα που απασχολούν εδώ μέσα και που ίσως θα έχεις αφιερώσει αρκετές στιγμές αναζήτησης παρόμοιων περιπτώσεων. Τέλος στο θέμα της ιδεοληψίας που αναφέρεις αρκετά συχνά, ψυχολόγος δεν είμαι έτσι ώστε να μπορέσω να σου δώσω μία επιστημονική άποψη, ωστόσο θεωρώ ότι στο σημείο αυτό θα ήθελα όσον αφορά την όλη σύγχυση που αντιμετωπίζεις στο μυαλό σου γύρω από όλα αυτά τα θέματα που αναλύσαμε μέχρι τώρα (αλλά και άλλα πολλά που δεν, όπως επαγγελματικό προσανατολισμό, οικογενειακές καταστάσεις) να σου θυμίσω ότι διανύεις την περίοδο της εφηβίας και όλα αυτά δεν είναι παράξενα. Δεν θα πω με σιγουριά ότι η δική σου περίπτωση δεν θα έχριζε ανάγκη βοήθειας κάποιου ειδικού, αλλά δεν διακρίνω και κάτι πολύ διαφορετικό από άλλα παιδικά της ηλικίας σου. Απλά κάποιες φορές κάνουμε το λάθος και νομίζουμε ότι αυτά που τραβάμε και αντιμετωπίζουμε εμείς δεν τα αντιμετωπίζει κανείς άλλος και ότι έχουμε πρόβλημα. Νομίζω ότι κάτι τέτοιο είναι λάθος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #149301 από MperdemenhK στις 03 Μαΐου 2021, 9:35πμ

MperdemenhK

Εικονίδιο
μέλος από: 3/5/2021
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Πώς να το πω τώρα χωρίς να αναρωτηθείτε με τι πάω και μπλέκω..να,ο πρώην μου, όταν ήμασταν στην σχέση έλεγε να το κάνουμε μπροστά στην παρέα του ή στην κολλητή του,μου έλεγε για εμένα με άλλους άντρες..και το κορυφαίο,όταν είχαμε πλέον χωρίσει,μου έλεγε ότι θέλει να το κάνουμε μπροστά στην τότε κοπέλα του:)όταν τελικά τα είπα αυτά που έκανε στην κολλητή του,της είπε ότι αυτό για εμένα και τους άλλους άντρες το έλεγε για να δει αν θέλω άλλους στο κρεβάτι μου και ότι αυτά περί τρίου και σεξ μπροστά σε φίλους τα έλεγε για πλάκα..ναι γενικά αρρωστημένος μέχρι αηδίας και χειριστικος στο έπακρο..αλλά μπορώ να πω ότι συνεχίζω να θέλω να είναι καλά όσο και να με έχει πονέσει.Οσο για το δικό μου θέμα,η αλήθεια είναι ότι έχω νιώσει άπειρες φορές ότι δεν θα βρεθεί ποτέ ο κατάλληλος για εμένα και ότι όλοι θα παίζουν μαζί μου και ίσως αυτός να είναι ο λόγος που για μια χρονική στιγμή να ένιωσα αποστροφή..πραγματικά βλέπω τα πράγματα πιο καθαρά από ποτέ τώρα..σας ευχαριστώ πάρα πολύ,να είστε καλά!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login