Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Που αγόραζες προφυλακτικά κατακόκκινος από το περίπτερο και μετά από δεκάλεπτη προεργασία ώστε να έχουν φύγει όλοι.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Εθισμενος στον αυνανισμο

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #152720 από nikossoul στις 03 Σεπτεμβρίου 2021, 12:42πμ

nikossoul

Εικονίδιο
μέλος από: 26/2/2021
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
Καλησπερα στα μελη ,

Ηθελα να μοιραστω μαζι σας ενα προβληματισμο μου . Νιωθω οτι εχω εθιστει στην αυτοικανοποιηση κοινος αυνανισμο . Επειδη εχω αρκετα χρονια να βρω καποια κοπελα εστω για φλερτ εχω μεινει μονο με τον αυνανισμο σε σημειο που οταν το κανω να ντρεπομαι πολυ μετα . Νιωθω οτι χανω τον καιρο μου με κραταει πισω και δεν με αφηνει να απελευθερωθω και να γνωρισω μια κοπελα . Αφου περναει ενα χρονικο διαστημα καποιων ωρων παλι εχω επιθυμια να αυνανιστω και ξεκιναω παλι τα ιδια . Εχω σκεφτει να ρωτησω σε ενα φαρμακειο για καποιο φαρμακο - χαπι που σταματαει τις ορμες αλλα διαταζω γιατι δεν ξερω πως να το διατυπωσω στον υπευθυνο του φαρμακειου . Νιωθω πολυ ασχημα τελευταια γιατι περναει ο καιρος και η κατασταση αυτη παραμενει . Σκεφτομαι να επισκευθω ψυχολογο αλλα φοβαμαι οτι θα μου προτεινει τα γνωστα τετριμμενα οπως διαβασε κανενα βιβλιο , δες καμια ταινια η πηγαινε βολτα κλπ αλλα τα εχω δοκιμασει ολα . Ειμαι εργενης μενω μονος μου απο τα 21 και ισως λογο μοναξιας και επιθυμιας εχω αυτο τοβ εθισμο. Φυσικα σε πληρωμενο ερωτα με τιποτα ουτε να το σκεφτομαι μιας και ντρεπομαι πολυ .

Ολες οι αποψεις σας δεκτες απο οποιοδηποτε. Χρειαζομαι μαλλον ψυχολογο
προφίλάλλα...˵quote˶
3
Μήνυμα #152721 από Harry0000 στις 03 Σεπτεμβρίου 2021, 2:08πμ

Harry0000

Εικονίδιο
μέλος από: 18/7/2021
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γιατί δεν βγαίνεις με τους φίλους σου, με ;στους που κανεις περισσότερο παρεα, να πάτε σε κανένα μπαρ ή σε κανένα κλαμπ να βρεις καμία ; Και ποτέ δεν ξέρεις... Δεν υπαρχει λόγος να ντρέπεσαι γτ αν της αρέσεις όλα καλά, αν όχι δεν πρόκειται να την ξαναδείς ποτέ σο... No problem. Δοκίμασε το!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #152722 από chris88 στις 03 Σεπτεμβρίου 2021, 4:45πμ

chris88

Εικονίδιο
μέλος από: 26/1/2019
μηνύματα: 53 αποδεκτές 0
Μην συνδυάζεις τον εθισμό στον αυνανισμό με την αδυναμία εύρεσης συντρόφου.
Εγώ προσωπικά είμαι φουλ εθισμένος στον αυνανισμό και το βλέπω σαν χόμπι. Δεν είναι κάτι για το οποίο πρέπει να ντρέπεσαι. Έχω κανονικά σχέση και είχα και στο παρελθόν σχέσεις μέσα στις οποίες αυνανιζόμουν πολύ χωρίς να έχει αρνητικό αντίκτυπο στη σεξουαλική μου ζωή. Και γνώριζαν ότι το κάνω όπως το έκαναν κι αυτές.
Κανόνισε να βγαίνεις με τι παρέες σου και προσπάθησε να ξεπεράσεις τις αναστολές σου. Και τότε όλα αργά η γρήγορα θα πάρουν το δρόμο τους.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #152723 από nikossoul στις 03 Σεπτεμβρίου 2021, 5:09πμ

nikossoul

Εικονίδιο
μέλος από: 26/2/2021
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Harry0000@03 Σεπτεμβρίου 2021)
Γιατί δεν βγαίνεις με τους φίλους σου, με ;στους που κανεις περισσότερο παρεα, να πάτε σε κανένα μπαρ ή σε κανένα κλαμπ να βρεις καμία ; Και ποτέ δεν ξέρεις... Δεν υπαρχει λόγος να ντρέπεσαι γτ αν της αρέσεις όλα καλά, αν όχι δεν πρόκειται να την ξαναδείς ποτέ σο... No problem. Δοκίμασε το!


Το εχω κανει αρκετες φορες . Δεν μπορω να καταλαβω τι δεν κανω καλα . Η εγω δεν βλέπω καποια κοπελα που παει στο μπαρ για να βρει αγορι η τελικα αυτο ειναι ενας μυθος και δεν ισχυει . Δεν μου εχει τυχει να δω καποια κοπελα και να ψαχνεται που λενε . Ισως υπαρχουν συγκεκριμενα μερη που πανε για τετοιο λογο .

Επισης ντρεπομαι πολυ που αυνανιζομαι τοσο συχνα και μου προκαλει φοβο γιατι πιστευω οτι ειναι πολλες οι φορες και συμβαινει και κατι παραξενο …
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #152725 από nick580 στις 03 Σεπτεμβρίου 2021, 10:41πμ

nick580

μέλος από: 20/7/2021
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
λοιπόν θ σου μιλήσω εκ πείρας διότι πριν λίγο καιρό αντιμετώπιζα και εγώ παρόμοιο πρόβλημα. ο μόνος τρόπος να τα καταφέρεις είναι να αναλωθείς σε πράγματα π σου αρέσουν. τίποτα άλλο.το γυμναστήριο είναι μια καλή λύση γιατί εκτονώνεσαι και κουράζεσαι. και φυσικά να βρεις κοπέλα. το ότι καμία δεν ψάχνετε φίλε δεν ισχύει. μάλλον έχεις πρόβλημα αυτοπεποίθησης και ψιλοφοβάσαι. μόνο με θάρρος και αυτοσυγκράτηση λύνεται το πρόβλημα σου. αν νιώθεις ότι δεν μπορείς με τίποτα ν τ καταφέρεις τότε πήγαινε σε έναν ειδικό να σε βοηθήσει καθώς δεν αποκλείεται ο αυνανισμός να σ έχει γίνει εμμονή ( ειδικά αν το κάνεις συνέχεια με πορνό). Και μη ντρέπεσαι να συζητήσεις το θέμα ή να ακολουθήσεις τις οδηγίες των ειδικών. Και σου θυμίζω η κατάσταση αυτή παραμένει επειδή εσύ το επιτρέπεις! Συζήτα αρχικά το θέμα με τον κολλητό/ους σου ή τον πατέρα σου πάρε την απαραίτητη αυτοπεποίθηση και ψυχική δύναμη που χρειάζεσαι και αν οι αρχικές οδηγίες μου δεν σε βοηθήσουν τότε πήγαινε σε ειδικό. Και ότι είναι να κάνεις κάντο τώρα. Η αναβλητικότητα σου σε έφερε σε αυτή την θέση. Πάρτο απόφαση και όλα θα λήξουν ΜΠΟΡΕΙΣ. Ελπίζω να σε βοήθησα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #152726 από nikossoul στις 03 Σεπτεμβρίου 2021, 11:25πμ

nikossoul

Εικονίδιο
μέλος από: 26/2/2021
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
Έγραψε:(nikossoul@03 Σεπτεμβρίου 2021)
Έγραψε:(Harry0000@03 Σεπτεμβρίου 2021)
Γιατί δεν βγαίνεις με τους φίλους σου, με ;στους που κανεις περισσότερο παρεα, να πάτε σε κανένα μπαρ ή σε κανένα κλαμπ να βρεις καμία ; Και ποτέ δεν ξέρεις... Δεν υπαρχει λόγος να ντρέπεσαι γτ αν της αρέσεις όλα καλά, αν όχι δεν πρόκειται να την ξαναδείς ποτέ σο... No problem. Δοκίμασε το!


Το εχω κανει αρκετες φορες . Δεν μπορω να καταλαβω τι δεν κανω καλα . Η εγω δεν βλέπω καποια κοπελα που παει στο μπαρ για να βρει αγορι η τελικα αυτο ειναι ενας μυθος και δεν ισχυει . Δεν μου εχει τυχει να δω καποια κοπελα και να ψαχνεται που λενε . Ισως υπαρχουν συγκεκριμενα μερη που πανε για τετοιο λογο .

Επισης ντρεπομαι πολυ που αυνανιζομαι τοσο συχνα και μου προκαλει φοβο γιατι πιστευω οτι ειναι πολλες οι φορες και συμβαινει και κατι παραξενο … Πόσες φορές πιστεύεις ότι είναι αρκετές να αυνανίζομαι ?

προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login