Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Τετράκις σημαίνει τέσσερις φορές παραπάνω. Παράγωγο: Τετρακοσυλλέκτης. Σκέτο: Ρακοσυλλέκτης.
Τρίτη, 16 Απριλίου

Εγκυμοσύνη από προσπερματικά υγρά

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #153862 από Katee75 στις 04 Οκτωβρίου 2021, 8:13πμ

Katee75

Εικονίδιο
μέλος από: 4/10/2021
μηνύματα: 100 αποδεκτές 0
Γεια σας,μπορεί αυτό που θέλω να ρωτήσω να είναι λίγο ότι να ναι,παρόλα αυτά έχω αγχωθει λίγο και χρειάζομαι μια απάντηση.
Εγώ και το αγόρι μου πριν λίγες μέρες κάναμε προκαταρκτικά,δεν ολοκληρώσαμε τελείως γιατί ακόμη δεν έχουμε πάρει προφυλακτικά.Ωστόσο το αγόρι μου είχε προσπερματικα υγρά και το κατάλαβα από την αφή,αλλά μετά έπιασα στα δικά μου γεννητικά όργανα (κλειτορίδα,γιατί φοβόμουν μην γίνει καμία στραβή)..αλλά το αγόρι μου,μου έβαλε δάχτυλο αλλά "νομίζει" ότι δεν έπιασε κάπου που να υπάρχουν προσπερματικα υγρά.. υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης??.. συγνώμη αν είναι γελοία η ερώτηση,απλά η περίοδος μου κανονικά έρχεται σε δύο μέρες και έχω αγχωθει.Ευχαριστω για τον χρόνο σας.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #153865 από nick580 στις 04 Οκτωβρίου 2021, 2:24μμ

nick580

μέλος από: 20/7/2021
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
θα ελεγα οτι ειναι αδυνατον. μην αγχωνεσαι ολα καλα. για να μεινει εγκυος μια γυναικα πρεπει ο ανδρας να τελειωσει βαθεια μεσα της και παλι δεν ειναι σιγουρο. μην αγχωνεσαι ΚΑΘΟΛΟΥ. αποδεκτη αν σε καλυψα
προφίλάλλα...˵quote˶
2
Μήνυμα #153866 από Joan στις 04 Οκτωβρίου 2021, 2:25μμ

Joan

Εικονίδιο
μέλος από: 27/9/2021
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Εφοσον θα σου ερθει σε 2 μερες περιοδος δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑΣ κινδυνος διοτι μια κοπελα μπορει να μεινει εγκυος μονο οταν εχει ωορηξια δηλαδη περιπου την 14η μερα του κυκλου της. Το σπερμα μπορει να ζησει μεσα σου εως 5 μερες ομως πλεον εχεις περασειω προ πολλου τις γονιμες μερες σου αρα ειναι αδυνατον να μεινεις εγκυος.
Αν ομως δεν ειστε και οι δυο οντως παρθενοι αν ακουμπησει το πεος του και μετα το δικο σου μπορεις να κολλησεις καποιο αφροδισιο νοσημα χωρις καν σεξ.
Τι να κρατησεις αυτο ολα αυτα:
1.Το σπερμα μπορει να επιβιωσει 5 μερες μεσα σου. Αν πχ χυσει μεσα σου την μερα 10 του κυκλου σου τοτε ειναι αρκετα πιθανο να μεινεις εγκυος. Αν χυσει μεσα σου πχ την 20η μερα ή οσο εχεις περιοδο τοτε ειναι αδυνατον να μεινεις εγκυος εκτος αν εχεις καποια ανωμαλια στον κυκλο σου και εχεις ωορηξια σε περιεργη φαση.
2. Μπορεις να μεινεις εγκυος απο προσπερματικα υγρα αν εισαι στις γονιμες μερες σου.
3. Σε περιπτωση που για οποιοδηποτε λογο χυσει μεσα σου καταλαθος (αν σπασει το προφυλακτικο κτλ) και εισαι κοντα στις γονιμες μερες, αν εισαι ανω των 15 πας στο φαρμακειο με ταυτοτητα και ζητας το χαπι της επομενης μερας (ενα που ειχα παρει εκανε καπου 9 ευρω).
Οποτε μην ανησυχεις για τωρα αλλα απο την επομενη φορα αν εχει στα χερια του υγρα να τα πλυνει με σαπουνι και νερο πριν τα βαλει μεσα σου ή να τον παιζεις εσυ.
αποδεκτη αν βοηθησα <3
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #153873 από Katee75 στις 08 Οκτωβρίου 2021, 5:43πμ

Katee75

Εικονίδιο
μέλος από: 4/10/2021
μηνύματα: 100 αποδεκτές 0
Είναι σίγουρο ότι δεν υπάρχει καμία πιθανότητα?γιατί η τελευταία περίοδος τελείωσε στις 13/09 και αυτή η περίοδος η εφαρμογή λέει ότι έπρεπε να είχε ξεκινήσει από 8/10..έχω πανικοβληθεί..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #153874 από nick580 στις 08 Οκτωβρίου 2021, 3:39μμ

nick580

μέλος από: 20/7/2021
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
μικρη ηρεμησε ολα καλα θα πανε. δεν ειμαι γυναικα αλλα η περιοδος μπορει να διαταραχτει απο το πολυ στρες εγω αυτο ξερω. και εξαλου μιλαμε για μια μερα. σιγα ηρεμησε και δεν θα γινει τπτ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #153881 από badussymyfave στις 10 Οκτωβρίου 2021, 2:44πμ

badussymyfave

Εικονίδιο
μέλος από: 2/9/2021
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
δεν είναι κάτι μην αγχώνεσαι εφόσον δν είσαι κ στις γόνιμες
επίσης να ξες με τα προσπερματικα υγρά μπορείς να μείνεις έγκυος ΜΟΝΟ αν έχει εκσπερματωσει λίγο πριν
τα προσπερματικα υγρά δεν έχουν σπερμα από μόνα τους, απλά αν έχει ήδη εκσπερματωσει μια φορά μπορεί να έχουν μεινει λίγα σπερματοζωάρια στον "σωλήνα" κ να τα παρασύρουν τα προσπερματικα υγρά
πάντως αν κατουράει συχνά ο,τι σπερματοζωάρια υπάρχουν εκεί μέσα εξαφανίζονται γτ τα ουρα είναι τοξικά κ βγαίνουν από τον ίδιο "σωλήνα"
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login