Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το διαχωριστικό όριο της συνήθειας από την εμμονή είναι μικρό, πολύ μικρό.
Δευτέρα, 18 Μαρτίου

Καθυστερημένη εξπερματιση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #153892 από Kavkab στις 14 Οκτωβρίου 2021, 10:41πμ

Kavkab

μέλος από: 14/10/2021
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Καλησπέρα σε όλους, είμαι 18 ετών και βρίσκομαι σε μια σχέση 15 μηνών με κοπέλα που είναι 17. Από την αρχή της σεξουαλικης μας ζωής με την κοπέλα εδώ και περίπου 13 μήνες έχω εξπερματωση μαζί μόνο μια φορά αφού είχα καπνίσει 🍀. Δεν τίθεται θέμα του πόσο καλό είναι το σεξ ή το στοματικό γιατί και τα 2 τα απολαμβάνω πολυ ωστόσο ποτέ δεν μπορώ να ολοκληρώσω. Έχω προσπαθήσει τα πάντα όπως άποχη από τον αυνανισμό ώστε να είμαι πιο ερεθισμένος πολλές διαφορετικές στάσεις το κάπνισμα που προανέφερα το οποίο μόνο μια φορά μάλλον με βοήθησε ακόμα και να τον παίξω παρουσία της κοπέλας μου με τσόντα μήπως και λυνόταν το πρόβλημα ωστόσο τίποτα. Με το που μείνω μόνος μου αφού φύγει η κοπέλα μπορώ να αυνανιστώ και να τελειώσω κανονικά ώστε όταν είναι στον ίδιο χώρο δεν μπορώ με τίποτα. Όπως μπορεί εύκολα να αντιληφθεί κάποιος είναι πολύ ψυχοφθορο να σου συμβαίνει αυτό γιατί στερειτε από εμένα ο οργασμός και από την κοπέλα η ικανοποίηση ότι τελείωσα. Έχοντας κάνει αποχή δεν νομίζω ότι είναι θέμα ερεθισμού, επιπλέον δεν τον παίζω πολύ γρήγορα ή δυνατά ώστε να υπέθετα ότι το σεξ δεν δημιουργεί την ίδια αίσθηση ώστε να τελειώσω οπότε καταλήγω στο ότι το πρόβλημα οφείλετε σε ψυχολογικούς παράγοντες, δεν έχω όμως ακόμη απευθυνθεί σε κάποιον ειδικό (σε τι γιατρό πιστεύετε ότι θα πρέπει να πάω?). Να προσθέσω πως άργησα πολύ να αυνανιζομαι στα μέσα της 1ης λυκείου δηλαδή 16 χρόνων περίπου καθώς όλες οι προσπαθειες μου μέχρι τότε ήταν άκαρπες χωρίς να φτσει η ανάπτυξη μου καθώς ήταν κανονικη(τρίχες ακμή απότομο ύψος κλπ) επιπλέον με την προηγούμενη σχέση μου τελείωσα την πρώτη φορά που κάναμε σεξ μετα βίας χωρίς ωστόσο να επαναληφθεί στις επόμενες φορές που το κάναμε. Έχει κάποιος ή είχε παρόμοιο πρόβλημα με εμένα? Κάθε συμβουλή δεκτή καθώς η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο και η ψυχολογία μου στα πατώματα λόγο του θέματος αυτού ευχαριστώ προκαταβολικά
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #154897 από HelpMePlease στις 18 Οκτωβρίου 2021, 9:34μμ

HelpMePlease

Εικονίδιο
μέλος από: 18/10/2021
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Πρεπει να πας σε ουρολογο και να του πεις πως δεν εξπεματωνεις την ωρα του σεξ.Πολλοι νεοι εχουν το προβλημα σου καθως και στητικη δυσλειτουργια λογω αγχους κυριως αλλα και λογω καποιας αλλης παθολογιας που θα σου την πει ο ιδιος.ΜΗΝ φοβαστε τους γιατρους εχουν δει τα παντα και να ειστε παντα ειλικρινεις!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #154901 από Kavkab στις 19 Οκτωβρίου 2021, 5:24πμ

Kavkab

μέλος από: 14/10/2021
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ για την απάντηση σου έχω πάει σε ουρολόγο παλιότερα πριν καταφέρω να εξπερματωσω με αυνανισμό με εξέτασε και μου είπε ότι όλα είναι φυσιολογικα και ότι πρέπει να προσπαθήσω και άλλο ίσως με κάποιο λιπαντικό (αυτά για να τα καταφέρω μόνος μου δεν είχα ακόμα τότε σεξουαλικες επαφές) Πιστεύω ότι το θέμα μπορεί να οφείλεται σε ψυχολογικό θέμα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #154902 από HelpMePlease στις 19 Οκτωβρίου 2021, 6:01πμ

HelpMePlease

Εικονίδιο
μέλος από: 18/10/2021
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Μην ανησυχεις καταρχας , παρα πολλοι αντρες εχουν το ιδιο προβλημα .Μηπως κανεις χρηση καποιου αντικαταθληπτικου φαρμακου η αλλου φαρμακου για ψυχικη ασθενεια.Επισης προσεχε οταν αυνανιζεσαι να μην σφιγγεις πολυ το πεος σου η τελος παντων να μην κανεις περιεργες κινησεις , πραγματα δηλαδη που δεν τα κανει το πεος σου στο σεξ .Προσπαθησε να γυμναζεσαι και να προσεχεις την διατροφη σου και αν εχεις παραπανω κιλα να τα χασεις οσο γινεται. Να εισαι ανοιχτος για το προβλημα σου στην κοπελα σου και να το σηζητατε ετσι ωστε να ξεκοπλαρεις και εσυ.Ειμαι φοιτητης ιατρικης 5του ετους οποτε οτι σου λεω ειναι απο αυτα που ηδη γνωριζω .Αν δεν βοηθησουν αυτα ξαναπηγαινε σε εναν αλλο ουρολογο με τις εξετασεις του προηγουμενου , και θα σε συμβουλευα να αρχισεις συνεδριες με ψυχολογο θα σε βοηθουσε σιγουρα πολυ!(ολοι μας χρειαζομαστε εναν ψυχολογο απλα στην ελλαδα υπαρχει μια προκαταληψη ,δεν χρειαζεται να εχεις κατι για να πας σε ψυχολογο απλα σε βοηθαει να βρεις λυσεις πιο γρηγορα!)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login